عصر کرد

آخرين مطالب

بژی ئیران (زنده باد ایران) مقالات

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - پارسال همین روزها بود که دشمنان ملت می‌گفتند ایرانی‌ها جشن چهل سالگی انقلاب‌شان را نخواهند دید که خواب وارونه آنها تعبیر نشد تا فردا باید بنشینند و شکوه چهل و یکمین سالگی انفجار نور را ببینند.

آن روز که انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید، دشمنان مبهوت از عظمت ملت، از همان روزهای نخست اتاق فکری به راه انداختند که نسل به نسل برای براندازی انقلاب برنامه بریزند و برای ضربه زدن به انقلاب اجرایش کنند، مردم هنوز نقل و شیرینی انقلابشان را پخش می‌کردند و به سربازانی که به دامان ملت برگشته بودند، گل می‌دادند که ترورهای کور آغاز شد.
در حالیکه مردم شهرهای مختلف، پیروزی و آزادی کشورشان را جشن گرفته‌ و هر روز در خیابان‌ها به طرفداری از رهنمودهای امام‌شان راهپیمایی می‌ کردند، بقایای رژیم شاه با همدستی عناصری که موقعیت و بقای خویش را در آشوب و بلوا می‌دیدند، حوادثی تلخ را برای انقلاب رقم زدند.
از همان روزها بود که مردم دانستند دنیا انقلاب‌شان را بر نمی‌تابد.
چهار دهه پر اقتدار
با بررسی دهه های انقلاب می‌توان هر دهه را آبستن توطئه‌ها و ترفندهای بسیاری علیه نظام اسلامی دانست.
سال 57 تا سال 67 مسائلی مانند کودتا، ترور و جنگ سخت رخ داد که به عنوان نمونه می‌توان به مهمترین کودتای آن زمان در پایگاه هوایی نوژه و همچنین ترور شهید مطهری توسط گروهک فرقان و هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد که انقلاب این دوران را با موفقیت پشت سر گذاشت.
اولین روزهای انقلاب، جمهوری اسلامی مواجه با سهم خواهی های غیرقانونی و غیر متعارف از سوی گروه‌های مختلف بود که نتیجه آن استقامت بر اهداف بزرگ انقلاب از سوی مردم به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و افزایش ناامنی داخلی و ترورهای کور از ناحیه معاندان و کوردلان بود، بسیاری از شخصیت های خوش فکر و چهره‌های خدوم انقلاب را که می‌توانستند از مدیران و برنامه‌ریزان بزرگ انقلاب باشند، از مردم جدا کردند، ولیکن با هدایت‌های معمار کبیر انقلاب و حمایت یکپارچه ملت انقلابی، دشمنان نظام راه به جایی نبردند و همین موجب شد تا ضمن پاکسازی نیروهای ناخالص، دولت و ملت ایران مقاوم تر شود.
دومین تهدید بزرگ، جنگ تحمیلی و ناجوانمردانه رژیم بعث عراق با همکاری نظام سلطه و رژیم های مرتجع منطقه برخلاف تمام مقررات بین المللی به ایران اسلامی بود.
هنوز نهادهای انقلابی سازمان کامل خود را پیدا نکرده بود، نظامات دوران ستمشاهی فرو ریخته بود و یا سازمان مناسبی نداشت که دنیای استکبار با عاملیت یک دیکتاتور خود شیفته به نام صدام، تمامیت ارضی و کیان ملت ایران را مورد تهدید و تهاجم قرار داد که دفع این شر بزرگ نیازمند بسیج تمام امکانات کشور در دفاع و جهاد بود، این مهم با سلحشوری بسیج ملت، ارتش قهرمان و سپاهیان دلیر سامان یافت و یکی از بزرگترین تهدیدات صد ساله اخیر از ملت ایران دفع شد.
دهه دوم سال‌های 67 تا 78 بود و در این دوران نیز حادثه کوی دانشگاه و تظاهراتی در برخی شهرها اتفاق افتاد و ملت ایران در این دوران نیز مشکلات را با پیروزی پشت سر گذاشت.
فاصله سال های 78 تا 88 هم فتنه دیگری رخ داد که سه مؤلفه طراحان داخلی و خارجی، بازیگران و بازی خوردگان در آن نقش داشتند؛ در این فتنه کشورهای عربستان، بحرین، امارات، اسرائیل غاصب و منافقین، فتنه گران را از نظر مالی حمایت می‌کردند.
سومین مواجهه بزرگ انقلاب که از همان روزهای اول نیز قابل پیش‌بینی بود، اتحاد استعمار مدرن، نظام‌های استکباری و رژیم های خود فروخته برای سرکوب و ناکام گذاشتن شعار استقلال خواهی و پیشرفت ملت ایران بود تا از تسری آن به سایر ملت های منطقه و آزادیخواه جهان جلوگیری نمایند. این هجمه ها پیوسته در جریان بوده و خود را به شیوه های مختلف از قبیل تحریم اقتصادی، تحریم علمی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم نشان داده است که با رهبری‌های حکیمانه و مقاومت هوشیارانه ملت و کارگزاران ایران اسلامی به تناسب پاسخ گفته شده است.
دوران چهارم سال‌های 88 تا 98 است، امسال را می توان سال پرحادثه دهه‌های انقلاب دانست، سالی که جهان اسلام فرمانده جبهه مقاومت را با خباثت آمریکایی ها از دست داد ولی در تشییع باشکوهش، بازهم این ملت بودند که نشان دادند انقلابشان پویاست و در راهی که در پیش گرفته، 41 سال دشمنی را با 41 سال ایستادگی و مقاومت و پیشرفت، آن هم بدون توقف پشت سر گذاشته است.
کردستان در تدارک جشن 41 سالگی
بر خلاف همه پیش بینی ها، انقلاب از چله گذشت و حالا وارد گام دوم خود شده، گامی که قرار است اقتدار ایران را بیش از هر زمان دیگری به رخ دنیا بکشد.
مردم کردستان هم که همواره پای انقلابشان بوده‌اند و هر دهه را با افتخار پشت سر گذاشته‌اند، این بار گام‌هایشان را محکمتر بر می‌دارند؛ آنها می گویند که می‌آیند تا بگویند چندین دهه پر تلاطم هم که پیش رویشان باشد، دست از ارزش های انقلابشان نخواهند کشید.
مردم این خطه همواره وفادار ارزش هایی بوده که برایش خون دل‌ها خورده و خون ها داده‌اند.
پیرزن با لهجه کُردی غلیظ می‌گوید به عشق رهبرم حتما می‌آیم، نیایم دشمن فکر می‌کند خسته شده‌ایم؟
دو دختر نوجوان هم دارند درباره کرونا حرف می زنند، به یکی از آنها می‌گویم: 22 بهمن شما رو یاد چی می اندازه؟ با خنده می گوید: کرونا... خنده هایش که تمام می شود، می‌گوید: شوخی کردم، آخر چند روز است در فضای مجازی می نویسند به راهپیمایی نروید چون ویروس کرونا در کمین است، اما ما بدتر از کرونا را پشت سر گذاشته و گوشمان بدهکار این شایعات نیست.
مردی با لباس کُردی، دور میدان آزادی سنندج ایستاده، انگار منتظر کسی است، درباره راهپیمایی فردا و شعارهایش می پرسم، می گوید: فقط می‌آیم بگویم بژی ئیران (زنده باد ایران).
مردم حامی و سرمایه نظام
نماینده ولی فقیه در کردستان از ملت به عنوان حامی و پشتیبان نظام و انقلاب نام برد و اظهار داشت: مردم در تمام صحنه‌های حساس وسرنوشت‌ساز حضوری مقتدرانه داشته‌ و مانع از عملی شدن توطئه‌های دشمنان شده‌ اند.
آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی، قدرت امروز ایران را ناشی از حمایت مردم دانست و افزود: دشمن در طول 40 سال گذشته با توطئه های گوناگون همواره خواسته است تا بین مردم و نظام فاصله بیاندازد اما نتوانسته است.
وی تحریم اقتصادی را حربه دشمن برای فشار به مردم ایران برشمرد و گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی، ملت پشت نظام را خالی نکرده است تا به دشمنان بفهماند در گردنه های سخت همراه انقلاب خود است.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه امروز هم ملت ایران در آستانه برگزاری 2 حماسه بزرگ (راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی) است، اضافه کرد: دشمن تمام تلاش خود را با استفاده از ابزارهای تبلیغی به کار گرفته تا مشارکت مردم را به حداقل برساند
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر جدی تر شدن صحنه مقابله با دشمنان، افزود: حضور مردم در این 2 صحنه باید جدی‌تر باشد.
وی حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان را تاییدی بر شکست معامله قرن آمریکایی اعلام کرد و گفت:حضور گسترده و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن مقدمه‌ای برای حضور حماسی ملت در انتخابات است.
چهل و یکمین سیلی به استکبار
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان هم گفت: با گام‌هایی که امسال در راهپیمایی 22 بهمن برداشته می شود، سیلی دیگری توسط مردم به استکبار زده خواهد شد.
حسین خوش اقبال اضافه کرد: رسانه‌های بیگانه از همان روزها و ماه‌های قبل با برنامه‌ریزی‌های متعدد در صدد کمرنگ‌ جلوه دادن برنامه‌های پیروزی انقلاب و همچنین برگزاری انتخابات پیش‌رو هستند اما حضور مردم در راهپیمایی فردا همه رشته های آنها را پنبه می کند.
وی یادآور شد: دشمنان سال گذشته نیز می‌خواستند چهل سالگی انقلاب را بر هم بزنند اما نتوانستند.
اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالش‌ها
ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالش‌های مستکبران روبه‌رو است ولی این چالش ها کاملا معنی دار است.
آن روزها چالش با آمریکا بر سر کوتاه کردن دست عمال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسوا کردن لانه‌ جاسوسی بود، اما امروز چالش بر سر حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه‌ است.
ایران به برکت انقلاب، اکنون در چشم جهانیان در جایگاه متعالی و شایسته‌ ملت خود ایستاده و از گردنه های سخت عبور کرده است.
22 بهمن تنها یک روز و یک نام نیست، روز خداست که اراده یک ملت بر طاغوت غلبه کرد.
برچسب‌ها
کردستان انتخابات مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی دهه فجر


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 29 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

خبری تلخ از وضعیت مایکل شوماخر اسطوره فرمول یک

نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان درگذشت شیح صلاح الدین حسامی را تسلیت گفتند

آتش‌سوزی مراتع روستایی در سقز مهار شد

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

تجمعات خانوادگی کانون‌های انتشار بیماری کرونا

شمار فوتی‌های کرونا در کردستان 458 نفر شد

نماینده ولی فقیه در کردستان درگذشت شیخ صلاح الدین حسامی را تسلیت گفت

درگیری در دیواندره منجر به قتل شد

وضعیت جسمانی مهران رجبی پس از ابتلا به کرونا از زبان خودش!

هزینه‌های درمان کولبر 14 ساله تامین شد

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

حال مهران رجبی خوب نیست! + توضیحات پزشک معالج

700 جلد کتاب به روستاهای سقز اهدا شد

تیم فوتبال بانوان وچان برنامه‌ای برای جذب مربی مرد ندارد

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است

سقوط یک جوان در چاه

تشخیص سریع کرونا بدون مراجعه به آزمایشگاه

ارتباط طول عمر با ماه تولد چیست؟

عبور سامانه بارشی از نوار شمالی کشور طی هفته آینده

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 شهریور 99

با وام مسکن، فقط می‌توان 7متر خانه خرید

وزش باد تا 70 کیلومتر بر ساعت کردستان را در بر می‌گیرد

150 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های کردستان بستری هستند

بیش از یک تُن چربی وآلایشات فاسد مرغ در مریوان معدوم شد

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

ضرورت اصلاح طرح تفصیلی و تغییر برخی کاربری ها در محله هرندی

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان تاکسی

مرکز بین المللی اسلامی کیش دهه فجر به بهره برداری می رسد

ننگ همکاری برخی حاکمان عربی با صهیونیست‌ها در تاریخ می‌ماند

غرق شدن 2 جوان در رودخانه ارمند

حریرچی: کل کشور در وضعیت قرمز است

کرونا جان 3 نفر دیگر را گرفت

تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق در آینده‌ای نزدیک

سرانجام ساخت مترو پرند

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق 22 گانه تا پایان مهر

تشریح جزئیات مراسم‌های عزاداری بانوان در ایام محرم

درمان نابینایی با یک چشم بیونیک

ترامپ: 5 کشور عربی دنبال توافق با تل‌آویو هستند

دمای هوای تهران گرمتر می‌ شود

افزایش موارد ابتلا به کرونا در اغلب استان‌ ها

قیمت مصوب تخم‌مرغ، شانه‌ای 26هزار تومان

مجلس با واگذاری مهدهای کودک به آموزش و پرورش موافقت کرد

تناقض در ادعای تعقیب و گریز مانی، کولبر 14ساله

ترامپ باز هم ایران را به حمله شدیدتر تهدید کرد

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا