عصر کرد

آخرين مطالب

مهر گزارش می‌دهد؛

وضعیت کردستان در مرز هشدار/بخشی از مردم همچنان بی تفاوت‌اند مقالات

وضعیت کردستان در مرز هشدار/بخشی از مردم همچنان بی تفاوت‌اند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – روند رو به رشد گسترش ویروس کرونا در استان کردستان همچنان ادامه دارد و براساس آمارهای اعلام شده طی چند روز اخیر وضعیت استان بدتر شده و به مرز هشدار رسیده است.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: روند رو به رشد ویروس کرونا در استان کردستان از روزهای پایانی سال 98 آغاز شده و طی چند روز اخیر نیز این روند به صورت افزایشی همچنان ادامه دارد.
در حالی که در هفته سوم اسفند ماه سال قبل وضعیت پایداری در خصوص شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان ایجاد شده بود که با گذشت زمان این وضعیت تغییر کرد و چندین روز است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان سیر فزونی گرفته است.
با وجود تمامی اقدامات صورت گرفته از سوی ادارات و سازمان‌های مسئول در استان کردستان، آمارها نشان می‌دهد که طی روزهای آینده وضعیت و شرایط حاکم بر استان در زمینه شمار مبتلایان به این ویروس به مراتب نگران کننده تر خواهد بود.
آمارهای اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نشان می‌دهد تا روز دوشنبه چهارم فروردین ماه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به 265 نفر رسیده ا تان به دلیل مبتلاشدن به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند .
روند افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کردستان نگران کننده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در این استان، اظهار کرد: متأسفانه روند افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان کردستان نگران کننده است و انتظار داریم که مردم همراهی و مشارکت بهتری در راستای قطع این زنجیره داشته باشند.
فرزین رضاعی ادامه داد: در یکی دو روز گذشته روند افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان به بالای 10 درصد رسیده است و به هر اندازه که این افزایش بیشتر باشد، وضعیت به مراتب نگران کننده تر خواهد بود.
وی گفت: رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان روز دوشنبه به 11 درصد رسید و ما باید تلاش کنیم تا این میزان رشد را کمتر از 10 درصد حفظ کنیم تا از روند رو به رشد این بیماری در استان کردستان جلوگیری کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن تاکید بر لزوم مشارکت و همراهی بهتر مردم در این استان، افزود: نباید به مرور زمان حساسیت‌ها نسبت به این بیماری کم شود و رسیدن به وضعیت هشدار و آمار بالای 11 درصد در رشد روزانه، نشان دهنده کاهش این حساسیت‌ها است.
وی با بیان اینکه بهبود یافتگان در استان حدود 90 نفر هستند، یادآور شد: بیماران بستری و یا بیمارانی که به صورت سرپایی درمان می‌شوند پس از ترخیص توسط همکاران ما در پایگاه‌های بهداشتی مستقر در بیمارستان‌ها به‌طور مرتب از طریق تلفن وضعیتشان پیگیری می‌شود تا دوران قرنطینه خانگی آنها سپری شود.
رضاعی به همکاری خوب مردم سقز در قرنطینه خانگی اشاره کرد و گفت: بسیاری از موارد در این شهرستان از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.
726 هزار کردستانی در طرح غربالگری شرکت کردند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به غربالگری کرونا در استان هم اشاره کرد و افزود: تعداد افرادی که در این غربالگری شرکت کرده‌اند از مرز 726 هزار نفر گذشته است.
وی به شهروندان توصیه کرد در صورت تماس کارکنان پایگاه‌های بهداشتی اطلاعات دقیقی بدهند تا مراقبان سلامت راهنمایی درستی برای نتیجه مطلوب داشته باشند.
وی تاکید کرد: مراکز 16 ساعته استان از ساعت 8 صبح تا 24 شب خارج از بیمارستان راه اندازی شده و افراد با علائم خفیف می‌توانند با مراجعه به این مراکز آموزش‌های لازم را دریافت و با استراحت در خانه بهبود یابند.

عصر کرد


در حالی که هشدارها در استان کردستان در خصوص آینده ویروس کرونا به صدا درآمده است که ستاد مدیریت بحران استان و ستاد مقابله با کرونا با برگزاری نشست‌ها و جلسات مختلفی، در حال رصد شرایط استان و اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای جلوگیری از رشد این بیماری است.
اقدامات کنترلی در راستای مقابله با کرونا در کردستان ادامه دارد
استاندار کردستان با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در سطح استان در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا ، به خبرنگار مهر گفت: از امروز و با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، ادارات و سازمان‌های دولتی با حداقل شمار پرسنل فعالیت خود را از سر گرفته اند .
بهمن مرادنیا گفت: تمامی ادارات و سازمان‌های خدماتی با تمام توان و ظرفیت در خدمت مردم هستند، ولی سایر ادارات و سازمان‌های دولتی با یک سوم پرسنل خود فعالیت دارند و ما تلاش می‌کنیم که با این گونه اقدامات از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه محدودیت‌ها برای ورود به استان کردستان برای مسافر همچنان پابرجاست، افزود: در حال حاضر و از سوی جمعیت هلال احمر استان غربالگری افراد برای ورود به استان کردستان انجام می‌شود.
استاندار کردستان ضمن اشاره به ادامه تعطیلی بخشی از بازار در استان، اظهار کرد: تعطیلی مکان‌های شلوغ و پر ترافیک نیز همچنان تا 15 فروردین ماه سال جاری تمدید شده است و انتظار می‌رود که همه مردم به ویژه صاحبان صنوف در این بخش ما را یاری کنند.
تلاش‌ها در راستای مقابله با ویروس کرونا در حالی همچنان ادامه دارد که متأسفانه در بعضی از شرایط میزان همراهی و همکاری مردم با این مهم همچنان در حداقل ممکن قرار دارد.
طی چند روز اخیر بودند خانواده‌هایی که با حضور در پارک‌ها و مراکز تفریحی به گشت و گذار پرداخته و البته تردد وسایل نقلیه در بعضی از ساعات روز در شهر سنندج بسیار زیاد است و این در حالی است که همچنان تردد وسایل نقلیه در سنندج به صورت زوج و فرد صورت می‌گیرد.
همچنین بر اساس گزارش خبرنگاران مهر از دیگر شهرهای استان کردستان، در بععضی از حوزه‌ها میزان مشارکت و همراهی مردم قابل تقدیر بوده ولی در بعضی دیگر از شرایط کمترین میزان مشارکت و همراهی مشاهده می‌شود.
بدون شک در خانه ماندن مهمترین راهکار و اقدام در مسیر قطع زنجیره ویروس کرونا است و به همین دلیل میزان مشارکت مردم در این داستان سهم بسیار بالایی دارد و به همین دلیل نیاز است که اقشار مختلف مردم همانند دیگر صحنه‌های گذشته، با همدلی و همراهی خود مشارکت نموده تا از این بحران نیز به سلامت عبور کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کمک کنندگان به اختفای فراریان زندان سقز مجازات می‌شوند

400 لاشه مرغ فاسد در سقز کشف و معدوم شد

نظام جمهوری اسلامی ایران دین و سیاست را در حکومت گنجاند

با موافقت شریعتمداری انجام شد ؛ تمدید اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی منقضی شده

شاکرمی شیوه نامه اجرایی دستورالعمل اداری مشترک برقراری بیمه بیکاری را تشریح کرد

نزدیک به سه میلیون متر مربع از اراضی ملی در کردستان رفع تصرف شد

ممانعت از تجمع شهروندان در بوستان ها

یک سوم تخت‌های بیمارستانی مختص کرونا در کردستان خالی است

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان 45 نفر افزایش یافت

12 فروردین مقدمه حاکمیت تمدن اسلامی بود

سیزده بدر امسال در خانه بمانید، به شیوع کرونا کمک نکنید

ورود به تمام پارک‌های سنندج در روز طبیعت ممنوع است

اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بحران کرونا؛ گزارش به مردم / محمد شریعتمداری؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مصرف بنزین در کردستان 43 درصد کاهش یافت

افزایش شیوع ویروس کرونا در کردستان

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی

51 خودروی متخلف در کردستان هر یک 500 هزار تومان جریمه شدند

شرکت قیوان 700 میلیون ریال به بیمارستان رازی بانه کمک کرد

پرداخت یارانە سە ماهە اول سال بە مردم

مبادی‌ ورودی و خروجی سقز روز 13 فروردین بسته می‌شود

فاصله‌گیری اجتماعی رعایت شود کردستان به پیک کرونا نمی‌رسد

حفظ فاصله اجتماعی از رسیدن به مرحله پیک بیماری کرونا پیشگیری می‌کند

مبادی های سقز روز 13 فروردین بسته می‌شود

شهردار تهران: تحریم شرایط ایران برای مقابله با کرونا را سخت تر کرد/شهردار رم: تراژدی کرونا از شهر برشا شروع شد

راه‌اندازی سامانه مشاوره تلفنی و احراز شفاهی برای بازگشت کیشوندان

بیش از یک میلیون کردستانی در سامانه سلامت غربالگری شدند

انتصاب علی مقدس‌زاده به‌عنوان معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش

مراکزبهداشتی استان برای مقابله باکرونا شبانه روزی فعالیت می کنند

1051 کردستانی مشکوک به کرونا بستری شده اند

ورودی پارک ها و تفرجگاه های شهر سنندج مسدود شد

50 دانشجوی بسیجی کردستان در برنامه مقابله با کرونا مشارکت دارند

تجهیزآمبولانس‌های کردستان به برانکاردویژه انتقال بیماران کرونایی

برداشت گیاهان خوراکی و دارویی در مریوان ممنوع شد

آمدنت بد هم نبود

٨5 درصد مردم کردستان برای پیشگیری از شیوع کرونا همکاری کرده‌اند

بیماران با مشکلات حاد پزشکی حتماً به بیمارستان‌ها مراجعه کنند

60 هزار بسته مواد بهداشتی در استان کردستان توزیع شد

انتصاب جدید در معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش

یارانە سە ماهە اول سال بە‌صورت یکجا پرداخت شود

سخنگوی دولت در ارتباط تصویری با خبرنگاران عنوان کرد:اختصاص 75 هزار میلیارد تومان برای حفظ تولید

چگونه حمل و نقل عمومی درمقابل کرونا ضدعفونی می شود

رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد: اختصاص 700 میلیارد ریال دیگر برای اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت

شایعه نخ نمای واگذاری کیش به چینی ها

304 واحد صنفی در کردستان پلمب شدند

بیش از 107 هزار نفر در کردستان غربالگری شدند

439 تخت نقاهتگاهی کرونا در کردستان ایجاد شد

خروجی تمام شهرهای کردستان در 13 فروردین مسدود می‌شود

68 سبزی‌کار متخلف به دستگاه قضایی کردستان معرفی شدند

تعطیلی مدارس جزیره کیش تا پایان فروردین

مردم از حضور در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها خودداری کنند