عصر کرد

آخرين مطالب

استاندار کردستان:

راه‌های کردستان به روی مسافران بسته شد/تشدید برخورد با متخلفان اجتماعي

راه‌های کردستان به روی مسافران بسته شد/تشدید برخورد با متخلفان
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: از ساعت 24 امشب هیچ خودرویی از سایر استان‌ها حق ورود به کردستان را ندارد و از امشب بحث کنترل ورود و خروج از مبادی استان به مرحله اجرا در می آید.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونای استان کردستان، اظهار داشت: با هرگونه موارد تخلف زمینه ساز شیوع کرونا با قاطعیت برخورد می شود و همه باید با همکاری هم در این مدت زمانی پیش بینی شده بتوانیم از شیوع بیماری در سطح استان جلوگیری و آن را کنترل کنیم.
وی افزود: متاسفانه با توجه به اینکه کشورمان درگیر شیوع ویروس کرونا شده ما نیز در استان کردستان از همان ابتدای گسترش این بیماری اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز را به مرحله اجرا درآوردیم.
استاندار کردستان ادامه داد: در این راستا خوشبختانه مردم و مسئولان متولی استان با همکاری هم اقدامات موثری را برای کاهش شیوع این بیماری به انجام رساندند که همه تلاش خواهیم کرد تا شاهد کاهش هرچه بیشتر شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده باشیم.
مرادنیا یادآور شد: به دلیل حساسیت موضوع از همان روزهای نخست گسترش این بیماری بسیاری از مردم استان برای کنترل و جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری خواستار قرنطینه کردن شهرها و روستاهای استان شدند که این ستاد در صورت نیاز و به تدریج برای رسیدن به اهداف مورد نظر اقدام به قرنطینه برخی از مناطق شهری در استان خواهد کرد.
وی بیان کرد: لذا در این راستا با توجه به دستورالعمل کشوری و در صورت بحرانی شدن نقاطی از استان قطعاً برای ایجاد محیط امن همراه با آرامش برای مردم مقررات و اقدامات پیشگیرانه صورت می گیرد.
استاندار کردستان گفت: بنا به تشخیص ستاد و نیز ضرورت لزوم تشدید مقابله با این بیماری مصوب شد از امشب بحث کنترل ورود و خروج از مبادی استان به مرحله اجرا در آید.
مرادنیا اظهار داشت: بر این اساس از ساعت 24 امشب روز هفتم فروردین 99 این طرح به مدت دو هفته اجرایی می شود و هیچ خودرویی از افراد غیر بومی و خارج از استان وارد شهرهای استان نشود و متعاقباً از استان ما نیز هیچ خودرویی به مقصد سایر استان ها تردد نداشته باشند.
وی افزود: البته خودروهای عبوری از استان به مقصد دیگر استانها و نیز دیگر موارد ضروری که نیاز به تردد داشته باشند نیز باید با هماهنگی ستاد استان به انجام برسد.
استاندار کردستان ادامه داد: این تدابیر در جهت ارتقا سلامتی مردم و نیز جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری در استان صورت می گیرد و خواهشمندیم مردم شریف استان در این طرح نهایی همکاری را داشته باشند تا از این مرحله نیز گذر کنیم و آثار خطرناک بیماری را در استان به حداقل ممکن برسانیم.
مرادنیا یادآور شد: همه باید برای مقابله این بیماری همکاری کنیم که امیدواریم با تشدید اقدامات پیشگیرانه در همه استانها هرچه زودتر شاهد ریشه کنی بیماری در کشور باشیم.
وی بیان کرد: در این طرح افرادی که قصد وارد شدن به استان را داشته باشند باید حتماً کارت ملی، پلاک خودرو و محل سکونت و شغل آنها متعلق به استان باشد و در غیر این صورت به هیچ وجه اجازه ورود به استان به آنها داده نخواهد شد و متقابلاً اجازه ورود به استانهای همجوار با خودروهای دارای پلاک استان کردستان داده نمی شود.
استاندار کردستان گفت: در این مرحله به صورت بسیار جدی با هرگونه موارد تخلف از سوی افراد برخورد می شود و ممنوعیت های قانونی شدیدی لحاظ و خودرو توقیف می شود.
مرادنیا اظهار داشت: در ادامه خودرو خاطی مبلغ پانصدهزار تومان جریمه و پرونده افراد برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده می شود.
وی افزود: از مردم استان درخواست داریم که حتماً این دستورات پیشگیرانه را رعایت کنند و به هیچ عنوان در تجمعات رسمی و غیر رسمی و اماکن عمومی که امکان گسترش بیماری در آنها زیاد است حضورپیدا نکنند.
استاندار کردستان ادامه داد: همه پارک ها، بوستان ها و مکان های تفریحی و عمومی تعطیل هستند و از همه مردم خواهشمندیم از تجمع در این اماکن به طور جدی خودداری کنند و همکاری لازم را با ستاد مقابله با بیماری کرونای استان داشته باشند.
مرادنیا یادآور شد: برای حفظ سلامت مردم باید همه همکاری کنیم و در خانه بمانیم و قطعاً شرایط امسال با سال قبل متفاوت است و در مراسم 13 فروردین و روز طبیعت و سایر تعطیلات پیش رو از خانه خارج نشوند تا با کمک هم از گسترش این بیماری در استان جلوگیری کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به مصوبات ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونای استان به استثناء فروشگاههای زنجیره ای و مراکز تامین مواد غذایی مایحتاج مردم دیگر اماکن خدماتی و تجاری به طور قطع تعطیل می شوند و در صورت عدم رعایت دستورالعملها با جدیدت با افراد خاطی برخورد و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
استاندار کردستان با هشدار به افرادی که توجهی به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای کنترل بیماری ندارد در ادامه گفت: اگر نسبت به رعایت نکات و دستورات بهداشتی بی تفاوت باشیم قطعاً نتایج ناگوار و خطرناکی به همراه خواهد داشت و همه از این خطرات در امان نخواهند ماند و شاهد گسترش بیشتر بیماری در استان خواهیم بود.
مرادنیا اظهار داشت: در صورت بروز شرایط بحرانی در برخی از مناطق استان که وضعیت نگران کننده اعلام شود قطعاً برای حفظ جان و سلامتی مردم شریف استان نسبت به اجرای قرنطینه در اسرع وقت اقدام خواهیم کرد و با هرگونه اقدامی که سلامت جامعه را به مخاطره بیاندازد با جدیدت برخورد می شود.
مرادنیا افزود: خوشبختانه اکثر مردم استان همکاری مناسبی در اجرای اقدامات پیشگیرانه در استان داشته اند و اگر کسی با سهل انگاری و عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی موجب آسیب زدن به سلامت مردم شود قطعاً حق دیگران را پایمال کرده و سلامتی همه را به مخاطره انداخته و در نهایت مجدداً همکاری و همراهی جدی مردم و مسئولان را در این مدت خواستاریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

حدود 1.5 میلیارد ریال اقلام بهداشتی در مراکز بهزیستی آذربایجان‌غربی توزیع شد

تولید روزانه 200 دست لباس گان و ماسک در شرکت تعاونی رشمون بندرعباس

استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت

فعالیت واحدهای تولیدی با رعایت پروتکل‌ بهداشتی بلامانع است

2 هزار و 689 متقاضی تسهیلات روستایی استان مرکزی به بانک‌ها معرفی شدند

400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد

83 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پرداخت شد

تولید روزانه یک هزار لباس ایزوله ویژه کرونا توسط شرکت تعاونی3626 فدک سبز ایلام

نقش تحریم های آمریکا در مبارزه با کرونا

فعالیت واحدهای تولیدی کردستان با رعایت مسائل بهداشتی ملامانع است

مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر و داستان جوان کردستان تمدید شد

یک میلیارد ریال به شبکه بهداشت و درمان بیجار کمک شد

یک هزار و 710 تُن میوه شب عید در کردستان توزیع شد

زنگ خطر کرونا در روستاهای کردستان به‌صدا درآمد

اهدا خون در کردستان 10 درصد افزایش یافت

آغاز نام‌نویسی بازگشت پرسنل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در کیش از مسیرهای هوایی و دریایی

اکثر زندانیان فراری زندان سقز دستگیر یا خود را تحویل داده اند

اکثر زندانیان فراری در سقز بازگشتند

بیش از 33 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در کردستان ضبط شد

یک فصل جدید، یک اراده نو

بازگشت اکثر زندانیان فراری زندان سقز

بیلان منابع آبی کردستان مثبت است

17 بنای مسکونی غیرمجاز در ناحیه منفصل شهری نایسر تخریب شد

کرونا و تهدید زیست محیطی

انتقال بیماران کرونایی ترخیص شده به نقاهتگاه بسیار حایز اهمیت است

22 قاچاقچی کالاهای سلامت محور در استان کردستان دستگیر شدند

سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند

بارندگی‌ها در کردستان 58 درصد کاهش یافت

تعطیلی بازار سقز تا 20 فروردین تمدید شد

معرکه گیری کرونا در روستای آویهنگ سنندج

چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم

شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می‌کند

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی

کودک چهار ساله اهل بانه در استخر کشاورزی غرق شد

​منصوری خبر داد ؛ راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی

سه واحد خانه مسافر متخلف در مریوان پلمب شد

سه واحد خانه مسافر متخلف در مریوان پلمپ شد

معاون استاندار کردستان: چرخه تولید و زندگی جامعه مورد غفلت قرار نگیرد

123 فقره پرونده تخلف منابع طبیعی در بانه تشکیل شد

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان به 587 نفر رسید

استفاده روزانه ٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر

مشکلی در راستای تامین کالاهای اساسی در کردستان نداریم

سمپاشی بیش از 406 هزار هکتار اراضی استان کردستان آغاز شد

چرخه تولید و زندگی جامعه مورد غفلت واقع نشود

سه سد در کردستان سرریز شدند

ارایه خدمات حضوری بانک‌ها و موسسات اعتباری با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کیش

ارایه خدمات حضوری بانک ها و موسسات اعتباری در کیش

سیر کرونا در سنندج، دهگلان و مریوان صعودی شد

موج جدید بارشی در راه کردستان/دمای هوا افزایش می یابد