عصر کرد

آخرين مطالب

اعلام ویژه برنامه های هفته فرهنگی دفاع مقدس در کیش منطقه آزاد کیش

اعلام ویژه برنامه های هفته فرهنگی دفاع مقدس در کیش
  بزرگنمايي:

عصر کرد - برنامه های گرامی داشت هفته دفاع مقدس در جزیره کیش با شعار« سپید صلح، آبی آرامش» برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این نشست که با حضور جمعی از خبرنگاران جزیره کیش برگزار شد، رضا اردلان مدیر فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به حمله ناجوانمردانه و غافل گیرانه رژیم بعثی عراق به ایران گفت:در حالی جمهوری اسلامی ایران مورد هجوم دشمن قرار گرفت که سالهای نخست تولد خود را سپری می کرد و در شرایط مناسبی از نظر توان نظامی قرار نداشت.
وی افزود: در چنین شرایطی ملت ایران غیورانه در برابر دشمنان ایستاد و با رشادت و شجاعتی که آحاد مردم از قشرها و اقوام مختلف در سراسر ایران اسلامی از خود نشان دادند به پیروزی رسیدند.
مدیرفرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در یادآوری خاطرات دفاع مقدس عبرت های فراوانی وجود دارد که می تواند برای امروز و آینده رونق و اقتدار کشور مثمر ثمر باشد افزود: رشادت های دلیرمردان رزمنده دفاع مقدس، کشور را بیمه کرد و امروز اگر بدخواهان توان مقابله با کشور ما را ندارند و با وجود تمامی تحریم ها و فشارهای مختلف که از سوی دشمنان به ما وارد می شود همچنان ایستاده ایم حاصل همان تلاش ها و رشادت هاست.
وی با تاکید بر اینکه بزرگداشت و بیان خاطرات دفاع مقدس می تواند برای نسل های جوان که شاهد روزهای جنگ نبودند از جذابیت های بالایی برخوردار باشد ابراز کرد: این خاطرات و یادآوری ها می تواند الگویی برای جوانان باشد.
رضا اردلان استفاده بهینه از تبلیغات و عرصه رسانه برای معرفی دفاع مقدس و جلب مشارکت نهادهای عمومی و اقشار مردم را از جمله اهداف گرامی داشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ ارزشی، اخلاقی و معرفی سبک زندگی شهدا و رزمندگان، همچنین استفاده از دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج آن با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی به ویژه با توجه به شیوع بیماری کرونا از دیگر اهداف این برنامه است.
مدیرفرهنگی آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش در تبیین ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس به همکاری سازمان و موسسه فرهنگی هنری و رسانه ای آوای کیش اشاره کرد و افزود: برای سومین سال است که این رویداد بزرگ با همکاری این مجموعه به صورت مدون و منسجم برگزار می شود.
وی از افتتاح نمایشگاه عکس دفاع مقدس به عنوان نخستین برنامه گرامی داشت این هفته با حضور مسئولان نام برد و افزود: ویژه برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس با افتتاح نمایشگاه عکس که از 31 شهریور تا 6 مهرماه ادامه خواهد داشت،آغاز می شود
به گفته وی، شب عکاسان دفاع مقدس دوشنبه 31 شهریور با حضور استاد محمد حسین حیدری، سید عباس میرهاشمی و استاد محسن راستانی و با اجرای عباس دوست قرین برگزار خواهد شد. شب شعر دفاع مقدس روز سه شنبه اول مهرماه 99 با حضور صابر سعدی پور، عبدالجبار کاکایی و مصطفی محدثی خراسانی از شاعران سرشناس و به نام کشور با اجرای مرضیه فرمانی از دیگر برنامه های این هفته به گفته مدیر فرهنگی آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش است.
وی با اشاره اجرای نمایش «دستهایت کو مم حسن » به عنوان یکی از برنامه های ویژه هفته دفاع مقدس با حضور یازده تن از هنرمندان عرصه تئاتر افزود: این نمایش برنده سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر و برنده 9 تندیس از جشنواره فتح و دعوت شده به جشنواره بین المللی تئاتر روسیه در سپتامبر 2020 است که در روز چهارشنبه دوم مهر ماه 99 در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش به نمایش گذاشته خواهد شد. شب خاطره دفاع مقدس با حضور پنج شنبه سوم مهر99 با حضور عبدالحسن برزیده رزمنده و کارگردان سینما و سردار مکی یازع رزمنده و راوی دفاع مقدس با اجرای منصور ضابطیان همچنین همایش نقش زنان دردفاع مقدس در روز جمعه 4 مهر با حضور بهناز ضرابی زاده نویسنده دفاع مقدس، زهرا حمیدی فرد، رزمنده و راوی دفاع مقدس، شهدخت پور ابراهیم مدیرپروژه ملی نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس با اجرای مریم ربانی از دیگر بخش هایی است که اردلان به آن اشاره کرد و افزود: اکران فیلم سینمایی 23 نفر، فیلم تحسین شده توسط سردار سلیمانی در شامگاه شنبه 5 مهر ماه در مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور عوامل فیلم در شب فیلم دفاع مقدس ساعت 19.30 از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامی داشت هفته دفاع مقدس است.
اردلان با اشاره به برگزاری ویژه برنامه سالروز شکست حصر آبادان در روز یکشنبه 6 مهرماه و آخرین روز از هفته دفاع مقدس با حضور مدیران ارشد سازمان منطه آزاد کیش، نهادهای نظامی و انتظامی، نویسندگان و راویان دفاع مقدس، خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران، سرداران دفاع مقدس و با اجرای محمدرحمان نظام اسلامی از برگزاری برنامه های جنبی و حاشیه ای همچون برگزاری نمایشهای برگزیده خیابانی سرو مجنون به نویسندگی مهرداد ایاز و کارگردانی مارال علی مرادی و سمفونی میگ ها به نویسندگی و کارگردانی بهنام کاوه خبرداد و افزود: نمایش های خیابانی با توجه به شرایط کنونی در نقاطی از جزیره که امکان نمایش داشته باشند از 31 شهریور تا 6 مهر ماه اجرا می شود.
وی خاطر نشان کرد: در اجرای این نمایش ها از ظرفیت هنرمندان جزیره کیش نیز استفاده شده است.
عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در برنامه های سال های گذشته از توجه به ظرفیت های بانوان همچنین نقش و حضور آنان در دفاع مقدس کمتر گفته شده بود که با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان و ستاد برگزاری بزرگداشت هفته دفاع مقدس برنامه های ویژه ای به لیست برنامه ها افزوده شد که نمایشگاه عکس از 90 تابلو از حماسه آفرینی بانوان در دفاع مقدس و همایش نقش زنان در دفاع مقدس با حضور مدیر پروژه ملی نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
بابک عامل دبیر اجرایی بزرگداشت هفته دفاع مقدس نیز در این مراسم با تقدیر از همکاری و تعامل معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در برگزاری آیین هفته دفاع مقدس در جزیره کیش افزوده شدن بخش بانوان را از مواردی عنوان کرد که در برنامه های سال های گذشته خلاء آن به خوبی مشهود بود و با همکاری امورزنان سازمان منطقه آزاد کیش و اجرای برنامه های متنوع در این حوزه امسال این خلاء به شایستگی پر شده است.
وی با اشاره به انتخاب شعار « سپید صلح ، آبی آرامش » به عنوان شعار بزرگداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم در مدت یک هفته بیش از 50 نفر اعم از کادر اجرایی و میهمانان در تلاش هستند که با وجود شرایط شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی کاری سخت است اما سعی کرده ایم با همه مشکلات از غنا و ارزش های برنامه های هفته دفاع مقدس چیزی کم نشود.
دبیر اجرایی بزرگداشت هفته دفاع مقدس همچنین به رونمایی از تندیس شهید قاسم سلیمانی در روز شکست حصر آبادان با حضور مسئولان شرکت عمران، آب و خدمات کیش خبرداد. وی با اشاره به وجود تیم خبری کامل جهت اطلاع رسانی و انتشار اخبار رویدادهای متنوع آیین های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در طول این هفته خاطر نشان کرد: در این هفته ویدئوهایی از رزمندگان به ویژه رزمندگان حاضر در مراسم های ذکر شده منتشر خواهد شد که تاکنون منتشر نشده و حتی میهمانان برنامه هم از آن ها اطلاع ندارند و آن ها را ندیده اند. 31 شهریور تا 6 مهرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامی داشت یا و خاطره 8 سال مقاومت در برابر استکبار جهانی و شهادت بسیاری از دلیرمردان ایران اسلامی در راه حراست از کیان انقلاب اسلامی و خاک ایران به نام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طراحان موسیقی و تیزر هجوم معرفی شدند

طرح آمران سلامت از روز گذشته در کرمانشاه آغاز شد

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به یک‌ششم قیمت/ اشتباهات 10گانه دولت در مدیریت بورس/ 430 مؤسسه و صرافی دست رد به سینه بازار متشکل ارزی زدند/ قیمت مسکن زیر فشار ارز

کرونا مراکز تعویض پلاک 6 شهرستان کرمانشاه را به تعطیلی کشاند

64 نفر در استان کرمانشاه با گاز مونوکسیدکربن مسموم شدند

راه‌اندازی طرح آمران سلامت در 36 پایگاه هلال احمر کرمانشاه

جایزه «انجمن قلم آمریکا» برای فیلمبردار صحنه قتل جورج فلوید

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به یک‌ششم قیمت!

آزادسازی بیش از 76 هزار مترمربع از اراضی زراعی در رباط کریم

دستگیری اخاذ مامورنما در رباط کریم

جمع آوری 45 معتاد متجاهر در رباط کریم

شکستن رکورد بستری بیماران کرونایی در کرمانشاه/ هم‌اکنون 926 بیمار کرونایی بستری هستند

مجمع روحانیون به دنبال فعال کردن بدنه رأی جریان اصلاحات/خاتمی و خوئینی‌ها صحنه‌گردان شدند

حراج پالایشگاه کرمانشاه به یک‌ششم قیمت!/ افکار عمومی خواهان ابطال این واگذاری است

شیوه‌های اطلاع‌رسانی کرونا در قم تغییر کند

رئیس جدید بسیج رسانه کرمانشاه معرفی شد

تقدیر منتقدان از بازی «آنتونی هاپکینز» در فیلم «پدر»

طرح نذر قربانی بین خانواده‌های آسیب دیده از کرونا کرمانشاه اجرا می‌شود

تشدید نظارت بر اصناف هرسین در موج سوم کرونا/ خودروهای قاریان مجالس ترحیم متوقف می‌شود

شرایط اکران درخت گردو در کردستان/ پروتکل‌ها کامل رعایت می‌شود

تعامل و همکاری مرزبان و مرزنشین ،امنیت پایدار را به ارمغان می‌آورد

فرمانده مرزبانی کردستان: امنیت پایدار ارمغان تعامل مرزبان و مرزنشین است

پنج دانش‌آموز کردستانی برنده جایزه نوبل ایرانی شدند

آغاز ساخت زیپ‌لاین و پل معلق روی رودخانه سقز

شرایط اکران «درخت گردو» در کردستان

ساماندهی وضعیت سگ‌های بدون صاحب در اهواز

1800 کیلو گوشت قربانی بین نیازمندان کردستان توزیع شد

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از پویاترین ستادهای کشور است

سیزدهمین دوره جنبش پارالمپیک در کردستان مجازی برگزار شد

ادای احترام نماینده ولی فقیه در کردستان به مقام شامخ شهدای دهگلان

چرایی یک بام و چند هوای قیمت مرغ در کردستان/مسوولان پاسخ می‌دهند...

آمریکا سلاح در اختیار نیروهای پیشمرگه کُرد عراق قرار می‌دهد

هشدار درباره رشد جریان سلفی در منطقه کردستان عراق

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ری: خروجی دودکش های کارخانه سیمان ری مورد تایید محیط زیست است

هرگونه شکار پرندگان تا اطلاع ثانوی ممنوع است

سرازیر شدن فاضلاب ها به دریاچه اوان نگران کننده است

تقدیر از برگزیدگان اولین دوره انتخاب کتاب برتر تنوع زیستی

«کرونا» مراکز تعویض پلاک 6 شهرستان استان کرمانشاه را به تعطیلی کشاند

حفظ و پایداری مشاغل مهمترین اولویت در زمان شیوع کرونا است

اولویت استخدام در طرح‌های جهش تولید زنجان با مقرری بگیران بیمه بیکاری است

برای پیشرفت طرح های اشتغال روستایی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد

بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت

مدیرعامل بانک رفاه کارگران: چهار محال و بختیاری ظرفیت مناسبی برای رونق تولید و اشتغال دارد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: توسعه چهارمحال و بختیاری، نیازمند حضور سرمایه‌گذاران بومی است

هدف‌گذاری پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات بانک توسعه تعاون در استان چهارمحال و بختیاری

منصوری خبر داد: سامانه ملی اشتغال و کسب و کار راه اندازی شد

تجاوز به دختر جوان به بهانه انرژی درمانی

اسامی 5 کشور برای سازش با تل‌ آویو اعلام شد

نماینده آمریکایی: دیپلمات‌ های ایران را بیرون کنید

دکتر زالی: منتظر شرایط متفاوت و سخت‌ تر کرونایی برای تهران هستیم