عصر کرد

آخرين مطالب

طرح‌های عمرانی و تولیدی قروه زیر چتر حمایتی دولت سياسي

طرح‌های عمرانی و تولیدی قروه زیر چتر حمایتی دولت
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - کشور با توجه به تحریم‌ها در شرایط اقتصادی مناسبی قرار ندارد اما اجرای بسیاری از طرح‌های عمرانی و تولیدی در شهرستان قروه نه تنها متوقف نشده که با حمایت و تامین مالی دولت، بکار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش ایرنا رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی کردستان در ادامه سفرهای خود برای پیگیری مشکلات طرح‌های عمرانی و تولیدی شهرستان‌ها و تسریع در پیشرفت کار آنها روز پنجشنبه با همراهی جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی کردستان به قروه سفر کرد.
پروژه‌های مهم و قابل توجه‌ای در این شهرستان در حال اجراست که نیاز به تصمیم گیری‌هایی برای رفع موانع وجود داشتند و در این سفر مورد بازدید قرار گرفته و رفع مشکلات آنها پیگیری شد.
دانشکده صنعت و معدن قروه از طرح‌های مهم و از بهترین دانشکده‌های استان است که اعتبار 9 میلیارد تومانی تخصیص آن ابلاغ شد و تا چندی دیگر آماده بهره‌برداری است.
از دیگر طرح‌های تولیدی که مورد بازدید قرار گرفت مجتمع‌های تولید گوشت قرمز بود، استان کردستان دارای ظرفیت زیادی در این بخش است و راه‌اندازی دو مجتمع 100 واحدی در دلبران و سریش آباد هم در اشتغالزایی و هم افزایش تولید گوشت قرمز موثر است.
برای راه‌اندازی و توسعه این دو مجتمع مهم شهرستان قروه 20 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده خواهد شد.
توسعه بیمارستان شهید بهشتی قروه نیز در دستور کار قرار دارد و از محل منابع مالی استانی و ملی کار آن آغاز شده است.
طرح‌های آموزشی، راه روستایی، مجتمع فرهنگی، استخر سرپوشیده از جمله طرح‌های دیگر شهرستان است که تکمیل آنها پیگیری شده و امیدواریم شاهد به ثمر رسیدن آن در این دولت باشیم.
بازدید از طرح‌های شهر دزج
رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی کردستان به همراه برخی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی همچنین از طرح‌های عمرانی شهرهای دزج، دلبران و سریش‌آباد نیز بازدید کردند.
درمانگاه تخصصی دزج که توسط یک خیر در حال ساخت است اولین طرحی بود که در بدو ورود به شهر دزج مورد بازدید قرار گرفت.
برای این درمانگاه 2 میلیارد تومان هزینه شده و ٨٠ درصد پیشرفت دارد و همه امکانات و تجهیزات لازم برای راه‌اندازی آن آماده است.
بخش چهاردولی شامل 31 روستا با 18 هزار نفر و شهر دزج با سه هزار نفر جمعیت است که 21 کیلومتر با قروه فاصله دارد و این درمانگاه نیاز بسیاری از اهالی را رفع می‌کند تا ناچار نباشد به قروه یا شهرهای دیگر بروند.

عصر کرد


کارگاه تولید ماسک یکی دیگر از طرح‌هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت، این کارگاه تولیدی با پنج دستگاه در حال تولید ماسک به صورت سه شیفت است و 5٣ نفر در آن مشغول کار هستند.
سرمایه‌گذار حدود یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی این کارگاه هزینه کرده و روزانه حدود 4٠ هزار عدد ماسک تولید می‌کند البته نیاز به 300 میلیون تومان تسهیلات بعنوان سرمایه در گردش دارد.
سردخانه محصولات کشاورزی دزج طرح دیگری بود که مورد بازدید قرار گرفت، این سردخانه با چهار هزار تن ظرفیت در حال فعالیت است ولی پنج میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد باکس های نگهداری محصولات نیاز دارد.
کمبود این باکس‌ها موجب شده کیسه‌های سیب‌زمینی را روی هم بگذارند و این به محصولات آسیب می‌زند، با دریافت تسهیلات قرار است مشکلات موجود رفع شود.
وجود سردخانه‌ها در مناطقی همچون قروه که محصولات کشاورزی مناسبی دارد از اهمیت خاصی برخوردار است تا بتوان محصولات را برای مدتی قبل از ارائه به بازار نگهداری کرد.
مجتمع دامپروری 30 هزار راسی از طرح‌های بزرگ کشور

عصر کرد


طرح دامپروری 30 هزار راسی که از طرح‌های بزرگ دامپروری در کشور محسوب می‌شود نیز مورد بازدید مسوولان قرار گرفت، این طرح در فاز اول با ظرفیت پنج هزار راس فعالیت می‌کند و برای تولید شیر، گوشت، پشم و پنیر برنامه‌ریزی کرده است.
این مجتمع که 60 نفر به صورت مستقیم و 180 غیرمستقیم در آن مشغول به کار هستند با مشکلاتی در زمینه سند و تغییر کاربری مواجه است.
سرمایه‌گذار خواهان افزایش یک میلیون دلاری تسهیلات بود که رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان در این بازدید قول مساعد برای کمک به فعالیت این مجتمع داد.
طرح‌های اقتصادی و فرهنگی در دلبران
بازدید از دلبران بخش دیگری از سفر برنامه‌ریزی شده رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی کردستان به شهرستان قروه بود. در این شهر از مدرسه شش کلاسه بازدید شد که تا دو هفته دیگر تحویل آموزش و پرورش داده می‌شود.
نصراللهی زاده به همراه دیگر مسوولین همچنین از محل ساخت مجتمع فرهنگی دلبران دیدن کردند. زیربنای این مجتمع فرهنگی یک هزار و 400 متر است و عملیات ساخت آن یک سال متوقف بوده، اما رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی از شهردار دلبران که طرح را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل گرفته خواست با ترک تشریفات، پیمانکاری را به استانداری و سازمان مدیریت معرفی کند تا هرچه زودتر عملیات ساخت از سر گرفته شود.
برای ساخت این طرح سال گذشته 470 میلیون تومان تخصیص داده شده اما این اعتبار هزینه‌ نشده و امسال نیز قول تخصیص همین مقدار داده شد.

عصر کرد


رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی همچنین در این شهر از تصفیه خانه دلبران بازدید کرد، با توجه به آلوده بودن بخشی از آب منطقه به آرسنیک ایجاد این تصفیه‌خانه از اهمیت زیادی برخوردار است.
در این بازدید نحوه کار تصفیه خانه بویژه بخش تصفیه و رفع آرسنیک دیده شد، این تصفیه خانه در بخش اول با فیلترهای سیلسی و کربنی(کربن فعال) بخشی از آلودگی‌ها را رفع می‌کند اما در بخش بعد با فیلتر رزین آرسنیک نیز حذف می‌شود، مسیر انتقال آب به تصفیه خانه 13 کیلومتر و حجم مخزن آب 2 هزار مترمکعب است.
مسوولین همچنین از توسعه امامزاده جعفر دلبران بازدید کردند، این طرح حدود سه میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و ساخت و سازهای اولیه با کمک اوقاف و مردم انجام شده است.
بازدید از شهرهای سریش آباد و قروه
در سریش آباد هم یک مجتمع دامپروری و تولید مصنوعات سنگی از سوی مسوولان مورد بازدید قرار گرفت و از نزدیک مشکلات این دو واحد بررسی شد.
دانشکده صنعت و معدن قروه از طرح‌های مهم مورد بازدید این شهر بود که 93 درصد پیشرفت دارد و تا آخر آذر ساخت آن به اتمام می‌رسد.
این دانشکده پنج هزار و 400 متر زیربنا دارد و از آزمایشگاه، کلاس درس، اتاق اداری و سالن آمفی تئاتر برخوردار است. 16 میلیارد تومان برای ساخت این دانشکده هزینه شده و 9 میلیارد تومان از سوی سازمان مدیریت برنامه ریزی کردستان برای تکمیل طرح تخصیص داده می‌شود.
این دانشکده با توجه به اینکه قروه یک شهر معدنی محسوب می‌شود اهمیت خاصی دارد و از سوی دیگر می‌تواند دانشجویانی از شهرهای دیگر را هم به قروه جذب کند و نقشی در توسعه شهر داشته باشد.
استخر سرپوشیده قروه از دیگر طرح‌های مورد بازدید بود، این طرح چند سال متوقف است و تکمیل آن نیاز به چهار میلیارد و 400 میلیون تومان دارد.
نصراللهی زاده از مسوولین قروه خواست این طرح را برای تکمیل به بخش خصوصی بسپارند تا سریعتر به بهره‌برداری برسد.
توسعه چهار بخش بیمارستان شهید بهشتی و کتابخانه عمومی قروه از دیگر طرح‌هایی بود که از رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی کردستان در این بازدید قول کمک برای تکمیل آنها داد.
سفر به چهار شهر دزج، دلبران، سریش‌آباد و قروه از صبح آغاز شد و تا شب‌هنگام ادامه داشت، عبور از مسیرهای خاکی و دور و نزدیک مانع بازدید نشد. شهرهایی همچون دزج، دلبران و سریش‌آباد که تاریخ زیادی از شهر شدن آنها نمی‌گذرد از کمبودهایی به عنوان یک شهر برخوردارند که باید در مرکز توجه مسوولان باشند.
سفرهای رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به اقصا نقاط شهرستان‌های استان کردستان برای رفع گره‌ از طرح‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و عمرانی صورت می‌گیرد. مشکلات همه این طرح‌ها با تخصیص اعتبار حل نمی‌شود گاهی با ترک تشریفات پیمانکار، گاهی با هماهنگی با دستگاه‌های دیگر و گاهی هم از طریق اولویت بندی یا دادن یک دستور رفع شدنی است.
نصراللهی زاده با حضور در محل و کسب اطلاع از مشکلات طرح‌ها در جهت رفع‌ آنها گام بر می‌دارد. این گره‌گشایی از مشکلات طرح‌ها با حضور در مرکز استان امکان پذیر نیست بنابراین چنین سفرهایی برنامه‌ریزی می‌شود.
برچسب‌ها
رونق تولید سازمان برنامه و بودجه قروه اعتبارات


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرقت عجیب تیبا جلوی چشم صاحب ماشین / در تهران

بازدید 330 هزار نفر روز زائر راهیان نور از نقاط یادمانی کردستان/حضور زائر راهیان نور از 46 کشور خارجی در استان

قتل دلخراش در صحنه سرقت موبایل جوان تهرانی + جزییات هشدار آمیز

کشف محموله اسلحه در غرب کشور

کرونا بانه و بیجار را به تعطیلی کشاند

تعطیلی یک هفته‌ای صنوف پرخطر کردستان

تنها شهرهای بدون کرونای ایران را بشناسید

روزانه 30 نفر به تعداد بستری های کرونایی در کردستان افزوده می شود

تعطیلی یک هفته ای صنوف شلوغ و پرخطر کردستان

بوکسور معروف رباط کریم قاتل شد +عکس

تشکیل قرارگاه شهید سلیمانی برای مبارزه با کرونا در کرمانشاه

قتل جوان 25 ساله به دست بوکسور معروف رباط کریم

انتشار نامه ای عجیب در خصوص استخدام فعالان ستاد انتخاباتی روحانی/ آقای استاندار منتظر پاسخ شما هستیم

تشکیل قرارگاه شهید قاسم سلیمانی برای مبارزه با کرونا

واکسینه شدن 1470 خدمت گیرنده و پرسنل مراکز شبانه روزی بهزیستی

جلسه قرارگاه ستاد کرونا در فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان به روایت تصویر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 6 آبان در تمام مقاطع تحصیلی

تب سنج لیزری دارای استاندارد CA و FDA

دادستان کردستان: صاحبان تجمع خطرساز برای سلامت مردم تحت پیگرد قرار می‌گیرند

برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز شمیران نو

کرونا ما را به بیکاری مبتلا کرد

برگزاری وبینار حماسه زنان از عاشورا تا اربعین

حمایت از بهداشت باروری زنان، کلید سلامت جامعه

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی تشریح کرد: جزئیات برنامه WHO برای تولید و توزیع واکسن کرونا

استقبال دانشجویان و زنان خانه‌دار از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

برگزاری وبینار "انتقال تجارب کارآفرینی زنان و معرفی الگوهای موفق در دانشگاهها"

طرح جدید سازمان همکاری اسلامی برای توانمند سازی زنان در جهان اسلام

اقتصاد جنسیت بردار است؟!

بودجه منهای زنان

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم

دعوت ابتکار برای شرکت در جشنواره زن و علم و جایزه مریم میرزاخانی

قانون چه حمایتی از زنان و دختران مورد خشونت می کند؟

دیدگاه رهبر انقلاب درباره اهمیت احقاق حقوق زنان

نیاز تقویت بیشتر زنان کارآفرین در شرایط کرونا

کشف 24 تن برنج قاچاق در هرسین

64 نفر با گاز منوکسید کربن در نیمه نخست امسال در کرمانشاه مسموم شدند/ پیش بینی افزایش آمار مسمومیت به دلیل شرایط قرنطینه

اتهام بزرگ بارسلونا به داور ال کلاسیکو

ریشه اصلی ساز تنبور مربوط به اورامانات است/ پیشنهاد ثبت این ساز به نام استان کرمانشاه

بوکسور مدال‌آور ایرانی قاتل شد / او از رباط کریم فراری است + عکس مقتول

پیروزی قاطع پرسپولیس مقابل ملوان

فرمانده سپاه کردستان به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی شهرستان بانه ادای احترام کرد + تصاویر

محدودیت‌های کرونایی در کردستان افزایش یافت/ تعطیلی کامل دو شهر کردستان

فرمانده انتظامی استان کردستان: بیش از 97 هزار عدد ماسک قاچاق در سروآباد کشف شد/با قاچاقچیان بدون اغماض برخورد می‌کنیم

20 قطعه کبک از دام شکارچیان در کامیاران رها شدند

وضعیت قرمز کرونایی در کردستان؛ تعطیلی یک هفته‌ای شهرستان بانه و بیجار و اصناف/ با دستفروشان بازار تاناکورا و خیابان فردوسی قاطعانه برخورد شود

طرح حمله پ‌ک‌ک به دیپلمات‌های خارجی را خنثی کردیم

موافقت با آزادی مرد همسرکش 13سال بعد از قتل

دستگیری فرد هتاک به فرد آمر به معروف در رشت

استقرار گشت ارشاد ماسک از سوی سپاه

آخرین وضعیت پرونده قاضی منصوری