عصر کرد

آخرين مطالب

امید برای ماندن نماینده کردستان در لیگ برتر بانوان ورزشي

امید برای ماندن نماینده کردستان در لیگ برتر بانوان
  بزرگنمايي:

عصرکرد- تیم راه یاب ملل از این پس باید برخی نفرات و پیراهن خود را در لیگ برتر تغییر دهد و به نظر می رسد در صورت پیدا نشدن یک حامی مالی از این پس باید این تیم را با نام هیات فوتبال کردستان در لیگ برتر ببینیم.

مطمئناً با کنار کشیدن حامی مالی اصلی این تیم یعنی شرکت راه یاب ملل، هزینه هایی که برای تیم صورت می گرفت بویژه در حوزه تامین بازیکن کم می شود و این بر روی نتیجه ای که تیم در لیگ به دست می آورد تاثیر می گذارد.

تیم راه یاب ملل که در این فصل از لیگ برتر در رده چهارم قرار گرفته بود با تغییر شرایط تیم اگر تا رده هشتم هم سقوط کند باز در لیگ برتر ماندگار خواهد بود و مسئولان و حامیان جدید تیم با توجه به هزینه ها ممکن است تنها برای حفظ تیم در لیگ برتر تلاش کنند.

نمی گذاریم تیم از لیگ برتر بانوان کنار بکشد

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در رابطه با حمایت از نماینده کردستان در لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: در این سه سال بارها شرکت راه یاب ملل قصد قطع حمایت از تیم را داشته اما به حمایت خود ادامه داد بنابراین با زهم احتمال ادامه حمایت مالی از تیم بانوان وجود دارد.

حامد جولایی با بیان اینکه در این مدت هم اداره ورزش و جوانان بخشی از هزینه های تیم راه یاب ملل مریوان را متحمل شد، افزود: به حمایت از نماینده کردستان ادامه می دهیم و با افزایش کمک ها نمی گذاریم تیم از لیگ برتر کنار بکشد.

وی اضافه کرد: تمام اماکن مورد نیاز برای تمرینات تیم های فوتبال و والیبال باشگاه راه یاب ملل را ما در اختیار این باشگاه ورزشی قرار داده بودیم.

ماندن در لیگ برتر بانوان به هزینه ای حداقل 2 میلیارد ریال نیاز دارد

رئیس هیات فوتبال کردستان هم در این رابطه گفت: فعلاً نمی توان در مورد شرایط تیم راه یاب ملل حکم قطعی داد و باید دید تا شروع فصل جدید که زمان زیادی مانده چه شرایطی پیش می آید.

رضا رحمانی اظهار داشت: باید حمایت هایی از بخش خصوصی یا هر دستگاه دولتی برای تیم جلب کنیم چرا که هیات توان حمایت مالی از تیم را ندارد.

وی اضافه کرد: دلایل شرکت راه یاب ملل برای قطع همکاری موجه نبود و باید دید هدف اصلی آنها از حمایت چه است چرا که تماشاچی در فوتبال بانوان در تمام کشور محدود است.

رحمانی با اشاره به اینکه تیم راه یاب ملل در انتخاب بازیکن می توانست گزینه های دیگری را هم داشته باشد، یادآور شد: تیم جوانی را بسته بودند و چون اعضای تیم ملی در این تیم حضور داشته نمی توان حتماً انتظار بهترین نتایج را داشت.

وی با بیان اینکه برای حفظ تیم در لیگ برتر یا گرفتن نتیجه خوب شرایط متفاوتی وجود دارد، افزود: اگر تیم بخواهد فقط در لیگ حفظ شود یا مقام بیاورد باید هزینه های متفاوتی داشته باشد.

رئیس هیات فوتبال استان کردستان یادآور شد: با بازیکنان بومی و هزینه حداقلی (2 میلیارد ریالی) می توان در لیگ برتر ماند.

تیم راه یاب ملل مریوان در فصل 97 - 98 لیگ برتر فوتبال بانوان کشور از 22 بازی خود 13 برد، چهار تساوی و پنج شکست را به دست آورد و با 63 گل زده، 28 گل خورده و تفاضل مثبت 35 در رده چهارم لیگ به کار خود خاتمه داد.

باشگاه راه یاب ملل اکنون تنها از یک تیم والیبال که به تازگی جواز حضور در لیگ برتر والیبال کشور را کسب کرده است، حمایت می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield