عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس هیات والیبال شهرستان سنندج

ارتقا سطح فنی داوران و مربیان از اولویت های اصلی هیات والیبال است ورزشي

ارتقا سطح فنی داوران و مربیان از اولویت های اصلی هیات  والیبال است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رئیس هیات والیبال سنندج گفت: داوران و مربیان بازوان اصلی یک هیات هستند و ارتقای آنها باید در دستور کار قرار گیرد. سالار زارع در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: والیبال در شهر سنندج از با سابقه ترین ورزش ها محسوب می شود و به همین دلیل انتظار مردم از رشد و رونق این رشته بیشتر است.
وی ضمن اشاره به اینکه هیات والیبال شهرستان سنندج، با نگاه نو پا بر این وادی گذاشته است، عنوان کرد: والیبال ایران در جهان شناخته شده است و بر همین اساس خانواده ها علاقه بیشتری به این رشته پیدا کرده اند و ما نیز باید بتوانیم با دانش و علم روز جوابگوی اعتماد خانواده ها باشیم.
رئیس هیات والیبال شهرستان سنندج، ارتقاء سطح فنی داوران و مربیان را یک اولویت دانست و گفت: زمانی ما می توانیم در والیبال رشد کنیم که داوران و مربیان نیز با دانش روز آشنا باشند تا از قافله پر سرعت خانواده والیبال به جا نمانند چون لازمه توسعه در ورزش دانش و علم است.
وی درخصوص برگزاری کلاس داوری درجه 2 در سنندج، بیان کرد: باتوجه به برنامه ریزی و نیازسنجی هیات والیبال سنندج بین داوران این شهرستان، به این نتیجه رسید که ارتقاء مدرک داوری از درجه 3 به 2 در دستور کار قرار گیرد و در این خصوص مکاتباتی با فدراسیون انجام و مجوز آن صادر شد.
زارع در ادامه تصریح کرد: فراخوان کلاس داوری درجه 2 به صورت کشوری از سایت فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران صادر شد، که خوشبختانه 25 نفر داور از استان های کردستان، گیلان، البرز، آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، تهران و زنجان حضور داشتند.
رئیس هیات والیبال سنندج ضمن اشاره به اینکه در چند سال اخیر این اولین دوره ارتقا است که توسط شهرستان سنندج برگزار می شود، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس های ارتقا داوری از لحاظ استاندارد جهانی برای فدراسیون از اهمیت بالای برخوردار است، که خوشبختانه با حمایت ها و همکاری کمیته های هیات این مهم به خوبی به سرانجام رسید.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه مدرس این کلاس از داوران بین المللی ایران، است که تجربه های زیادی در سطح ملی و بین اللملی دارد که بهره از این تجربه ها باعث بالا رفتن سطح فنی داوران شده است.
زارع در پایان از حمایت های اداره کل دامپزشکی استان، اداره راه و شهرسازی و کانون کوهنوردان قدرانی کرد و یادآور شد: برگزاری چنین رویدادهایی در یک شهرستان کار هزینه برداری است و اگر دستگاه های دولتی یا بخش های خصوص کمک نکنند نمی توان در واقع دیگر شاهد چنین کلاس هایی باشیم.
کلاس ارتقا داوری درجه 2 به میزبانی سنندج از تاریخ 2 الی 6 مرداد ماه با حضور 25 نفر از داوران سراسر ایران توسط هیات والیبال شهرستان سنندج برگزار شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield