عصر کرد

آخرين مطالب

در دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور؛

کردستان در رتبه چهارم قرار گرفت/کسب 60 مدال در رشته های مختلف ورزشي

کردستان در رتبه چهارم قرار گرفت/کسب 60 مدال در رشته های مختلف
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور از 10 روز پیش با حضور 34 هزار ورزشکار آغاز شده که ورزشکاران در 99 رشته مختلف به میزبانی 19 استان در حال رقابت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در گفت و گو با خبرنگار مهر ، در خصوص آخرین وضعیت ورزشکاران و جایگاه این استان در جدول مسابقات، گفت: در حال حاضر کردستان در رده چهارم جدول نتایج نهایی رده بندی توزیع مدال قرار دارد.
حامد جولایی اظهار داشت: دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در 99 رشته ورزشی در بخش دختران و پسران به میزبانی 19 استان کشور در حال برگزاری است که ورزشکاران کردستانی حاضر در این دوره از رقابت ها تا شب گذشته موفق شده اند 60 مدال رنگارنگ را کسب کنند.
وی افزود: در بخش آقایان ورزشکاران کردستانی 15 مدال طلا، 18 نقره و 17 برنز را کسب کرده اند و در بخش دختران نیز دو مدال طلا، دو نقره و شش برنز را به دست آورده اند.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان ادامه داد: در مجموع ورزشکاران کردستانی با کسب 17 مدال طلا، 20 نقره و 23 برنز توانسته اند جایگاه چهارم این دوره از رقابت ها را تا امروز به دست آورند.
جولایی یادآور شد: استان های تهران با 77 مدال، اصفهان با 72 مدال و مازندران با 53 مدال رده های اول تا سوم جدول رده بندی را به خود اختصاص داده اند و با توجه به اینکه استان مازندران در کسب مدال طلا موفق تر بوده توانسته با تعداد کمتر مدال بالاتر از استان کردستان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه تا کنون 899 مدال رنگارنگ میان مستعدین ورزش کشور توزیع شده است، بیان کرد: منطقه آزاد اروند و منطقه آزاد کیش تا شب گذشته موفق به کسب مدال نشده اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield