عصر کرد

آخرين مطالب

40 طرح ورزشی امسال به بهره برداری می‌رسد ورزشي

40 طرح ورزشی امسال به بهره برداری می‌رسد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - امسال 40 طرح از 236 پروژه نیمه تمام شرکت توسعه اماکن ورزشی کشور به بهره برداری می‌رسد و سایر طرح ها نیز با سرعت و بر مبنای اعتبارات در حال پیشرفت است.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت توسعه اماکن ورزشی روز شنبه در جریان بازدید از طرح سالن 6 هزار نفری مجموعه ورزشی 22 گولان سنندج گفت:‌ هم اکنون در کشور 236 پروژه نیمه تمام ورزشی مرتبط با شرکت توسعه اماکن ورزشی وجود دارد که اتمام و بهره برداری از آنها به 60 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
حسن کریمی با بیان اینکه هر ساله بخشی از اعتبارات این طرح ها از سوی دولت تامین می شود و این شرکت برنامه‌های خود را بر اساس این منابع انجام می‌دهد افزود: نیمی از پروژه‌ها که زیر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تعطیل شده است تا بعد از تکمیل طرح‌های بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی دوباره فعال شود.
وی یادآور شد: هر استانی از پنج تا 18 طرح نیمه تمام ورزشی دارد.
وی در رابطه با سالن 6 هزار نفری مجموعه ورزشی 22 گولان سنندج نیز اظهار داشت: این سالن ورزشی در زمان تعیین شده یعنی آخر شهریور 1398 به بهره برداری می‌رسد.
کریمی تاکید کرد:‌ روند فعلی طرح از لحاظ کیفیت و سرعت با گذشته قابل مقایسه نیست و شاهد تغییر و تحول جدی در اجرای طرح هستیم و با توجه به وضع موجود مشکلی برای تامین اعتبار این طرح ورزشی وجود ندارد.
وی افزود:‌ هم اکنون در این استان طرح پیست دوومیدانی از پروژه‌های زیر 50 درصد است که با اتمام طرح سالن ورزشی 6 هزار نفره سنندج،‌ سال آینده فعال می‌شود.
استاندار کردستان هم در این بازدید گفت:‌ روند پیشروی طرح در بهترین حالت خود قرار دارد و ما به تعهداتمان عمل کردیم و وزارت ورزش و جوانان نیز همکاری خوبی با ما داشته است.
بهمن مرادنیا اضافه کرد:‌ به همین دلیل پروژه فعال است و در سفر آتی رئیس جمهوری افتتاح می شود.
سالن سرپوشیده 6 هزار نفری اصلی‌ترین طرح این مجموعه است که کلنگ احداث آن سال 84 بر زمین زده شد و قرار بود از محل اعتبارات ملی و در مدت سه سال به بهره برداری برسد ولی با گذشت 14 سال،هنوز به اتمام نرسیده است.
زیربنای این سالن ورزشی حدود 10 هزار مترمربع است و از تکنولوژی های جدید برای ساخت آن استفاده می شود.
6108 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield