عصر کرد

آخرين مطالب

دستگاه‌ها برای انتخابات پرشور با هیات اجرایی و شورای نگهبان همکاری کنند سياسي

دستگاه‌ها برای انتخابات پرشور با هیات اجرایی و شورای نگهبان همکاری کنند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دستگاه‌ها در راستای اجرای مواد 11 و 79 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برای برگزاری پرشور این همایش سیاسی با هیات اجرایی و شورای نگهبان همکاری لازم را داشته باشند.

حسین خوش اقبال اظهار داشت: بر اساس ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادها موظفند برحسب درخواست وزارت کشور، فرمانداری‌ها و بخشداران، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار ستاد انتخابات و هیات اجرایی آن قرار دهند.
وی اضافه کرد: طبق تبصره 1 این ماده قانونی، برای اعمال نظارت بر انتخابات تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرای وظیفه دارند حسب درخواست شورای نگهبان و هیات‌های منصوب از جانب آن، کارکنان خود را در اختیار این شورا قرار داده و زیرمجموعه وزارت کشور شامل استانداری، فرمانداری‎ها و بخشداری‎ها نیز موظفند امکانات لازم را در اختیار آنان قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: طبق ماده 79 این قانون نیزمجازات تخلف از مقررات مواد 11، 24، 34، 40، 53 و 60 و تبصره های مربوطه این مواد با رعایت مقررات قانون رسیدگی به تخلفات اداری عبارت است از کسر حقوق، فوق العاده شغل و عناوین مشابه، حداکثر تا یک سوم از یک ماه تا یکسال و یا انفصال موقت از یک ماه تا یکسال است.
خوش‌اقبال خاطر نشان کرد: مدت همکاری کارکنان با ستاد اجرایی، هیات نظارت و شورای نگهبان ماموریت محسوب می‌شود حق ماموریت آنان نیز از محل اعتبارات سازمان متبوع تامین و پرداخت می‌شود.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 2 اسفند امسال برگزار می‌شود.
استان کردستان دارای 6 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بوده که از پنج حوزه انتخابیه وارد این مجلس شده‌اند.
حوزه‌های انتخابیه این استان شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره با 2 نماینده و حوزه انتخابیه بیجار، حوزه انتخابیه سقز و بانه، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد هر کدام یک نماینده است.
3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield