عصر کرد

آخرين مطالب

با انتشار فراخوان؛

کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه به دوره دوازدهم رسید فرهنگي

کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه به دوره دوازدهم رسید
  بزرگنمايي:

عصر کرد - قروه- فراخوان دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با هدف ترویج فرهنگ و ارزش های اصلی اسلامی در بخش های مختلف منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با اعلام فراخوان وارد فاز اجرایی خود شد و آماده پذیرش آثار علاقه مندان به فرهنگ عاشورا خواهد بود.
این کنگره با هدف شناسایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورایی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آینی عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقاء سطح کیفی اشعار آئینی و گسترش هرچه بیشتر آن، توجه به کیفیت و جذابیت اشعار مداحی در مراسمات مذهبی و رصد فرهنگی فرهنگ عاشورا در سطوح مختلف برگزار می شود.
کنگره شعر عاشورایی در آستانه ماه صفر سال جاری برگزار خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا 15 مهرماه به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.
همچنین شرایط شرکت در بخش شعر شامل تمامی مباحث مرتبط به نهضت عاشورایی بوده و در این بخش شعرا در دو رده سنی جوانان زیر 30 سال و بزرگسالان بالای 30 سال می‌توانند آثار خود را به زبان فارسی ارسال کنند.
در بخش ویژه کنگره هم شاعران می توانند اشعار خود را با موضوع شهدای کردستان خصوصاً شهدای مدافع حرم به زبان های فارسی، کردی و ترکی به دبیرخانه ارسال نمایند.
علاقه‌مندان به شرکت در دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه کنگره به نشانی «استان کردستان، شهرستان قروه، شهرک فرهنگیان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه» ارسال و یا با شماره تلفن 08735247420 تماس حاصل نمایند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield