عصر کرد

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی استان کردستان خبر داد:

رشد 130 درصدی جرائم فضای مجازی در کردستان اجتماعي

رشد 130 درصدی جرائم فضای مجازی در کردستان
  بزرگنمايي:

عصر کرد - فرمانده انتظامی کردستان از رشد 130 درصدی کشفیات کلاهبرداری و دستگیری افراد مجرم در حوزه فضای مجازی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته طی نیمه اول امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار علی آزادی، در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح که امروز، 13 مهرماه در فرماندهی انتظامی استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی است تا جلوه‌های تعهد، امانتداری، شجاعت، دلیری، کارآمدی، هوشمندی و امنیت نمایان‌تر می‌شود.
وی با اشاره به لحظه به لحظه و جای جای میهن اسلامی میدان مبارزه و خدمتگزاران نیروهای انتظامی است، افزود: نیروهای انتظامی در مرز با مرزبانی، مقابله با سوداگران مرگ، برخورد با اراذل و اوباش، جرائم فضای مجازی، حوادث و سوانح در کنار مردم از خود فداکاری‌های زیادی نشان می‌دهند.
آزادی بیان کرد: نیروی انتظامی، نیروی هوشمند و مقتدری است که پاسداران حفظ امنیت و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده و با تمام توان و تمهیدات خود در کنار سایر نیروهای مسلح ایستاده است.
وی عنوان کرد: نیروی انتظامی همواره کوشیده است تا ساختار، تجهیزات، و مهارت و آموزش های خود را مطابق با مطالبات و خواسته های مردم و تهدیدات پیش رو ساماندهی کند و با تحول در سامانه‌های مختلف از جمله هدایت و فرماندهی، کنترل و نظارت، تحول در استفاده از فناوری‌های نوین به منظور کشف علمی جرائم رشد و پیشرفت زیادی داشته است.
فرمانده انتظامی استان کردستان اعلام کرد: پلیس استان با نصب‌العین قراردادن خدا محوری، دین‌مداری، ولایت مداری، قانونمندی، دانایی محوری، اقتدار، قاطعیت در برابر مجرمان، امانتداری، مردم داری، مسئولیت هوشمندانه و ... موفقیت های خوبی در سال جاری کسب کرده است.
وی به موفقیت های طرح های امنیتی و انتظامی و ترافیکی در استان اشاره و عنوان کرد: در مراسمات ملی و مذهبی استان از جمله کنگره 5400 شهید، عزاداری های محرم، همایش مشاهیر کرد، عید قربان حضور مستمری داشته است.
آزادی به تماس های تلفنی با پلیس 110 اشاره و عنوان کرد: از ابتدای سال جاری 252 هزار و 855 مورد تماس تلفنی با پلیس 110 گرفته شده که 50 درصد این تماس‌ها فوریت‌های پلیسی و 50 درصد بقیه نیز مربوط به راهنمایی و مشاوره بوده است.
وی از رشد 130 درصدی کشفیات کلاهبرداری و دستگیری افراد مجرم در حوزه فضای مجازی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته طی نیمه اول امسال خبر داد و افزود: 60درصد کشفیات جرائم فضای مجازی مالی و 40 درصد بقیه اخلاقی است.
فرمانده انتظامی استان کردستان عنوان کرد: افزایش جرائم فضای مجازی به دلیل ناآگاهی و عدم شناخت کافی مردم از این فضا بوده است که باید با ارتقای سطح آگاهی‌های مردم، آنان را در برابر کلاهبرداری‌های فضای مجازی ایمن کنند.
وی با اشاره به کاهش 23 درصدی تعداد جان باختگان تصادفات جاده ای در نیمه اول امسال بیان کرد: 54 نفر در تصادفات جاده‌های درون و برون شهری استان کردستان جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 23 درصدی داشته است.
آزادی به کشفیات724 کیلوگرم مواد مخدر در نیمه اول امسال اشاره و اعلام کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 54 درصد افزایش را نشان می دهد.
وی عنوان کرد: دستگیری افراد خرده فروش مواد مخدر نیز در همین مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 102 درصد بیشتر بود و کشفیات کالاهای قاچاق نیز در استان از لحاظ ریالی 22 درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی کردستان امنیت موجود در کشور و استان را نتیجه وحدت و تعامل بین مردم، نیروهای نظامی و مسئولان دانست و یادآور شد: اگر می خواهیم امنیت پایدار داشته باشیم وحدت و همدلی اقشار مختلف مردم، مسئولان و نیروهای مسلح ضروری است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield