عصر کرد

آخرين مطالب

با حمایت حوزه هنری کردستان؛

نمایش «عطف به سبز» در قروه به روی صحنه می رود اجتماعي

نمایش «عطف به سبز» در قروه به روی صحنه می رود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نمایش صحنه ای عطف به سبز کاری از گروه نمایش پیدا در شهرستان قروه با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به روی صحنه می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، شهرام میرزایی مسئول واحد نمایش حوزه هنری کردستان ضمن اعلام این خبرگفت: در راستای حمایت از توسعه هنرهای نمایشی در شهرستان ها و ایجاد بسترهای لازم جهت تولید آثار ارزشی همسو با سیاست ها و اهداف حوزه هنری نمایش عطف به سبز با موضوع عاشورایی را درآستانه ایام اربعین حسینی (ع) از 14 تا 21 مهر هرروز از ساعت 17 در محل پلاتوی نمایش پیدا واقع در کانون شهید مطهری قروه به اجرای عمومی گذاشته می شود.
وی افزود: در این نمایش یونس صحرا رو در نقش شمر خوان به ایفای نقش می پردازد و گروه موسیقی با حضور فرشاد فیروز بهر (نی) حمید رضا سرهنگی(کیبورد) محمد رضایی(طبل) وی را همراهی می نمایند.
میرزایی افزود: در این نمایش که طراحی صحنه را محمد نقی حیدری بر عهده گرفته است، مهدی شریفی به عنوان منشی صحنه، بهمن رضایی به عنوان طراح گریم، پوریا عبدالملکی به عنوان نور، مرتضی عبدالملکی در انتخاب لباس، مهدی رضایی در پخش افکت، رسول ضیایی ساخت تیزر، امیر حسین کوثری بخش هماهنگی، محسن عربیان به عنوان روابط عمومی و مهسا رضایی به عنوان طراح پوستر کارگردان این نمایش را یاری می نمایند .
وی در خصوص داستان این نمایش، گفت: پیرمردی به نام شیرعلی که عمری در مجالس تعزیه شمر خوان است اما گاها توسط عده ای مورد اذیت و آزار قرار گرفته و در این نمایش داستان اینکه چگونه شمر شده و چگونه بچه دار شده را تعریف می‌کند در آخر تصمیم می‌گیرد در محرم پیش رو دیگر عباس خوان باشد اما وقتی لباس عباس را می پوشد اتفاقاتی برای او پیش می آید.
محمد نقی حیدری از سال 91 به طور حرفه ای و تجربی کار تئاتر را در رشته بازیگری آغاز کردو در ادامه به کارگردانی و نویسندگی علاقه پیدا نمود.
وی تا کنون جوایز متعددی از جشنواره های وتار، استانی، شهرستانی، کشوری کسب نموده است که از آن جمله می توان بازیگری دوم استانی وتار، بازیگر دوم استانی مقدمه فجر، بازیگر اول در جشنواره کشوری بچه های مسجد، کارگردانی اول در جشنواره تیک شهرستانی، .بازیگری سوم جشنواره استانی مقدمه فجر، نویسندگی دوم تیک شهرستانی اشاره نمود.
وی در بخش تئاتر بچه های مسجد نیز بسیار فعال می باشد و آخرین نمایش به کارگردانی این هنرمند و تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان با عنوان انتخاب در شهریور ماه 98 در مساجد قروه با موضوع محرم اجراء گردید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield