عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان:

عدالت آموزشی آینده سالم دانش آموزان با نیازهای ویژه راتضمین میکند علمي

عدالت آموزشی آینده سالم دانش آموزان با نیازهای ویژه راتضمین میکند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: فراگیر سازی و توسعه عدالت آموزشی مقدمات آینده سالم و شاد را برای دانش آموزان با نیازهای ویژه فراهم می کند.

 خلیل رنجبر در مراسم روز ملی کودکان با نیازهای ویژه - فرصت های برابر که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز بهاران سنندج برگزار شد، اظهار داشت: تحصیل دانش آموزان در مدارس عادی درکنار همسالان خود و مناسب سازی محیط های آموزشی در راستای تحقق شعار عدالت آموزشی وایجاد فرصت های برابر برای همه در سیستم آموزش وپرورش کشور در حال گسترش است .
وی با اشاره به تحصیل نزدیک به شش هزار دانش آموز دیر آموز ،دارای اختلالات یادگیری و تحت آموزش وپرورش تلفیقی فراگیردر مدارس عادی استان، افزود: آموزش وپرورش با نیازهای ویژه استان به این دانش آموزان خدمات آموزشی ،پرورشی ،حمایتی وتوانبخشی ارائه می کند .
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با بیان اینکه آموزش فراگیر نوعی تغییر در نظام آموزشی برای انطباق با دانش آموزان است، ادامه داد: در آموزش فراگیر نیازهای آموزشی تمام دانش آموزان خصوصاً دانش آموزان با نیازهای ویژه شناسایی شده، تلاش می گردد این دانش آموزان برای زیستن در جامعه عادی سازگاری وآمادگی های لازم را کسب کنند.
رنجبر یادآور شد: کودکان با نیازهای ویژه باید نحوه زندگی را درجامعه ودرتعامل با همسالان خود بیاموزنداز این رو آموزش های تلفیقی یکی از اهداف اساسی سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشوراست وهیچ دانش آموزی نباید به دلیل معلولیت ویا بیماری ازحق طبیعی خود یعنی آموزش ویادگیری به صورت برابر بازماند.
وی بیان کرد: برای کودکان ونوجوانان با نیازهای ویژه باید فرصت های را فراهم کرد تا علاوه بر کسب توانایی های تحصیلی مهارت های رابرای زندگی در جامعه کسب کنند وبتواند به گونه ی مؤثرتر با مشکلات ودشواری زندگی سازگار شده ،مسئولیت های اجتماعی وشخصی زندگی را بهتر پذیرفته وتوانمندی های خود را بروز دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield