عصر کرد

آخرين مطالب

واردات کالا از گمرکات کردستان 9 درصد کاهش یافت گفتگو

واردات کالا از گمرکات کردستان 9 درصد کاهش یافت
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - 19 هزار و 888 هزار و 155 دلار کالا در 6 ماهه اول امسال از طریق گمرکات کردستان وارد کشور شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

گمرکات کردستان با چهار شعبه فعال در سنندج، مرز باشماق مریوان، مرز سیرانبند بانه و گمرک بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند، واردات کالا تنها از طریق گمرک سنندج و مرز رسمی باشماق مریوان و صادرات هم از طریق گمرکات سنندج، باشماق و سیرانبند بانه انجام می‌شود.
مدیرکل گمرکات کردستان روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: 591 تن به ارزش هشت میلیون و 129 هزار و 357 دلار میزان واردات کالا از گمرک سنندج در نیمه نخست امسال است.
رحمانی‌پور اضافه کرد: میزان واردات کالا از طریق گمرک باشماق هم در این مدت 10 هزار و 406 تن به ارزش 11 میلیون و 758 هزار و 798 دلار بوده و در مجموع 10 هزار و 997 تُن کالا به ارزش 19 میلیون و 888 هزار و 155 دلار در نیمه نخست امسال از طریق گمرکات کردستان وارد کشور شده است.
مدیر کل گمرکات کردستان یادآور شد: میزان واردات کالا از گمرکات کردستان در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ وزنی 65 درصد افزایش و از نظر دلاری 9 درصد کاهش داشته است.
رحمانی‌پور گفت: عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان شامل ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی به ارزش 9 میلیون دلار، مواد پلاستیکی به ارزش یک میلیون دلار، ماشین‌آلات برقی به ارزش 960 هزار دلار و محصولات شیمیایی به ارزش 507 هزار دلار بوده است.
وی تاکید کرد: کشورهای عراق، سوئیس، بلغارستان، آلمان و اتریش عمده کشورهای مبدا کالاهای وارداتی گمرکات این استان در 6 ماهه نخست امسال بودند.
مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید که در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield