عصر کرد

آخرين مطالب

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان:

غیبت مشمولان سربازی محرومیت های اجتماعی را برای آنان بدنبال دارد اجتماعي

غیبت مشمولان سربازی محرومیت های اجتماعی را برای آنان بدنبال دارد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: افرادی که به هر نحوی از زمان اعزام به خدمت آنان گذشته باشد و مشمول غیبت باشند در آینده با محرومیت های اجتماعی روبرو می شوند.

 سرهنگ علی مجیدی صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان، به معافیت تحصیلی مشمولان اشاره کرد و اظهار داشت: حداکثر مدت معافیت تحصیلی برای دانش آموزانی که به صورت پیوسته مشغول به تحصیل می باشند تا پایان 20 سالگی است.
وی افزود: معافیت تحصیلی این گروه از دانش آموزان بصورت یکسال و تا سن 20 سالگی صادر خواهد شد و در صورت عدم فراغت از تحصیل در این مدت تمام دانش آموزان وارد مهلت معرفی شده و برابر ماده 13 آئین نامه اجرایی معافیت تحصیلی از ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی محروم خواهند شد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان در ادامه سخنان خود به دریافت معافیت کفالت توسط مشمولان اشاره کرد و ادامه داد: مشمولانی که یگانه فرزند ذکور خانواده و همچنین فاقد غیبت باشند در صورت داشتن شرایط خاص از این معافیت می توانند استفاده کنند.
مجیدی یادآور شد: مشمولانی که دارای یکی از شرایط مادر فاقد شوهر، پدر بیمار نیازمند مراقبت، پدر با کهولت سن 70 سال تمام، داشتن برادر و یا خواهر صغیر زیر 18 سال فاقد پدر و همسر، یگانه سرپرست برادر کبیر بالای 18 سال نیازمند مراقبت و یگانه نوه ذکور بالای 18 سال جد یا جده فاقد فرزند باشند، می توانند از معافیت کفالت استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به محدودیت و محرومیت های اجتماعی که مشمولان غایب از آن بهره مند می شوند نیز اشاره کرد و بیان کرد: این افراد در آینده ما محرومیت هایی از قبیل عدم صدور پروانه کسب، عدم دریافت وام های بانکی و محرومیت از تحصیل در مقاطع بالاتر مواجه می شوند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: همچنین محرومیت از کاندیدا شدن برای انتخابات مختلف قانونی، ممنوعیت از صدور مجوز خروج از کشور، جلوگیری از بیمه و بازنشستگی و همچنین در صورت تائید ممکن است با محرومیت اخذ گواهینامه رانندگی نیز مواجه شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield