عصر کرد

آخرين مطالب

شهردار سنندج خبر داد:

210 میلیون بودجه شهرداری سنندج به امر کتابخوانی تخصیص یافت گفتگو

210 میلیون بودجه شهرداری سنندج به امر کتابخوانی تخصیص یافت
  بزرگنمايي:

عصر کرد - شهردار سنندج گفت: امسال برای اولین بار سهم پنج درصدی از بودجه شهرداری به مبلغ 210 میلیون تومان به امر کتابخوانی تخصیص یافته و در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار گرفته است.

 حشمت‌الله صیدی، در حاشیه برپایی نهمین دوره نمایشگاه کتاب کردستان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: استقبال مردم کردستان از نمایشگاه کتاب خوب بوده اما بهتر از این هم می‌توانست باشد.
وی افزود: یکی از دلایلی که باعث شد، انتظار استقبال از نمایشگاه برآورده نشود گرانی کتاب و انگیزه بیشتر به فضای مجازی است، در واقع استقبال از فضای مجازی موجب پایین آمدن سرانه کتاب شده است.
شهردار سنندج با اشاره به اینکه در قیاس با سایر کشورها سرانه کتاب بسیار پایین بوده است، عنوان کرد: در این راستا باید تمام افراد جامعه در هر موقعیتی تلاش کنند که نسل آینده جامعه را با کتاب بیشتر مأنوس کنند.
وی با اشاره به برنامه شهرداری برای ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به امر کتابخوانی افزود: در این راستا یکی از پارک‌های سطح شهر را با عنوان بوستان کتاب نامگذاری کرده تا فضایی ایجاد شود که تبادلات فرهنگی و تعویض کتاب در آن صورت گیرد.
صیدی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از اتوبوس‌های شهرداری برای احداث کتابخانه سیار به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان واگذار شده است.
وی یادآور شد: امسال برای اولین بار سهم پنج درصدی از بودجه شهرداری به مبلغ 210 میلیون تومان به امر کتابخوانی تخصیص یافته و در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی واگذار شده است.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield