عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس اداره نظام وظیفه عمومی استان کردستان خبر داد:

اطلاع رسانی لازم برای مشمولان نظام وظیفه عمومی صورت گیرد اجتماعي

اطلاع رسانی لازم برای مشمولان نظام وظیفه عمومی صورت گیرد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رئیس اداره نظام وظیفه عمومی استان کردستان گفت: با شروع فصل پاییز بحث معافیت‌های تحصیلی دانش‌آموزی و دانشجویی مورد توجه قرار می‌گیرد در این راستا باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا این جوانان در آینده دچار لطمات جبران‌ناپذیر عدم اطلاع‌رسانی نشوند.

رئیس اداره نظام وظیفه عمومی استان کردستان گفت: با شروع فصل پاییز بحث معافیت‌های تحصیلی دانش‌آموزی و دانشجویی مورد توجه قرار می گیرد در این راستا باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا این جوانان در آینده دچار لطمات جبران‌ناپذیر این عدم اطلاع‌رسانی نشوند.
سرهنگ علی محمدی ، در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان کردستان با تأکید بر اینکه دفاع از مرزها و کیان میهن اسلامی از دستورات مؤکد دین اسلام است، اظهار کرد: براین اساس در کشور اسلامی ما هم با استفاده از سربازان وظیفه عمومی از مرزهای کشور دفاع می‌شود.
وی افزود: قانون خدمت وظیفه عمومی از سال 1304 در ایران احیا و اجرایی شده است و از آن به بعد نیز چندین بار تغییرات اساسی در آن صورت گرفته شده است.
رئیس اداره نظام وظیفه عمومی استان کردستان بیان کرد: با شروع فصل پاییز بحث معافیت‌های تحصیلی دانش آموزی و دانشجویی مورد توجه قرار می گیرد در این راستا باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا این جوانان در آینده دچار لطمات جبران‌ناپذیر این عدم اطلاع‌رسانی نشوند.
وی عنوان کرد: دانش‌آموزانی که تا سن 20 سالگی قادر به دریافت مدرک دیپلم نباشند باید به خدمت اعزام شود در غیر این صورت غیبت برای آنان محسوب می‌شود.
محمدی با بیان اینکه مشمولان دبیرستانی بعد از 20 سالگی فرصت ادامه تحصیل ندارند، اعلام کرد: مهلت یکساله‌ای برای برخی از دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود که به ندرت و تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد.
وی در ادامه به مشمولان دارای غیبت خدمت نظام وظیفه عمومی افزود: اخیرا قرارگاه اعزام به خدمت راه اندازی شده که قرار است محرومیت‌های اجتماعی جدیدی برای مشمولان غایب اعمال کند.
رئیس اداره نظام وظیفه عمومی کردستان خاطرنشان کرد: عدم صدور پروانه کسب، عدم دریافت تسهیلات بانکی (به ویِژه کشاورزی)، محرومیت از تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر، ممنوعیت از کاندیدا شدن، عدم صدور مجوز خروج از کشور، بیمه و بازنشستگی از جمله محرومیت‌های اجتماعی برای مشمولان غایب است.
وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان بدون غیبت، معافیت تحصیلی و بدون قرار وثیقه می‌توانند در مراسم اربعین حضور یابند، یادآور شد: طول مدت اجرای این طرح از هفتم مهرماه تا سوم آبان ماه است.
وی در پایان یادآور شد: مشمولان غایب در استان زیاد نیستند و کسانی که تاکنون برای اعزام خود اقدام نکرده‌اند، برای جلوگیری از محدودیت های اجتماعی نسبت به اعزام خود اقدام کنند.ور شد:آ


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield