عصر کرد

آخرين مطالب

استاندار کردستان:

تلاش در راستای توسعه فرهنگی کردستان در اولویت قرار دارد اجتماعي

تلاش در راستای توسعه فرهنگی کردستان در اولویت قرار دارد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: هر کجا زمینه ای برای کمک به مسائل فرهنگی استان باشد، دریغ نخواهیم کرد و به همین دلیل تلاش در راستای توسعه فرهنگی در کردستان در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان، اظهار داشت: ما در زمینه فرهنگی و سایر اقدامات، خود را موظف می دانیم و هر کجا زمینه ای برای کمک به مسائل فرهنگی استان باشد، خارج از چارچوب هم که شده اعتبار می گذاریم و یقین بدانید در این مسائل دریغ نخواهیم کرد.
وی برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب را کاری بسیار خوب و ارزشمند عنوان کرد و افزود: حضور ناشران بین المللی و داخلی و ناشرانی از اقلیم کردستان نشان دهنده تمایل مردم استان به مطالعه است.
استاندار کردستان به استناد صحبت های مدیرکل ارشاد کردستان، به ابراز تمایل 620 ناشر از سراسر کشور برای حضور در این نمایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به محدودیت های فضا، 370 ناشر در 240 غرفه با بیش از 80 هزار عنوان کتاب، حضور پیدا کردند که از دانشجویان و سایر اهالی کتاب دعوت می کنم خرید از تازه های نشر را از دست ندهند.
مرادنیا با اذعان به اینکه پیش از این مجوز چاپ کتاب از مرکز صادر می شد، یادآور شد: ظرف یکی دو ماه آینده، مجوز چاپ کتاب به استان داده می شود.
وی در خصوص ساخت محل مناسبی برای برپایی نمایشگاه های استان، بیان کرد: اقدامی که دولت باید انجام می داد صدور مجوز و تعیین زمین برای ساخت محل نمایشگاه است که به اتاق بازرگانی سنندج داده شده اما اتاق تاخیر کرده ولی امیدواریم به تعهدات خود عمل کنند.
استاندار کردستان گفت: فضایی بسیار مناسب و به قیمت بسیار مناسب در اختیار اتاق سنندج قرار گرفته که اگر اتاق تعلل کند و زمان را طولانی تر کند زمین را پس خواهیم گرفت و به بخش خصوصی دیگری که متقاضی و متعهد به انجام کار باشد، واگذار خواهیم کرد.
مرادنیا با اذعان به نیاز استان به محلی مناسب برای برپایی نمایشگاه ها، اظهار داشت: اگر اتاق تا پایان امسال ساخت ساختمان نمایشگاه را شروع نکند، زمین را از آنها پس خواهیم گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield