عصر کرد

آخرين مطالب

با حفر یک حلقه چاه جدید؛

مشکل کمبود آب مناطق شرقی شهر مریوان رفع شد اجتماعي

مشکل کمبود آب مناطق شرقی شهر مریوان رفع شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: با حفر و راه اندازی یک حلقه چاه جدید مشکل کمبود آب در نقاط شرقی شهر مریوان برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، محمدحسین محمدی اظهار داشت: آب شرب شهر مریوان از طریق 21 حلقه چاه فعال با آبرسانی به میزان 507 لیتر بر ثانیه تأمین می‌شود که پس از اینکه یکی از چاه‌های شهر از مدار خارج شد، برخی نقاط در شرق این شهر با کمبود و در پاره‌ای مواقع با قطعی آب مواجه شدند که برای حل این مشکل، چاه جدیدی واقع در دشت بیلو با اعتباری به میزان چهار میلیارد ریال حفر، راه‌اندازی و جایگزین شده است.
وی افزود: با راه‌اندازی چاه جدید، مشکل بخش شرقی مریوان (حدود 11 هزار اشتراک) که دچار کمبود، افت فشار و گاه قطع آب بوده‌اند، حل شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان ادامه داد: میزان آبرسانی چاه‌های شهر مریوان 457 لیتر بر ثانیه بود که با آبرسانی 50 لیتر بر ثانیه‌ای از طریق چاه جدید جایگزین، این عدد به 507 لیتر بر ثانیه رسیده است.
گفتنی است بیش از 150 هزار نفر جمعیت با حدود 40 هزار انشعاب در شهر مریوان زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان در مریوان قرار دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield