عصر کرد

آخرين مطالب

الگوبرداری از سادات مانع گسترش بی هویتی در جامعه می‌شود فرهنگي

الگوبرداری از سادات مانع گسترش بی هویتی در جامعه می‌شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - امام جمعه دهگلان گفت: الگو برداری از سادات و معرفی آنان در عصری که در آن با تهاجم فرهنگی دشمن مواجه هستیم، جوانان را از لغزش باز داشته و مانع از گسترش بی هویتی در جامعه می‌شود.

ماموستا سیدعارف عنایتی روز سه‌شنبه در همایش شجره طیبه سادات استان کردستان با موضوع «اهل بیت محور وحدت» در دهگلان اظهار داشت: باید برای مقابله با زورگویان و تهاجم فرهنگی دشمن، الگو گرفتن از سادات را دستمایه قرار داده و مانع از بی هویتی در میان جوانان و خودباختگی آنان شویم.
وی با بیان اینکه سادات باید به عنوان الگوی عملی آموزه های رپدینی معرفی شوند، افزود: معرفی این الگوها دفاع از شرع و تحکیم سنگرهای دیانت است ضمن اینکه فضای معنویت در جامعه افزایش می یابد.
امام جمعه دهگلان یادآور شد: سادات واجب شرایطترین قشری هستند که دین پیامبر اسلام (ص) را بدون هیچ کوتاهی حفظ کرده و از هیچ تلاشی برای گسترش آموزه های عرفانی و دینی کوتاهی نکرده اند.
ماموستا عنایتی وجود نازنین پیامبر(ص) را بزرگترین نقطه وحدت و اشتراک برای امت اسلامی و کردستان را مهد محبت به سادات دانست و اضافه کرد: سادات واقعی کسانی هستند که تبعیت عملی از پیامبر (ص) دارند و ذره ای از دفاع از اسلام ناب محمدی دست بر نمی دارند.
وی گفت: مردم کردستان از زمانی که اسلام را پدیرفتند، فرزندان پیامبر(ص) را تکریم کردند، همچنان که اکنون نیز سادات در این استان بزرگان مذهبی و در راس پایگاه های علمی قرار دارند.
امام جمعه موقت دهگلان نیز با بیان اینکه اغلب بزرگان شعر، ادب و شریعت در کردستان از سادات هستند، اظهار داشت: بزرگترین سنگربانان در برابر استعمار روس و انگلیس از همین قشر بودند و سادات همواره در پویایی فرهنگی و توسعه و رشد آن موثر بوده اند.
ماموستا سید محسن حسینی نیز در این همایش گفت: امروز در کشور و از جمله کردستان، علما و سادات و رسول الله مورد هجمه قرار دارند و عده ای با تصور اشتباه، گفتن شعار الله را کافی می دانند و از تمسک به اهل بیت و خانواده پیامبر اجتناب می کنند.
وی اضافه کرد: اگر کسی به اهل بیت و ائمه و سادات بی احترامی کند، گویی به خداوند و پیامبر(ص) توهین کرده است بنابراین همه باید به سادات و خاندان رسول الله(ص) احترام گذاشته و از اخلاق و توصیه های آنان پیروی کنند.
ماموستا حسینی با بیان اینکه یادآور شد: جهان در برابر انقلاب اسلامی و رهبری ایستاده است چرا که امروز دشمن می داند که خط مقاومت در برابر زورگویان عبارت از پیروی از اهل بیت (ع) است.

فرماندار دهگلان نیز در این همایش اظهار داشت: در کردستان بسیاری از مردم و مدیران از عاشقان خاندان بزرگ و سادات هستند و این گواهی بر مودت و ارادت کردستانی ها به سادات است.
کوهسار دادور با بیان اینکه اسلام برای تمام انسان ها احترام قائل است، اضافه کرد: دوستی و محبت به سادات مصداقی بر احترام به اهل بیت است همچنانکه عشق به اهل بیت احترام به پیامبر(ص) است و این مهم در آموزه های دینی همواره مورد تاکید و توصیه خداوند است.
حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی، نماینده ولی فقیه در کردستان، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و جمع زیادی از روحانیان و ماموستایان دینی کردستان در این همایش یک روزه حضور دارند.
دهگلان در 45 کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
7355/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield