عصر کرد

آخرين مطالب

مشکل مکان تحصیل دانش‌آموزان روستای آریان سروآباد برطرف شد فرهنگي

مشکل مکان تحصیل دانش‌آموزان روستای آریان سروآباد برطرف شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیر آموزش و پرورش سروآباد گفت: مشکل مکان تحصیل (مدرسه) روستای آریان بخش مرکزی این شهرستان برطرف شده و اکنون دانش آموزان در 6 پایه ابتدایی در این واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند.

در روزهای گذشته عکسی از دانش آموزان مدرسه روستای آریان در شهرستان سروآباد استان کردستان در فضای مجازی بازنشر شد که در آن عنوان شده بود این مدرسه با 25 دانش آموز دبستانی دو هفته پس از شروع سال تحصیلی هنوز بازگشایی نشده و هیچ مسئولی هم پاسخگوی اولیای دانش آموزان در این ارتباط نیست.
دلسوز خالدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدرسه روستای آریان منطقه ژاورود در بخش مرکزی تخریبی و نیازمند تعمیر است و در بازدیدی که مسئولان اداره کل نوسازی مدارس کردستان و سرپرست آموزش و پرورش سروآباد تابستان گذشته از این مدرسه داشتند، اعلام کردند، بدلیل فرسودگی باید تخلیه شود.
وی افزود: با توجه به اینکه این مدرسه باید تخلیه می‌شد تصمیم گرفته شد تا زمانی که اداره کل نوسازی مدارس کردستان نسبت به تعمیر اساسی و یا احداث یک ساختمان جدید در روستا کند، مکانی مناسب برای تحصیل دانش آموزان اجاره شود یا اینکه دانش آموزان با سرویس رایگان به مدرسه روستای ژنین در نزدیکی محل سکونت خود، منتقل شوند.
مدیر آموزش و پرورش سروآباد یادآور شد: در جلسه ای که هفته گذشته با اهالی روستای آریان در مسجد روستا برگزار شد، آنها اعلام کردند با توجه به اختلافات قدیمی بین اهالی 2 روستای آریان و ژنین، با تحصیل فرزندانشان در مدرسه آن روستا موافق نیستند.
وی اضافه کرد: در بازدید دقیقی که مجددا هفته گذشته توسط کارشناسان آموزش و پرورش از مدرسه روستای آریان انجام شد ایشان اعلام کردند این مدرسه در وضعیت خطرناکی نیست ولی باید یکسری تعمیرات در آن انجام شود تا امکان تحصیل و حضور دانش آموزان در آن فراهم شود که بلافاصله کار تعمیرات جزیی آن آغاز شد.
خالدی گفت: از ابتدای هفته جاری دانش آموزان این روستا که تعدادشان به 27 نفر رسیده، در 6 پایه این مدرسه 2 کلاسه سال تحصیلی را آغاز کرده و اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد ضمن اینکه از طریق اداره کل نوسازی مدارس کردستان به صورت ویژه پیگیر تعمیر اساسی مدرسه هستیم.
وی در خصوص مدرسه روستای بوریدر نیز اظهار داشت: مدرسه سه کلاسه روستای بوریدر دارای 2 معلم زن است که یکی از آنها درخواست انتقال به شهرستان کامیاران داده و مدتی پیگیر کارهای مربوط به انتقال بود که مورد موافقت قرار نگرفت و مجددا به به محل قبلی برای ادامه فعالیت بازگشت.
مدیر آموزش و پرورش سروآباد تاکید کرد: در مدتی که این معلم درگیر کارهای مربوط به انتقال بود، این مدرسه با کمبود معلم روبرو نبود بلکه با همان یک معلم و مدیر آموزگار اداره می شد و تحصیل دانش آموزان دچار مشکل نشد.
شهرستان سروآباد بیش از هفت هزار دانش آموز در 150 مدرسه شاغل به تحصیل دارد، در این شهرستان 130 ساختمان مناسب، 13 مدرسه تخریبی و هفت مدرسه در روستاهایی که خالی از دانش آموز هستند، وجود دارد، در روستاهایی که مدارس تخریبی دارند فضا و مکان مازاد وجود دارد و چهار خوابگاه شبانه روزی در شهر سرواباد و هورامان مستقر است که در این خوابگاه ها بیش از 300 دانش آموز ساکن هستند.
7354/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield