عصر کرد

آخرين مطالب

بخاری نفتی از مدارس کردستان جمع آوری می‌شود اجتماعي

بخاری نفتی از مدارس کردستان جمع آوری می‌شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - طرح جمع آوری بخاری نفتی و استاندارد سازی سیتم های گرمایشی از مدارس کردستان در حال انجام است.

نماینده مردم مریوان و سرواباد در مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه در بازدید از 2 طرح نیمه کاره آموزش و پرورش شهرستان سروآباد با تقدیر و تشکر از توجه ویژه دولت و مسئولین آموزش و پرورش به حوزه آموزشی استان کردستان گفت: مشکلات آموزش و پرورش در سطح ملی بررسی و پیگیری می شود.
منصور مرادی یادآور شد: کمبود فضاهای آموزشی و مدارس تخریبی و نیازمند تعمیر مهمترین مشکلات آموزش و پرورش استان کردستان به ویژه شهرستان های مریوان و سرواباد است که باید به این مشکلات بیشتر توجه شود.
وی یادآور شد: پروژه هایی از محل اعتبارات بانک ها و موسسات حقوقی و حقیقی در سطح استان در دست اقدام و کلنگ زنی است که به محض اینکه این پروژه ها به پیشرفت فیزیکی مورد تعهد برسند، توسط آموزش و پرورش تکمیل و به بهره برداری می رسند.
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در این بازدید اظهار داشت: از ابتدای سال 98 بحث استاندارد سازی سیستم های گرمایشی در مدارس استان کردستان آغاز شده و این طرح با سرعت خوبی در حال اجرا است.
مهراله رخشانی مهر افزود: همه بخاری های نفتی از سطح مدارس استان کردستان جمع آوری می شود و به سیستم های گرمایشی استاندارد تبدیل می شوند و اعتبار مدارسی که سیستم های گرمایشی آنها نیازمند تعمیرات باشند، طرح استاندارد سازی مدارس تامین می شود.
وی یادآور شد: در تمامی مدارس شهرستان های مریوان و سروآباد بخاری نفتی در مدارس جمع آوری شده و به سیستم های گرمایشی استاندراد مجهز شده اند.
وی مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش را تکمیل طرح های نیمه تمام بیان کرد و گفت: از ابتدای سال 97 تکمیل پروژه های نیمه تمام در دستور کار است و اولویت وزارت خانه تامین اعتبار این پروژه ها است.
رخشانی مهر افزود: تعداد پروژه های نیمه تمام در سطح شهرستان های سروآباد و مریوان قابل قبول است و تلاش خواهیم کرد از محل اعتبارات ملی اعتبار تکمیل آنها را هرچه سریعتر تامین کنیم.
وی با بیان اینکه در بخش اعتبارات ملی و استانی شروع پروژه جدیدی نداریم، گفت: در حوزه خیرین مدرسه ساز یک استثنا وجود دارد و آن اینکه اگر خیرین 30 تا 50 درصد اعتبارات لازم را تامین کنند، آموزش و پرورش نیز از محل اعتبارات ملی، عمومی و دولتی برای تکمیل این پروژه ها اقدام خواهد کرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: اگر پروژه های نیمه تمام استان کردستان تامین اعتبار و تکمیل شوند، سرانه آموزشی آنها افزایش پیدا خواهد کرد.
رخشانی مهر در پاسخ به این سوال که پروژه های نیمه تمام تا پایان سال تکمیل می شوند یا نه، اظهار داشت: پروژه هایی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند، حدفاصل مهر تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره برداری می رسند.
وی اضافه کرد: پروژه های با متراژ بالا که کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند برای مهر 99 تکمیل و افتتاح می شوند.فرماندار شهرستان سرواباد نیز اظهار داشت: کمبود فضای آموزشی در شهر سروآباد و هورامان و مدارس تخریبی و نیازمند تعمیر در سطح روستاهای این شهرستان از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش سرواباد است.
کامیار میرزایی افزود: با اعتبارات دولتی نمی توان همه مشکلات آموزش و پرورش را برطرف کرد و در این بین نیازمند ورود خیرین و توانمندان جامعه هستیم.
شهرستان سروآباد با جمعیت بیش از 60 هزار نفر در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده اند.
7354 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield