عصر کرد

آخرين مطالب

کمک یک میلیارد ریالی بنیاد علوی به آموزش و پرورش سروآباد اقتصادي

کمک یک میلیارد ریالی بنیاد علوی به آموزش و پرورش سروآباد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیر ملی پروژه پیشرفت و آبادانی طرح بنیاد علوی سروآباد از اهدای تجهیزات آموزشی و ورزشی به آموزش و پرورش این شهرستان به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد.

زانیار شیخهپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنیاد علوی برای اجرای برنامه‌های محرومیت زدایی، تجهیزات آموزشی و ورزشی به ارزش یک میلیارد ریال به اداره آموزش و پرورش سروآباد اهدا کرد.
وی افزود: این تجهیزات شامل 12 سیستم‌ رایانه‌ای، هفت دستگاه پرینتر و چاپگر، 29 تخته وایت‌ برد و 10 بسته اقلام ورزشی است که تحویل مدیریت آموزش و پرورش سروآباد شد.
مدیر ملی پروژه پیشرفت و آبادانی طرح بنیاد علوی سروآباد یادآور شد: در راستای فراهم کردن زیرساخت‌ها و زمینه‌های لازم در حوزه آموزش و پرورش شهرستان، این تجهیزات به 10 مدرسه نیازمند در سطح شهرستان اهدا می شود.
تشویق دانش آموزان ممتاز
وی افزود: در راستای تشویق دانش آموزان مدارس این شهرستان، بنیاد علوی با همکاری آموزش و پرورش تا کنون سه هزار و 200 نفر از دانش آموز ممتاز را شناسایی کرده که در آغاز سال تحصیلی جدید تقدیر می‌شوند.
شیخه‌پور اضافه کرد: همچنین بنیاد علوی همچنین سه مدرسه نیازمند تعمیر و بازسازی در سروآباد را تعمیر کرده و تعمیر و تجهیز تعدادی از مدارس نیارمند دیگر نیز در دستور کار بنیاد علوی است.
اهدای لوازم ورزشی بنیاد علوی به آکادمی والیبال سروآباد
مدیر ملی پروژه پیشرفت و آبادانی طرح بنیاد علوی سروآباد گفت: در ادامه برنامه‌های محرومیت‌زدایی بنیاد علوی، تعداد 12 توپ والیبال میکاسا و 37 دست لباس ورزشی به ارزش 100 میلیون ریال به آکادمی والیبال شهرستان اهدا کرد.
وی تاکید کرد: حمایت های بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان در سروآباد در بخش های مختلف ادامه دار خواهد بود.
اهدای 250 بسته سبد غذایی به ماداران باردار و شیرده
شیخه پور یادآور شد: مرداد امسال نیز بنیاد علوی در راستای حمایت از مادران باردار و شیرده در سروآباد تعداد 250 سبد غذایی شامل اقلامی نظیر برنج، ماکارونی، مرغ، روغن، لوبیا چیتی، نخود، لوبیا قرمز، بلغور جو، لپه، عدس و سویا را بین این افراد توزیع کرد.
وی هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سلامت تغذیه مادران باردار و شیرده بیان کرد و گفت: در اجرای این طرح مادران باردار به مدت 12 ماه می‌توانند از سبد غذایی بهره‌مند شوند.
پیرو تفاهم نامه استانداری کردستان با بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت و توانمند سازی اقتصادی و فرهنگی مردم، مجریان طرح توان افزایی بنیاد علوی در سروآباد مستقر شده اند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان با 52 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield