عصر کرد

آخرين مطالب

کودکان سنندجی 17 مهر رایگان به سینما می‌روند فرهنگي

کودکان سنندجی 17 مهر رایگان به سینما می‌روند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با همکاری حوزه هنری و به مناسبت هفته ملی کودک، حضور کودکان در پردیس سینما بهمن سنندج برای تماشای فیلم برای یک روز رایگان اعلام کردند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سنندج روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس برنامه‌های هفته ملی کودک حضور کودکان و والدین آنها 17 مهر در پردیس سینما بهمن سنندج برای تماشای فیلم رایگان است.
سهیلا شیخی با اشاره به اینکه این برنامه برای یک سانس در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در این سانس که ساعت 17 عصر است در صورت زیاد بودن تعداد تماشاگران از کل سالن‌ها سینما استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای حضور کودکان در این برنامه وجود ندارد، اضافه کرد: در این سانس انیمیشن اسباب بازی 4 برای کودکان و والدین آنها رایگان نمایش داده می‌شود.
‌شیخی در خصوص دیگر برنامه های این هفته افزود: در این هفته 40 برنامه مختلف فرهنگی و هنری در استان برگزار می شود که مهمترین آنها شامل ارائه فعالیت های مختلف کانون در قالب نمایشگاه در خانه کرد سنندج است.
وی یادآور شد: دیگر برنامه ها شامل اجرای برنامه برای کودکان با نیازهای ویژه، فضاسازی مراکز فرهنگی هنری کانون استان، دعوت از مهدها، پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی شهرستان‌های، حضور و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری یک روز با کودکان روستا، برگزاری ایستگاه نقاشی گروهی در پارک شهرستان ها، عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در مراکز کانون کردستان و برگزاری جشن بادبادکها در یکی از روستاهای مریوان از جمله این برنامه‌ها است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاکید کرد: اجرای بازی‌های بومی و محلی، معرفی شغل خبرنگاری برای اعضا و دانش آموزان، تقدیر از برگزیدگانی که در جشنواره های بین المللی مقام آوردند و بهره گیری از ظرفیت‌های مراکز جهت بازدید کودکان مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر از برنامه های این هفته است.
وی با بیان اینکه اجرای کارگاه آموزش ایمنی و بهینه سازی مصرف انرژی در مراکز کانون از دیگر برنامه های این هفته است، افزود: نمایش مجموعه فیلم‌های کانون با هدف دانش افزایی و تقویت روحیه نوع دوستی، برگزاری کارگاهای ادبی، کارگاه و مسابقه نقاشی، کارگاه کاردستی، تقدیر از اعضا فعال مراکز و اعضا برگزیده در مسابقات مختلف کانون، دعوت از والدین برای حضور در کانون و معرفی کتاب‌های پر مخاطب جهت جذب و آشنایی اعضا از جمله برنامه های این هفته است.
شیخی گفت: معرفی شخصیت نویسندگان کودک ونوجوان، برپایی نمایشگاه از آثار فعالیت های فرهنگی و هنری، دوره آموزشی چگونه با کودکانمان بازی کنیم و کارگاه آموزشی و توجیهی، اجرای برنامه سفیران قصه در مدارس، معرفی کتاب های کانون در قالب طرح دیواری، برپایی کارگاه بازی و نشاط، اجرای نمایش عروسکی، اجرای مسابقه های گروهی با حضور اعضا، مسابقه دوچرخه سورای، ویزیت رایگان کودکان و بازدید از کودکان بستری در بیمارستان از جمله برنامه های این هفته است که در کردستان اجرا می شود.
7349/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield