عصر کرد

آخرين مطالب

طرح هادی در بیش از 60 روستای سقز اجرا شد اقتصادي

طرح هادی در بیش از 60 روستای سقز اجرا شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سقز گفت: طرح هادی در بیش از 60 روستای هر چهار بخش تابعه این شهرستان به منظور فراهم سازی زمینه توسعه و عمران روستاها اجرا شده است.

جمیل دستواره روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ضروری است طرح هادی روستایی در راستای فراهم سازی توسعه، عمران، اصلاح و سازماندهی بافت موجود روستاها از رویکردهای متفاوت و جامعی برخوردار باشد.
وی با اشاره به اینکه زیرسازی و جدول گذاری معابر این آبادی‌ها توسط دهیاری و 13 هزار مترمربع معابر توسط بنیاد مسکن آسفالت شده است، افزود: اگر دهیاریهای سقز در صورت تامین اعتبار برای جدول گذاری و زیرسازی معابر روستایی اقدام کنند بنیاد مسکن هم آسفالت این معابر را انجام می دهند.
دستواره از اتمام آسفالت معابر روستای سرچشمه و شروع آسفالت معابر روستای سرا خبر داد و یادآور شد: از اول امسال معابر روستاهای قباغلو، کمنتو، کاکه سیاب و لگزی آسفالت شده و معابر روستاهای جنیان و طومار قامیش هم آسفالت خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای آسفالت معابر این هشت روستا؛ 13 میلیارد و 500 میلیون ریال توسط بنیاد مسکن از محل اعتبارات سال 97 هزینه می شود و در صورت تامین اعتبار، انجام این امور در روستاهای دیگر هم در برنامه قرار خواهد گرفت.
دستواره با بیان اینکه اجرای طرح هادی در روستاهای سقز باعث پیشگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها می شود، گفت: اگر در بیشتر روستاها روند اجرای این طرح سرعت بگیرد زمینه مساعد زیرساخت را برای آبادی ها فراهم کرده و چرخه تولید بیشتر رونق می گیرد.
رئیس بنیاد مسکن سقز تاکید کرد: روستاهای سقز نیاز جدی به اجرای طرح هادی در راستای رفاه بیشتر، توسعه و امکانات دارند لذا امیدواریم این طرح مهم که از خواسته ها و مطالبات اصلی روستاییان است، اجرا شود.
سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
7345/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield