عصر کرد

آخرين مطالب

تعمیر و تجهیز مساجد سروآباد با مشارکت بنیاد مستضعفان فرهنگي

تعمیر و تجهیز مساجد سروآباد با مشارکت بنیاد مستضعفان
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - تعمیر و تجهیز تعداد 20 باب مسجد در مناطق شهری و روستایی شهرستان سروآباد توسط بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) با توجه به نقش این اماکن در تصمیم گیری و اعتماد سازی انجام شد.

مجری طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان سروآباد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به نقش موثر مساجد در ایجاد مشارکت و اعتماد سازی در تصمیم گیری های فرهنگی وا جتماعی، تجهیز و تعمیر مساجد با نگاه ویژه ای در دستور کار بنیاد علوی قرار گرفت.
زانیار شیخه پور افزود: براساس پایش های انجام شده، عملیات بازسازی مساجد با اقداماتی نظیر رنگ آمیزی، ایزوگام، احداث سرویس های بهداشتی و کفپوش با فرش سجاده ای در سریعترین زمان ممکن در این مساجد انجام شد.
وی با بیان اینکه تاکنون کارهای مربوط به تعمیر 5 مسجد انجام شده و تعمیر 2 مسجد دیگر نیز در حال اجراست، اضافه کرد: برای 13 مسجد دیگر در نقاط مختلف شهرستان سروآباد 2 هزار و 363 متر مربع فرش سجاده ای به مبلغ 520 میلیون ریال تهیه و در مساجد نصب شدند.

شیخه پور از همکاری و تلاش های ارزنده دهیاران، امامان جمعه، ساکنان روستا و دست اندرکاران که در ارتقای عملکرد فعالیت‌های بنیاد علوی ایفای نقش نموده‌اند تقدیر و تشکر کرد و گفت: اقدامات بنیاد علوی در راستای رفع محرومیت در شهرستان سروآباد همچنان ادامه دارد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد علوی و بنیاد مسکن استان کردستان
مدیر ملی طرح بنیاد علوی در شهرستان سروآباد از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان و بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) در این شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف ارائه خدمات در منطقه محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان منعقد شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی و شهری سبب تحدید حدود، ایجاد ارزش افزوده املاک و کاهش نزاع های ملکی در شهرها و روستاها میشود و از طرفی نیز اسناد مالکیت به عنوان زیر ساخت و تضمینی جهت اخذ تسهیلات مسکن و اشتغالزایی مورد استفاده قرار می گیرند، این تفاهم نامه بین طرفین امضا شد.
مدیر ملی طرح بنیاد علوی در شهرستان سروآباد گفت: بر اساس مفاد این تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت تملک اراضی ملی واقع در محدوده طرح های هادی روستایی و دارای مستحدثات پیگیری و اقدامات مورد نیاز را از طریق ارگان‌های متولی زمین به عمل می‌آورد.
وی یادآور شد: در صورت اخذ سند رسمی مالکیت، اقدامات لازم برای شناسای متقاضیان واجد شرایط جهت واگذاری اراضی خام یا انتقال مالکیت اراضی تصرفی انجام شده و اراضی ملی تملک شده مطابق قوانین مصوب و مقررات توسط بنیاد مسکن واگذار خواهد شد.
شیخه پور تاکید کرد: زمان اجرای این تفاهم نامه برای مدت یک سال است و 50 درصد هزینه صدور اسناد توسط بنیاد علوی و 50 درصد توسط مالکین به حساب اعلام شده از سوی بنیاد مسکن واریز خواهد شد.
پیرو تفاهم نامه استانداری کردستان با بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت و توانمند سازی اقتصادی و فرهنگی مردم، مجریان طرح توان افزایی بنیاد علوی در سروآباد مستقر شده اند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان با 52 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield