عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان:

5000 کردستانی همیار طبیعت هستند اجتماعي

5000 کردستانی همیار طبیعت هستند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: در استان کردستان دو هزار و 700 همیار دانش آموزی،2هزار و 1٦9 مروج افتخاری و 131 محافظ افتخاری همیار طبیعت هستند که با آگاه سازی و توجیه افکار عمومی نقش مهم و اثر گذار در ارتقای فرهنگ مردم جامعه در حفاظت از عرصه های طبیعی دارند .

بهمن مرادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: همیاران طبیعت طرحی است که پیرو فرمایش مقام معظم رهبری برای استفاده از توان عمومی برای حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست به اجرا گذاشته شده است و پشتوانه قانونی از مراجع مربوطه را دارد و یکی از طرح های موفق سازمان جنگل ها، مراتع و آبخبزداری کشور در بخش ترویج و آموزش جوامع و بهره برداران محلی به منظور حفاظت و احیاء منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی است.
وی افزود: این طرح بر مبنای تفاهم نامه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان دانش آموزی در 2 سطح مروج افتخاری و همیار محافظ در شهرستان در حال اجراست که به وسیله دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم سطح دانش و بینش خود نسبت به این منابع خدادادی را افزایش می دهند و به عنوان محافظ طبیعت به طور افتخاری همکاری می‌کنند.
رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان عنوان کرد: در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و طرح بوم سازگان زاگرس 10 تسهیلگر متخصص منابع طبیعی و کشاورزی و چهار نفر تسهیلگر بسیج سازندگی در راستای اجرای پروژه های های آبخیزداری و آبخوانداری در استان فعالیت می کنند.
وی افزود: تسهیل گران حلقه ارتباطی بین بهره‌برداران و جوامع محلی و دست اندرکاران با ادارات منابع طبیعی شهرستان ها می باشند و نقش محوری تسهیلگری در اجرای پروژه‌های منابع طبیعی باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.
مرادی خاطرنشان کرد: آموزش صحیح و جلب مشارکت مردمی تضمین کننده و تسهیل کننده موفقیت پروژه های منابع طبیعی در قبل از اجرای پروژه است و زمینه ماندگاری و پایداری و توسعه پروژه ها را در آینده ایجاد می کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield