عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان:

اعزام 6700 زائر کردستانی در پیاده‌روی اربعین حسینی اجتماعي

اعزام 6700 زائر کردستانی در پیاده‌روی اربعین حسینی
  بزرگنمايي:

عصر کرد - مدیرکل حج و زیارت استان کردستان، از ثبت‌نام شش هزار و 700 زائر کردستانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: شهرستان قروه با دو هزار و 300 نفر بیشترین تعداد ثبت‌نامی، شهرستان سنندج با هزار و 800 نفر و شهرستان بیجار با هزار و 700 نفر نیز به ترتیب بیشترین تعدادی استان را داشته‌اند.

هاشم ناظمی جلال، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه حضور در مراسم اربعین نیاز به روادید ندارد، اظهار کرد: در این راستا تمام شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین باید از طریق سامانه سماح نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
وی از ثبت‌نام شش هزار و 700 زائر کردستانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و افزود: شهرستان قروه با دو هزار و 300 نفر بیشترین تعداد ثبت‌نامی در مراسم بزرگ اربعین را داشته است و شهرستان سنندج با هزار و 800 نفر و شهرستان بیجار با هزار و 700 نفر نیز به ترتیب بیشترین تعدادی استان را داشته‌اند.
ناظمی‌جلال با اشاره به اینکه زائران برای حضور در این سفر یک گذرنامه معتبر و شرکت در سمانه سماح را باید داشته باشند، بیان کرد: هزینه ثبت‌نام سفر اربعین 250 هزار ریال بوده که برای بیمه حوادث و خدمات درمانی زوار هزینه می‌شود.
وی عنوان کرد: ثبت‌نام در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی تا 72 ساعت قبل از مراسم اربعین ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان در پایان یادآور شد: زائران مسائل مختلف در مورد سفر اربعین را تنها از طریق رسانه ملی دریافت کنند و به فضای مجازی اعتماد نکنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield