عصر کرد

آخرين مطالب

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

25 هزار ماموریت در سال جاری توسط اورژانس کردستان انجام شد اجتماعي

25 هزار ماموریت در سال جاری توسط اورژانس کردستان انجام شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه 25 هزار و 196 ماموریت توسط مرکز فوریت های پزشکی 115 در سطح استان انجام شده است.

به گزاترش خبرنگار مهر ، وحید یوسفی نژاد ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از هشت دستگاه آمبولانس جدید کمک دار که برای انجام ماموریت در مناطق صعب العبور سطح استان کردستان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری 25 هزار و 196 مورد ماموریت در قالب 18 هزار و 414 ماموریت شهری و شش هزار و 782 ماموریت جاده ای توسط مرکز فوریت های پزشکی انجام شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 63 مرکز فوریت های پزشکی در سطح استان فعال است، افزود: 22 مرکز شهری، 35 مرکز جاده ای، دو دستگاه موتورلانس، یک فروند هلیکوپتر و سه مرکز کد دوم شهری آماده ارائه خدمت به هم استانی ها هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: با توجه به اینکه در استان کردستان مناطق صعب العبور بسیاری داریم، انجام عملیات های هوایی یکی از مهمترین راه های به موقع رسیدن در صحنه عملیات است چرا که بیش از 60 درصد افراد منتقل شده در این عملیات ها بلا فاصله به اتاق عمل اعزام می شوند.
یوسفی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر 108 دستگاه آمبولانس در مراکز فوریت های پزشکی استان مستقر هستند، یادآور شد: همچنین 58 آمبولانس نیز در بیمارستان های کردستان آماده ارائه خدمت هستند.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری 58 مورد عملیات هوایی توسط بالگرد این مرکز در استان انجام گرفته و همچنین 270 مورد عملیات نیز توسط موتورلانس ها انجام شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه دو هزار و 837 تخت بیمارستانی در سطح بیمارستان های استان وجود دارد، گفت: 17 دستگاه از آمبولانس های استان به دستگاه الکترو کاردیو گراف مجهز شده اند.
یوسفی نژاد اظهار داشت: به وسیله این دستگاه در زمان بروز حادثه قلبی و یا مغزی برای بیمار قبل از اعزام به بیمارستان نوار قلب و یا نوار مغز در محل ماموریت گرفته می شود و به صورت آنلاین به پزشک مستقر در بیمارستان ارسال می شود تا دستورات لازم صادر شود و از مرگ بیماران قلبی در زمان انتقال در آمبولانس جلوگیری شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های چند ماه اخیر علوم پزشکی کردستان اشاره کرد و افزود: احداث پنج پد بالگرد با اعتبار 270 میلیون تومان در بیمارستان های استان و پیگیری تامین اعتبار 150 میلیون تومانی لازم برای احداث پد بالگرد بیمارستان های سروآباد و دهگلان از دیگر فعالیت های این مرکز بوده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در حال حاضر هفت پد بالگرد در بیمارستان های کردستان وجود دارد، یادآور شد: تمام سعی ما بر این است تا با فراهم کردن زیرساخت ها زمینه ارائه خدمات مطلوب تر به مردم استان را فراهم کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield