عصر کرد

آخرين مطالب

استاندار کردستان:

یک فروند بالگرد به فوریت های پزشکی کردستان اضافه می شود اجتماعي

یک فروند بالگرد به فوریت های پزشکی کردستان اضافه می شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: بر اساس قول وزیر بهداشت به زودی یک فروند بالگرد به مرکز فوریت های پزشکی کردستان جهت انجام ماموریت های هوایی اضافه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهمن مرادنیا ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از هشت دستگاه آمبولانس جدید کمک دار که برای انجام ماموریت توسط مرکز فوریت های پزشکی در مناطق صعب العبور سطح استان کردستان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید طی سال های گذشته امکانات و زیرساخت های مناسبی در حوزه بهداشت و سلامت به کردستان اضافه شده است.
وی افزود: تمام تلاش و همت دولت در شش سال گذشته ارتقای شاخص خای بهداشت و سلامت در کشور بوده که در کردستان این شاخص ها 30 درصد رشد داشته و تنها هزار تخت بیمارستانی به سرانه این استان افزوده شده است.
استاندار کردستان ادامه داد: هر چند که هنوز هم به دنبال ارتقای شاخص های حوزه بهداشت و سلامت در کردستان هستیم اما امیدواریم در کنار این بهبود وضعیت زیرساخت ها و امکانات شاهد استفاده کمتر و بروز حوادث کمتر برای مردم استان باشیم.
مرادنیا یادآور شد: در حال حاضر باید بیش از هر مسئله به مشکلات اجتماعی که در سطح جامعه روزانه در حال وقوع است توجه کرد چرا که می تواند زمینه بسیاری از آسیب های اجتماعی را در آینده فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه از صبح امروز تا کنون تنها چهار مورد چاقوکشی در استان گزارش شده است، بیان کرد: افزایش این رند نگران کننده می تواند باشد و برای کنترل آن باید نظارت و تلاش بیشتری صورت گیرد.
استاندار کردستان گفت: هر چند که ارتقای امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و سلامت جای خوشحالی دارد اما تنها زمانی می توانیم به این عملکرد افتخار کنیم که هیچ بیماری برای انجام حتی یک عمل جراحی ساده از استان خارج نشود و تمام خدمات پزشکی در همین استان به وی ارائه شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield