عصر کرد

آخرين مطالب

استاندار: خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان کردستان رضایت‌بخش است سياسي

استاندار: خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان کردستان رضایت‌بخش است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان ضمن اعلام رضایت از خدمات دولت در حوزه بهداشت، درمان و سلامت این استان در سال‌های اخیر گفت: این اقدامات نشان دهنده همت و تلاش دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات حوزه سلامت است.

بهمن مرادنیا روز سه شنبه در آیین بهره برداری از هشت دستگاه آمبولانس کمک دار مرکز اورژانس کردستان با تقدیر از پرسنل و کارکنان اورژانس در حوزه خدمات رسانی اظهار داشت: امکانات و تجهیزات خوبی در اورژانس داریم که باید تلاش شود این تجهیزات افزایش پیدا کرده تا خدمات بهتر و بیشتری به مردم ارائه شود.
وی افزود: عملکرد مثبت مسئولان و متولیان حوزه سلامت استان در چند سال اخیر نشان می‌دهد همت و تلاش دولت تدبیر و امید در زمینه بهبود سطح خدمات حوزه بهداشت و سلامت کشور نتیجه بخش بوده است.
استاندار کردستان با اشاره به افزایش یک هزار تخت بیمارستانی در استان در دولت تدبیر و امید اضافه کرد: آمارها نشان می‌دهد امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و سلامت استان نیز با افزایش حدود 30 درصدی در این 6 سال مواجه شده است.
وی یادآور شد: علاوه بر افزایش امکانات، باید تلاش کنیم زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده تا مردم کمتر دچار حادثه شوند چرا که بخش عمده ای از حوادث مربوط به تصادفات و حوادث اجتماعی همچون خودکشی است که می توان برای جلوگیری از افزایش حوادث اجتماعی ناخوشایند برنامه ریزی کرد.
مرادنیا در ادامه به قول مساعد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اختصاص یک فروند بالگرد به استان اشاره کرد و گفت: این بالگرد امدادی قرار است به بیمارستان جدید تاسیس شهرستان سقز اختصاص داده شود.
استاندار کردستان‌ همچنین با اشاره به تلاش برای جذب جراحان و متخصصان بیشتر رشته های مختلف در استان بخصوص جراح قلب و اطفال که بیشتر مورد نیاز است، افزود: از تمام امکانات و تجهیزات موجود زمانی می‌توانیم خوب استفاده کنیم که بیماران‌مان مجبور نباشند برای درمان بدلیل نبود پزشک متخصص به استان دیگری بروند.
در این آیین از هشت دستگاه آمبولانس کمک دار ویژه مناطق صعب العبور استان کردستان که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار مرکز فوریت های پزشکی کردستان قرار گرفته، رونمایی شد.
7348/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield