عصر کرد

آخرين مطالب

فرماندار دهگلان:

مردم کردستان ارادت خاصی به سادات دارند اجتماعي

مردم کردستان ارادت خاصی به سادات دارند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - دهگلان - فرماندار شهرستان دهگلان گفت: در کردستان بسیاری از مردم از عاشقان خاندان بزرگ و سادات هستند و این گواهی بر مودت و ارادت کردستانی ها به سادات است.

به گزارش خبرنگار مهر ، کوهسار دادور بعد از ظهر سه شنبه در همایش شجره طیبه سادات کردستان که با موضوع اهل بیت محور وحدت در دهگلان برگزار شد، با بیان اینکه اسلام برای تمام انسان ها احترام قائل است، اظهار داشت: دوستی و محبت به سادات مصداقی بر احترام به اهل بیت است.
وی افزود: عشق به اهل بیت احترام به پیامبر (ص) است و این مهم در آموزه های دینی همواره مورد تاکید قرار رفته و در قرآن کریم نیز از سوی خداوند توصیه شده است.
امام جمعه موقت دهگلان نیز در این همایش با بیان اینکه اغلب بزرگان شعر، ادب و شریعت در کردستان از سادات هستند، بیان کرد: بزرگترین سنگربانان در برابر استعمار روس و انگلیس از همین قشر بودند و سادات همواره در پویایی فرهنگی و توسعه و رشد آن موثر بوده اند.
ماموستا سیدمحسن حسینی ادامه داد: امروز در کشور و از جمله کردستان، علما و سادات و رسول الله مورد هجمه قرار دارند و عده ای با تصور اشتباه، گفتن شعار الله را کافی می دانند و از تمسک به اهل بیت و خانواده پیامبر اجتناب می کنند.
وی یادآور شد: اگر کسی به اهل بیت و ائمه و سادات بی احترامی کند، گویی به خداوند و پیامبر(ص) توهین کرده است بنابراین همه باید به سادات و خاندان رسول الله(ص) احترام گذاشته و از اخلاق و توصیه های آنان پیروی کنند.
امام جمعه موقت دهگلان گفت: جهان در برابر انقلاب اسلامی و رهبری ایستاده است چرا که امروز دشمن می داند که خط مقاومت در برابر زورگویان عبارت از پیروی از اهل بیت (ع) است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield