عصر کرد

آخرين مطالب

امام جمعه دهگلان:

وجود پیامبر (ص) مهمترین نقطه وحدت در بین مسلمانان است اجتماعي

وجود پیامبر (ص) مهمترین نقطه وحدت در بین مسلمانان است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - دهگلان - امام جمعه دهگلان با بیان اینکه وجود نازنین پیامبر (ص) بزرگترین نقطه وحدت و اشتراک برای امت اسلامی است، گفت: کردستان مهد محبت به سادات است.

به گزارش خبرنگار مهر ، ماموستا سیدعارف عنایتی بعد از ظهر سه شنبه در همایش شجره طیبه سادات کردستان که با موضوع اهل بیت محور وحدت در دهگلان برگزار شد، اظهار داشت: سادات واقعی کسانی هستند که تبعیت عملی از پیامبر (ص) دارند و ذره ای از دفاع از اسلام ناب محمدی دست بر نمی دارند.
وی افزود: سادات واجب شرایطترین قشری هستند که دین پیامبر اسلام (ص) را بدون هیچ کوتاهی حفظ کرده و از هیچ تلاشی برای گسترش آموزه های عرفانی و دینی کوتاهی نکرده اند.
امام جمعه دهگلان ادامه داد: الگو برداری از سادات و معرفی آنان در عصری که در آن با تهاجم فرهنگی دشمن مواجه هستیم، جوانان را از لغزش باز داشته و مانع از گسترش بی هویتی در جامعه می‌شود.
ماموستا عنایتی یادآور شد: باید برای مقابله با زورگویان و تهاجم فرهنگی دشمن، الگو گرفتن از سادات را دستمایه قرار داده و مانع از بی هویتی در میان جوانان و خودباختگی آنان شویم.
وی با بیان اینکه سادات باید به عنوان الگوی عملی آموزه های رپدینی معرفی شوند، بیان کرد: معرفی این الگوها دفاع از شرع و تحکیم سنگرهای دیانت است ضمن اینکه فضای معنویت در جامعه افزایش می یابد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield