عصر کرد

آخرين مطالب

بیش از هشت هزار تن گوجه فرنگی در کردستان خریداری شد اقتصادي

بیش از هشت هزار تن گوجه فرنگی در کردستان خریداری شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیر کل تعاون روستایی کردستان گفت:‌ هشت هزار و 100 تن از محصول گوجه‌فرنگی بهره برداران در این استان توسط مراکز خرید وابسته به صورت حمایتی خریداری شد.

پیمان اسکندری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خرید حمایتی به علت کاهش قیمت گوجه فرنگی و برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان، از بین رفتن انگیزه کشت و تولید این محصول از سوی تعاون روستایی انجام می‌شود.
وی افزود: سازمان تعاون روستایی کردستان این طرح را با همکاری کارخانه رب گوجه‌فرنگی روژین تاک کرمانشاه انجام می‌دهد و بهره برداران می توانند تا اطلاع ثانوی محصول خود را درب این کارخانه تحویل دهند.
اسکندری اضافه کرد: در قالب این طرح حمایتی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به نمایندگی از دولت نسبت به خرید حمایتی گوجه فرنگی در قالب ساز و کار تعریف شده و با رعایت سقف قیمت 10 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم محصول تحویل درب کارخانه (مرکز خرید) اقدام می‌کند.
طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی امسال یک هزار و 800 هکتار از اراضی کردستان زیر کشت محصول گوجه فرنگی رفته و ‌ پیش بینی می‌شود با میانگین برداشت 66 تُنی در هر هکتار بهره برداران حدود 120 هزار تُن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف کنند.
3034/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield