عصر کرد

آخرين مطالب

سالانه 30 هزار مشترک در کردستان به شبکه گاز متصل می‌شوند اقتصادي

سالانه 30 هزار مشترک در کردستان به شبکه گاز متصل می‌شوند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: سالانه به طور متوسط حدود 30 هزار مشترک و خانوار جدید به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل و از این نعمت بهره‌مند می‌شوند.

احمد فعله گری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت گاز این استان تعهد گازکشی به 120 روستا در سال دارد را اما تلاش این شرکت اجرای گازرسانی در 200 روستا است.
وی از پایان عملیات گازرسانی به 52 روستای استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: گازرسانی به 179 روستای دیگر نیز در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان میزان بهره‌مندی جمعیت روستایی استان را از گازطبیعی 89،3 درصد اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به میانگین کشوری( 82 درصد) هفت درصد بیشتر است.
فعله گری با بیان اینکه در حال حاضر گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در دستور کار است، اضافه کرد: برخی روستاهای کم جمعیت و حتی کوخ ها(در بانه) به دلیل اینکه در مسیر خط لوله گازرسانی قرار دارند، از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.
وی هزینه نصب هر انشعاب در کشور را 120 میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این مبلغ در کردستان به دلیل کوهستانی بودن و شرایط سخت گازرسانی تا سقف 200 میلیون ریال پیش‌بینی شده است.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده و با انجام گازرسانی به روستاهای مدنظر، ضریف نفوذ گاز در جمعیت روستایی تا پایان امسال به مرز 93 درصد خواهد رسید.
شرکت گاز کردستان 517 هزار مشترک در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی دارد و بیش از یک میلیون و 540 هزار نفر جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
استان کردستان با یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت دارای 10 شهرستان، 32 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 663 روستای دارای سکنه است.
7355 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield