عصر کرد

آخرين مطالب

پرداخت 77 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان چهارمحال و بختیاری اقتصادي

پرداخت 77 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان چهارمحال و بختیاری
  بزرگنمايي:

عصر کرد - شهرکرد - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: در سال جاری بیش از 77 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در قالب اجرای 609 طرح توانمندسازی به خانواده های زیر پوشش این نهاد پرداخت شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، نوذر حیدری با اعلام این مطلب افزود: تسهیلات پرداختی از محل منابع امدادی و بانک‌های عامل تامین و در اختیار مجریان قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه بانک‌ های عامل بیش از 53 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان پرداخت کرده‌اند، افزود: این میزان تسهیلات برای اجرایی شدن 452 فرصت شغلی برای مددجویان در سطح استان پرداخت شده است.
حیدری با بیان اینکه 296 مورد از طرح‌های اشتغال ایجاد شده به دامپروری اختصاص دارد، تصریح کرد: موقعیت و ظرفیت جغرافیایی این منطقه سبب شده تا طرح‌ دامپروری با موفقیت بیشتری همراه باشد که با توسعه این طرح تلاش داریم تعداد مددجویان بیشتری را به مرز خودکفایی نزدیک کنیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: همچنین 178 مورد از طرح‌های اشتغال در زمینه خدمات است و بیش از 25 میلیارد ریال بابت اجرایی شدن این طرح‌ها تسهیلات پرداخت شده است.
حیدری به هنر صنایع دستی و پیشینه قالیبافی و گلیم بافی در استان اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم با توسعه طرح‌ های صنایع دستی و فرشبافی در بین زنان سرپرست خانوار آنان را به سمت خوداتکایی سوق دهیم، چرا که یکی از راهکارهای کمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش توسعه مشاغل خانگی است تا به واسطه آن زنان سرپرست خانوار بتوانند در منزل خود به کار و کسب درآمد مشغول باشند.
وی با اشاره به آموزش یک هزار و 352 نفر در مراکز آموزشی دولتی و آزاد خاطرنشان کرد: عملکرد مثبت و پشتوانه علمی مراکز آموزشی می‌تواند کمیته امداد را به بهبود فضای کسب‌ وکار و رونق فعالیت‌های بخش دامپروری و کشاورزی جامعه امیدوار کند.
هم اکنون 48 هزار نفر در قالب 25 هزار و 700 خانوار زیرپوشش این نهاد هستند که از نظر خانوار 13 درصد جمعیت و از نظر تعداد افراد 6 درصد استان زیرپوشش کمیته امداد هستند.
دریافت کننده: خاطره حسین زاده**انتشاردهنده: جهانبخش صفری دهکردی
7363/6021


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield