عصر کرد

آخرين مطالب

10 هزار مورد مزاحمت تلفنی برای آتش نشانی سقز ثبت شد اجتماعي

10 هزار مورد مزاحمت تلفنی برای آتش نشانی سقز ثبت شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز گفت: در نیمه نخست امسال و در میان تماس‌های گرفته شده با 125 این سازمان بیش از 10 هزار مورد مزاحمت تلفنی بوده است.

محمد دولتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در 6 ماه اول سال جاری بیش از 80 درصد تماس های دریافتی یعنی بیش از 10 هزار این موارد مزاحمت تلفنی بوده و افرادی که تماس گرفتند برای این نهاد مزاحمت ایجاد کردند.
وی با بیان اینکه هر تماسی که با آتش‌نشانی صورت می‌گیرد برای ما واقعی و ضروری تلقی می شود، افزود: ما به عنوان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نمی‌توانیم به صرف اینکه احتمالا مزاحمت باشد از اعزام نیرو به محل اعلام شده خودداری کنیم.
دولتی اضافه کرد: به محض گزارش و تماس دریافتی از شهروندان، نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی به محل حادثه اعزام می شوند بنابراین با وجود این تعداد مزاحمت بیش از حد ولی همچنان نیروهای پرتلاش ما با جدیت کامل با این پدیده‌ برخورد می کنند.
وی یادآور شد: بیشتر این مزاحمت تلفنی مربوط به گزارش سوختن و آتش سوزی، تماس سرخود کودکان، خوابگاه های دانشگاه و مدارس و افرادی دیگر بوده که بیشتر قصد شوخی و مزاحمت داشته‌اند.
دولتی تاکید کرد: در صورت غیر واقعی بودن تماس های دریافتی، این عمل باعث تحمیل هزینه بیشتر بر سازمان و همچنین در صورت رخداد حادثه واقعی به صورت همزمان ممکن است باعث تاخیر در روند خدمت رسانی و آسیب رساندن و خسارت جانی و مالی بر دیگر شهروندان شود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی گفت: از تمامی همشهریان میخواهیم با فرهنگ سازی جهت رفع مشکل مزاحمت تلفنی با این سازمان همکاری لازم را داشته باشند تا خدمات ایمنی را در زودترین وقت ممکن برای افراد حادثه دیده، ارائه شود.
سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
7345/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield