عصر کرد

آخرين مطالب

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد کردستان:

45 هزار سالمند کردستانی تحت حمایت کمیته امداد هستند اجتماعي

45 هزار سالمند کردستانی تحت حمایت کمیته امداد هستند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان گفت: 45 هزار نفر از سالمندان کردستانی از خدمات کمیته امداد کردستان بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان کردستان، فرهاد کاظمی با بیان اینکه از تعداد 140 هزار مددجوی کردستانی 45 هزار نفر را سالمندان بالای 60 سال سن تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: 25 هزار نفر از این تعداد در روستاها و 20 هزار نفر نیز در شهر زندگی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه 26 هزار نفر از این سالمندان را زنان و 19 هزار نفر را نیز مردان تشکیل می‌دهند، افزود: به مناسبت هفته سالمند و با هدف تکریم سالمندان تحت حمایت این نهاد، برنامه‌های ویژه‌ای همچون برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت بهداشت فردی و روانی دوره سالمندی با همکاری دستگاه‌های مرتبط به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری اردوی یک‌روزه و پیاده‌روی گروهی و اجرای طرح مفتاح الجنه و دیدار مسئولان با سالمندان تحت حمایت در این ایام صورت گرفت.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: دیدار با مددجویان این نهاد در سرای سالمندان سنندج از دیگر برنامه های هفته تکریم سالمندان بود.
کاظمی یادآور شد: این نهاد در کنار پرداخت مستمری و ارائه سایر خدمات به مددجویان، به سالمندان بیمار و زمین‌گیر کمک‌هزینه درمانی ویژه و ماهیانه 150 هزار تومان نیز برای نگهداری آنها پرداخت می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield