عصر کرد

آخرين مطالب

اوقاف کردستان با سه موکب به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کند سياسي

اوقاف کردستان با سه موکب به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان با همکاری متولیان موقوفات سه موکب را در سنندج، بیجار و مرز خسروی برای پذیرایی از زائرین اربعین راه اندازی کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این موکب‌ها از محل نیات موقوفات مرتبط با نیت عزاداری ایام شهادت سید الشهدا امام حسین(ع) دایر شده و از زائران و عزاداران پذیرایی می‌کند.
حجت الاسلام محمد کاروند افزود: موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت در خروجی شهر سنندج به سمت کرمانشاه (میدان جهاد) در حال آماده سازی است و روزانه چهار هزار پرس غذا میان زائران عبوری توزیع می کند.
وی اضافه کرد: منابع مالی این موکب از محل اجرای نیت موقوفات امان الله خان ثانی، حاج محمد تقی معتمد وزیری، میرزا رضا وزیر، ماه رخسار و خانم بزرگ سنندج تامین و هزینه می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: همچنین خدمات دیگری همانند اسکان موقت، نمازخانه، خدمات اورژانس، سرویس بهداشتی و وضوخانه در جوار موکب اهل سنت کردستان در میدان جهاد سنندج به زائران اربعین ارائه خواهد شد
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به راه اندازی موکب امام خامنه ای (مدظله العالی) در مرز خسروی گفت: این موکب با همکاری استان‌های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در مرز خسروی راه اندازی شده و خدمات آن شامل توزیع روزانه 7 هزار پرس غذا است.
وی با بیان اینکه 10 نفر از کارکنان اوقاف و امور خیریه کردستان به مدت 10 روز به مرز خسروی اعزام خواهند شد، افزود: موکب سید الشهدا (ع) بیجار نیز از محل موقوفه الله یار خان در جاده خسرو آباد بیجار ایجاد شده و خدمات آن شامل اطعام، پذیرایی و برپایی نماز جماعت برای زائران است.
وی با اعلام زمانبندی کار مواکب اوقاف و امور خیریه کردستاناظهار داشت: این سه موکب از روز شنبه 20 مهر تا 30 مهر به زائران خدمت رسانی می کنند.
راهپیمایی اربعین، پیاده روی مسلمانان و آزادیخواهان کشورهای مختلف از نقاط مختلف کشور عراق به طرف کربلا به مناسبت اربعین حسینی است.
زائران ایرانی مسیر 80 کیلومتری نجف مقدس تا کربلای معلی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ این مسیر به تعداد یک هزار و 452 ستون برای راهپیمایان پیش بینی شده که فاصله بین هر ستون 50 متر است.
با متوسط پیاده روی هفت تا هشت ساعت در هر روز، مسیر نجف تا کربلا طی سه تا چهار روز طول می‌کشد.
کردستان با وسعتی معادل 28 هزار و 817 کیلومتر مربع در غرب ایران واقع شده و 227 کیلومتر با کشور عراق مرز دارد؛ این استان در مجموع یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت دارد که در 29 شهر و هزار و 703 روستا ساکن هستند.
7348/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield