عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل دفتر بازرگانی سازمان تعاون روستایی:

دولت آماده خرید رب گوجه فرنگی واحدهای تولیدی کشور است اجتماعي

دولت آماده خرید رب گوجه فرنگی واحدهای تولیدی کشور است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: دولت آمادگی خرید رب گوجه فرنگی بسته بندی شده از واحدهای تولیدی در سراسر کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا معتمد ظهر امروز چهارشنبه در نشستی که در راستای حل مشکل گوجه کاران کردستانی برگزار شد، اظهار داشت: دولت حاضر است به ازای فرآوری هر بشکه رب بسته بندی به صورت اسپتیک مبلغ 165 هزار تومان به عنوان دستمزد به کارخانه های فرآوری پرداخت کند.
وی افزود: بشکه اسپتیک، کیسه مخصوص داخل بشکه و همچنین پالت برای حمل بشکه ها در اختیار کارخانه های فرآوری قرار می گیرد تا پس از فرآوری محصولات خریداری شده به دولت تحویل داده شود.
مدیرکل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: با توجه به حجم گوجه فرنگی برداشت شده انتظار داریم کارخانه های فرآوری به صورت 100 درصدی توان خود را در اختیار تعاون روستایی قرار دهند و روزانه 500 تن گوجه فرنگی را فرآوری کنند.
معتمد یادآور شد: در حال حاضر 25 هزار تن رب آماده در کشور وجود دارد که با توجه به اینکه استان کردستان با اقلیم کردستان عراق هم مرز است، سعی می کنیم بتوانیم بخشی از این تولید را صادر کنیم.
وی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی در چند سال گذشته به خوبی نشان داده در راستای حمایت از کشاورزان و صنعت کشاورزی کشور در هر زمانی که نیاز باشد به مشکلات پیش آمده در حوزه های مختلف ورود می کند تا مشکلی در امنیت غذایی کشور به وجود نیاید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield