عصر کرد

آخرين مطالب

جهت پذیرایی از زائرین اربعین؛

سه موکب توسط موقوفات کردستان راه اندازی می شود اجتماعي

سه موکب توسط موقوفات کردستان راه اندازی می شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: این اداره کل با همکاری متولیان موقوفات سه موکب را در بیجار، سنندج و مرز خسروی جهت پذیرایی از زائرین اربعین حسینی راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، حجت الاسلام محمد کاروند از راه اندازی سه موکب توسط موقوفات مرتبط با نیت عزاداری ایام شهادت سید الشهدا امام حسین(ع) در بیجار، سنندج و مرز خسروی خبر داد و اظهار داشت: اجرای امینانه نیت واقفین یکی از اولویت های اصلی اوقاف و امور خیریه استان کردستان است.
وی افزود: موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت در خروجی شهر سنندج به سمت کرمانشاه در حال آماده سازی است و خدمات موکب شامل روزانه چهار هزار پرس اطعام بوده که از روز جمعه آغاز خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان ادامه داد: منابع مالی این موکب از محل اجرای نیت موقوفات امان الله خان ثانی، حاج محمد تقی معتمد وزیری، میرزا رضا وزیر، ماه رخسار و خانم بزرگ سنندج است.
حجت الاسلام کاروند یادآور شد: خدمات دیگری همچون اسکان موقت، نمازخانه، خدمات اورژانسی، سرویس بهداشتی و وضوخانه در جوار موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت کردستان به زائران اربعین ارائه می شود.
وی با اشاره به نامگذاری موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت کردستان، بیان کرد: مردم، خیرین و واقفین اهل سنت احترام فراوانی برای اهل بیت و سید الشهدا امام حسین (ع) قائل هستند و اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان در تلاش است با یکپارچه سازی اجرای نیت این موقوفات عقیده و احترام را به مردم سراسر ایران نمایان سازد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به راه اندازی موکب امام خامنه ای(مد ظله العالی) در مرز خسروی، گفت: این موکب با همکاری استان های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در مرز خسروی راه اندازی شده و خدمات آن شامل روزانه هفت هزار پرس اطعام به زائران اربعین است.
وی با اشاره به اینکه 10 نفر از کارکنان اوقاف و امور خیریه کردستان به مدت ده روز به مرز خسروی اعزام خواهند شد، اظهار داشت: موکب سید الشهدا بیجار نیز از محل موقوفه الهیار خان بیجار در جاده خسرو آباد بیجار واقع شده و خدمات آن شامل اطعام، پذیرایی و برپایی نماز جماعت خواهد بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام زمانبندی کار مواکب اوقاف و امور خیریه کردستان، یادآور شد: این سه موکب از روز شنبه 20 مهر تا 30 مهر به خدمت رسانی به زائران می پردازند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield