عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس کمیسیون پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان:

با دست فروشان فروشنده محصولات سلامت محور برخورد شود اقتصادي

با دست فروشان فروشنده محصولات سلامت محور برخورد شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رئیس کمیسیون پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان اعلام کرد که بیش از 99 درصد محصولات دست‌فروشان ، قاچاق و تقلبی است و بر لزوم برخورد ارشادی، اخطاری و در نهایت جمع‌آوری این محصولات در بازار تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علی خداویسی، ظهر امروز چهارشنبه (17 مهرماه) در جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت محور با بیان اینکه دست فروشانی که کالاهای سلامت محور قاچاق را در خیابان ها می‌فروشند سلامت جامعه را تهدید می‌کنند، بر لزوم اخطار دادن، ارشاد و در نهایت جمع‌آوری این دست فروشان تاکید کرد.
وی افزود: طی بررسی‌های انجام شده بیش از 99 درصد محصولات سلامت محور دست‌فروشان قاچاق و تقلبی است.
رئیس کمیسیون پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، وجود بازرسی‌ها و گشت‌های کنترل دست‌فروشان فروشنده کالاهای سلامت‌محور را در راستای کاهش تعداد این دست‌فروشان اعلام کرد.
در ادامه بابک قطبی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به آمار کشفیات 6 ماهه ابتدایی سالجاری در حوزه پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت محور اظهار کرد: تعداد بازرسی‌های روتین از مراکز عرضه و پخش مواد آرایشی و بهداشتی 480 مورد بوده که جمع کل بازرسی‌ها بیش از 49 هزار و 800 بازرسی روتین بوده‌است.
وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و 500 بازرسی گشت مشترک از سوی ارگان‌های مربوطه از صنف‌های حوزه سلامت به عمل آمده است، افزود: تعداد کل بازرسی‌های روتین و گشت مشترک در 6 ماهه سالجاری بیش از 51 هزار و 300 بازدید بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 45 هزار مورد بازرسی بوده است‌.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ارزش ریالی لوازم آرایشی و بهداشتی توقیف شده را 125 میلیون و 915 هزار ریال و ارزش ریالی مواد غذایی توقیف شده را 140 میلیون و 472 هزار ریال عنوان کرد.
وی ارزش ریالی کل کالاهای سلامت محور توقیف شده در 6 ماهه ابتدایی سالجاری را بیش از 304 میلیون و 746 هزار ریال اعلام کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield