عصر کرد

آخرين مطالب

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه:

تلاش برای تعدد گذرگاه‌های مرزی مشترک با همسایگان در حال انجام است سياسي

تلاش برای تعدد گذرگاه‌های مرزی مشترک با همسایگان در حال انجام است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: تلاش برای موافقت کشورهای همسایه با تعدد و گشایش گذرگاه‌های مرزی مشترک در حال انجام است.

علیرضا انصاری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی سیرانبند بانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت در تلاش است که با کشورهای همسایه مرز فعال رسمی ایجاد کند و در این خصوص موافقت طرف مقابل شرط نخست است.
وی افزود: کشورهای مقابل با متعدد کردن مرزها موافقت نمی‌کنند بنابراین بازگشایی مرزها و فعالیت در مرزهای متعدد کار دشواری است و از طریق وزارت خانه‌ها و کنسولگری‌ها تلاش می‌کنیم که مرزهای رسمی با کشورهای همسایه بیشتر شود.
انصاری گفت: با وجود کوشش‌های زیاد مقاومت طرف‌های مقابل برای متعدد کردن مرزها زیاد است که حل این مساله نیاز به تلاش و پیگیری‌های بیشتر دارد.
او با بیان اینکه شرط نخست توسعه تجارت در مرزها موافقت طرف مقابل است اظهار داشت: تجارت یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان بانه است.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ادامه داد: برای تجارت و رسمی شدن بازارچه سیرانبند بانه طرف مقابل اراده بسیاری خوبی دارد که امیدوارم تلاش‌ها به نتیجه رضایت بخش برسد.
بر اساس مصوبه هیات وزیران، سیرانبند بانه در سال 89 به عنوان مرز رسمی معرفی شد.
شهرستان بانه 84 کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان عراق دارد.
این شهرستان مرزی با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield