عصر کرد

آخرين مطالب

پیش بینی وقوع یخبندان در هفته آینده؛

ورود توده بارشی به آسمان کردستان/کاهش دمای هوا ادامه دارد گفتگو

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد توده بارشی قدرتمندی بر روی کردستان عراق شکل گرفته که به تدریج آسمان کردستان را نیز فرا می گیرد.

 براساس آخرین پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان و با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، تدوام فعالیت سامانه بارشی تا اواخر وقت امروز چهارشنبه در سطح منطقه پیش بینی شده است.
بارش باران همراه با رعد و برق و رگبار بیش از 10 روز است که در کردستان آغاز شده و پیش بینی می شود که کماکان بارش باران پائیزی در استان و این موج بارشی تا اواخر هفته جاری همچنان آسمان را تحت تاثیر خود قرار دهد.
بارش ها از اواخر مهر ماه و به صورت پراکنده آغاز شد و با گذشت زمان بر شدت این بارش ها افزوده شد و حتی در بعضی از شهرهای استان کردستان نیز آب گرفتگی معابر را به دنبال داشته است.
شدت بارش ها در همان روزهای اول به ویژه در شهرستان دیواندره و در شهر زرینه به حدی بود که باعث سفیدپوش شدن این منطقه در روزهای پایانی مهر ماه شد و البته به صورت مستمر بارش تگرگ نیز در استان کردستان طی هفته گذشته گزارش شده است.
همچنین با توجه به تداوم بارش باران پاییزی ستاد مدیریت بحران استانداری کردستان چند روز پیش با توجه به اخطاریه های اداره کل هواشناسی استان آماده باش برای کلیه دستگاه های خدمات رسان را اعلام کرد.
بر همین اساس پیش بینی های لازم از سوی ادارات و سازمان های دولتی در سراسر کردستان صورت گرفته است تا در صورت وقوع سیلاب احتمالی در بعضی از نقاط استان، نهادها و ادارات خدمت رسان آمادگی لازم را برای مقابله با بحران و کنترل شرایط داشته باشند.
مدیرکل هواشناسی کردستان در خصوص آخرین وضعیت و شرایط جوی استان گفت: بر اساس پیش بینی های به عمل آمده از امروز بتدریج شاهد ابری و مه آلود شدن آسمان، وزش باد شدید، در بعضی ساعات رگبار باران، رعد و برق و در برخی نقاط بارش تگرگ خواهیم بود.
رحیم صدیقی اظهار داشت: همچنین میزان بارش ها برای نواحی غربی همچون مریوان، سروآباد، اورامان، نواحی جنوبی بانه و منطقه سرشیو نسبت به سایر نقاط استان قابل توجه تر پیش بینی می شود.
وی افزود: با توجه به این شرایط آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخ