عصر کرد

آخرين مطالب

هفته وحدت نماد انسجام امت اسلام است سياسي

هفته وحدت نماد انسجام امت اسلام است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: هفته وحدت به عنوان حرکتی ابتکاری در انقلاب اسلامی ایران هم اکنون به عنوان نمادی برای انسجام امت اسلامی تبدیل شده است.

حسین خوش اقبال روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وحدت به معنای نزدیک شدن افکار و اندیشه ها و هماهنگی در باورها و تفکرات است و بر این اساس، وحدت به معنای حرکت در مسیر وحدانیت، همبستگی و یکی شدن می‌تواند برای نیل به اهداف دشوار که گاهی ناممکن به نظر می رسد گشاینده مسیر و آغازگر حرکت باشد.
وی اضافه کرد: یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است، برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای الهی برای جوامع بشری به ارمغان آورد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اندیشه وحدت و هماهنگی در ذهن و تفکر کسانی شکل می گیرد که به تحمل و تساهل در ذهن و اندیشه باور دارند.
وی یادآور شد: وحدت در جهان معاصر که در آن درگیری و نزاع و تقابل و تضاد جوامع انسانی را فراگرفته و اجتماعات انسانی را مستهلک ساخته و برای رسیدن به اهداف والای انسانی و تحقق وعده های الهی، فارغ از هر مذهب، گرایش، نژاد و قومیتی، فرایندی گریزناپذیر و راه نجات از استعمار و گریز از استکبار است.
وی با بیان اینکه وحدت واژه مشترک میان انسان های آزادیخواه جهان و راه گریز از بهره کشی و نجات از مهلکه تفرقه و نفاق است افزود: چرا که اختلافات مذهبی در طول تاریخ حسب حساسیت ها و تعصبات خاصی که اقشار مختلف مردم در تمامی ادیان نسبت به آن داشته اند زمینه بسیاری از تفرقه افکنی ها برای استثمار ملت ها بوده است.
خوش اقبال افزود: هرجا وحدت و یکپارچگی در میان مذاهب مختلف ادیان به ویژه مسلمانان شکل گرفته امکان استثمار و سلطه بر مردمان بسیار کمتر شده است.
امام راحل بزرگترین منادی وحدت در عصر حاضر است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: بدون تردید بارزترین نماد وحدت در عصر حاضر، پیشنهاد وحدت میان پیروان دو نحله بزرگ دین اسلام یعنی شیعه و سنی بوده است و این اندیشه بزرگ در طول تاریخ از سوی انبیای الهی و امامان معصوم مطرح شده است اما امام راحل در قرن حاضر مهمترین منادی آن است.
وی گفت: آن بزرگوار از نتایج تفرقه و اختلاف و پیامدهای آن برای جوامع اسلامی آگاه بود و خطرات آن که امروز دامنگیر جهان اسلام شده است را هشدار داده بود و اسلامگرای بزرگ عصر حاضر با آگاهی از اثرات ویرانگر تفرقه در میان مسلمانان با درایتی خاص تبدیل به فرصتی برای رفع اختلافات تاریخی کرد.
خوش اقبال افزود: حضرت امام خمینی(ره)که ایجاد تفرقه مذهبی میان شیعه و سنی را محصول دست های پلید استکبار و اجانب می دانست گسترش اخوت دینی میان پیروان تمامی مذاهب را به عنوان فرصتی برای رفع اختلافات و تضادها دانسته و با آگاهی از اثرات ویرانگر این اختلافات، پیروان مذاهب تشیع و تسنن را از آن بر حذر داشته و به برادری و رفتار نیک با همدیگر سفارش فرموده است.
وی یادآور شد: یکی از آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره)که ریشه در اندیشه ناب توحیدی ایشان داشت، همانا اقتدار و عزت و سرافرازی مسلمین در جهان و اعتلای آنان در میان دیگر ادیان بود و به همین دلیل حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در بیان و دیدگاههای ایشان ضرورت وحدت مسلمانان به طور مستمر تأکید داشتند.
خوش اقبال اظهار داشت: وی هفته وحدت را نمادی برای دوری از تعصبات مذهبی و اختلافات جزئی میان پیروان دین اسلام قرار داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: این ایده که شاید بسیاری از زمامداران ممالک اسلامی تازه به اهمیت و قدرت آن در مقابل قدرت های استعماری پی برده اند و شعار وحدت و یکپارچگی را برای نجات خاورمیانه و سایر ملت های مسلمان دنیا سر می دهند، امروز که تحولات اخیر منطقه خاورمیانه دسیسه های استعمارگران را برای همه مشخص کرده نقش وحدت میان مسلمان بیش از پیش اهمیت یافته است.
تداوم وحدت رکن پایداری اسلام ناب محمدی است
وی با بیان اینکه وحدت از صدر اسلام تاکنون موجب مصون ماندن اسلام از انواع توطئه های دشمنان شده است گفت: نباید وحدت تنها در یک دوره و زمان خاصی که دشمن به دنبال توطئه است وجود داشته باشد بلکه باید مسلمانان همیشه با حرکت در مسیر آموزه های دینی خود برای حفظ و حراست از جامعه اسلامی وحدت و همدلی خود را حفظ کنند.
خوش اقبال یادآور شد: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی محور اصلی وحدت در کشور هستند و همه ما باید در مسیر این وحدت حرکت کنیم و بدون شک عزت و سربلندی و تعالی هر کشوری در یگانگی و هم بستگی آنها است.
وی افزود: با حلول انقلاب اسلامی ایران نیز ترس و وحشت بزرگی بر خیمه دشمنان اسلام وارد شد و آنان برای مقابله با موج اسلام خواهی و بیداری اسلامی در جهان اقدام به توطئه های مختلفی علیه مردم مسلمان ایران کردند که راه انداختن جنگ هشت ساله و ناامنی در مناطق مختلف ایران از جمله این توطئه ها بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: در خاورمیانه امروزی هم اکنون شاهد توطئه های پیچیده دشمنان علیه مسلمانان هستیم و از یمن تا فلسطین و آن طرف سوریه، لبنان، لیبی و عراق توطئه هایی علیه کشورهای مسلمان برنامه ریزی شده و با بهره مندی از ابزارهای رسانه ای، به جهانیان القا می شود.
وی یادآور شد: ایران اسلامی و استان کردستان نیز از این توطئه ها مصون نبوده و همواره مردم مسلمانان ایران در برابر این توطئه های دشمنان ایستادگی کرده اند.
خوش اقبال گفت: اکنون و با توجه به پیامدهای منفی اقدامات تکفیری در جهان اسلام بستر مناسبی برای تحقق و وحدت و همگرایی اسلام و مسلمانان ایجاد شده است که ضرورت برنامهریزی و عملکرد هوشمندانه مسئولان، علما و دستاندرکاران جهان اسلام و به ویژه نظام جمهوری اسلامی را میطلبد.
وی اظهار داشت: مردم مسلمان کردستان نیز اعم از اهل سنت و اهل تشیع با تقدیم بیش از پنج هزار و 400 شهید و هزاران جانباز و آزاده، وفاداری خود را به انقلاب اسلامی و دفاع از وحدت و انسجام کشور نشان داده اند.
وی گفت: ماه ربیع الاول و ایام هفته وحدت نیز فرصت مناسبی برای بازگو کردن مبانی وحدت بخش اسلامی و تقویت پایه های انسجام و وحدت در بین پیروان مذاهب اسلامی است .
وی افزود: مردم استان کردستان سالهای مدیدی است که در کنار هم زندگی مسالمتآمیزی داشته و کمترین تفرقه ای از بابت مسائل قومیتی و یا مذهبی وجود ندارد و همین در کنار هم بودن به نماد وحدت ملی و وحدت اسلامی در جهان مبدل شده است.
برچسب‌ها
کردستان هفته وحدت دولت استانداری کردستان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

مدیرعامل جدید جمعیت هلال احمر کردستان معرفی شد

10 میلیارد ریال برای اتمام سینما در سقز هزینه می‌شود

استاندار: هلال احمر کردستان نیازمند توجه ویژه است

رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم همچنان ضروری است

تغذیه نوزادان با شیر مادر را در دوران کرونا قطع نکنید

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

بنیاد علوی اقدامات توسعەای در سروآباد را تسریع کند

کشف بیش از 30 میلیون ریال چک پول تقلبی در سرپل ذهاب

توقیف 20 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در سرپل ذهاب

کشف 32 فقره سرقت توسط پلیس آگاهی کرمانشاه

کشف 42 فقره سرقت در کرمانشاه

کشف 700 میلیون ریال لوازم خانگی قاچاق در اسلام آبادغرب

«دیدومک» از جنوب کشور مهمان زریبار مریوان شد

کرونا در سنندج به مرز هشدار رسید

سرپرست جمعیت هلال احمر کردستان معرفی شد

تحریم‌های دشمنان حربه‌ای نخ‌نما شده است

یکی از رزمندگان تیپ تکاور در عملیات اطفا حریق جان باخت

زمین باشد، احداث سکوی صادرات آبزیان در کرمانشاه آغاز می‌شود

کشف 8 راس گوساله قاچاق در پاوه

بیش از یک هزار کردستانی خون اهدا کردند

سرریز شدن سدگاران مریوان

دانشگاه کردستان در جمع برترین‌های حوزه سلامت قرار گرفت

دبیرکل جمعیت هلال احمر: دانش امدادرسانی به مردم منتقل شود

آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های پاوه

استاندار کرمانشاه حکم شهردار قصرشیرین را تایید کرد

کرمانشاه در کنترل کرونا هنوز به مرحله بحرانی نرسیده است

معاون استاندار: آمار و ارقام مربوط به کرونا در کردستان نگران کننده است

فعالیت مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای کردستان از سرگرفته می‌شود

دیدومک از جنوب کشور مهمان زریبار مریوان شد

مشکل 23 واحد تولیدی تملیکی توسط بانک‌ها در استان کرمانشاه حل شده است

جوانرود همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد

9 شعبه بانک توسعه تعاون کردستان آماده دریافت سفارش فروش سهام عدالت است

پروژه‌های کرمانشاه دارای پیوست فرهنگی می‌شود

1762 کردستانی در ماه رمضان خون اهدا کردند

افزایش 431 هکتاری سطح باغات مریوان/انگور سیاه یک برند کشوری است

15 هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان کردستانی توزیع شد

آمار و ارقام مربوط به کرونا در استان کردستان نگران کننده است

اقدام آمریکا در تحریم نیروی انتظامی درماندگی آنها را نمایان ساخت

سپاه بیت المقدس کردستان پیشگام در خدمت به نیازمندان

عملیات استانداردسازی جایگاه های سوخت سی ان جی سنندج درحال اجرااست

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

وزش باد شدید و گرد و خاک مهمان ناخوانده کرمانشاه می‌شود

130 بسته معیشتی وقفی در سنندج اهدا شد

628 واحد تولیدی کرمانشاه زیر پوشش استاندارد است

صادرات 800 هزار تن کالا از مرزهای کرمانشاه طی 2 ماه

38 هزار خانواده کردستانی بسته معیشتی دریافت کردند

خسارت کشاورزان کردستانی از کرونا احصا می‌شود