عصر کرد

آخرين مطالب

هفته وحدت نماد انسجام امت اسلام است سياسي

هفته وحدت نماد انسجام امت اسلام است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: هفته وحدت به عنوان حرکتی ابتکاری در انقلاب اسلامی ایران هم اکنون به عنوان نمادی برای انسجام امت اسلامی تبدیل شده است.

حسین خوش اقبال روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وحدت به معنای نزدیک شدن افکار و اندیشه ها و هماهنگی در باورها و تفکرات است و بر این اساس، وحدت به معنای حرکت در مسیر وحدانیت، همبستگی و یکی شدن می‌تواند برای نیل به اهداف دشوار که گاهی ناممکن به نظر می رسد گشاینده مسیر و آغازگر حرکت باشد.
وی اضافه کرد: یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است، برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای الهی برای جوامع بشری به ارمغان آورد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اندیشه وحدت و هماهنگی در ذهن و تفکر کسانی شکل می گیرد که به تحمل و تساهل در ذهن و اندیشه باور دارند.
وی یادآور شد: وحدت در جهان معاصر که در آن درگیری و نزاع و تقابل و تضاد جوامع انسانی را فراگرفته و اجتماعات انسانی را مستهلک ساخته و برای رسیدن به اهداف والای انسانی و تحقق وعده های الهی، فارغ از هر مذهب، گرایش، نژاد و قومیتی، فرایندی گریزناپذیر و راه نجات از استعمار و گریز از استکبار است.
وی با بیان اینکه وحدت واژه مشترک میان انسان های آزادیخواه جهان و راه گریز از بهره کشی و نجات از مهلکه تفرقه و نفاق است افزود: چرا که اختلافات مذهبی در طول تاریخ حسب حساسیت ها و تعصبات خاصی که اقشار مختلف مردم در تمامی ادیان نسبت به آن داشته اند زمینه بسیاری از تفرقه افکنی ها برای استثمار ملت ها بوده است.
خوش اقبال افزود: هرجا وحدت و یکپارچگی در میان مذاهب مختلف ادیان به ویژه مسلمانان شکل گرفته امکان استثمار و سلطه بر مردمان بسیار کمتر شده است.
امام راحل بزرگترین منادی وحدت در عصر حاضر است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: بدون تردید بارزترین نماد وحدت در عصر حاضر، پیشنهاد وحدت میان پیروان دو نحله بزرگ دین اسلام یعنی شیعه و سنی بوده است و این اندیشه بزرگ در طول تاریخ از سوی انبیای الهی و امامان معصوم مطرح شده است اما امام راحل در قرن حاضر مهمترین منادی آن است.
وی گفت: آن بزرگوار از نتایج تفرقه و اختلاف و پیامدهای آن برای جوامع اسلامی آگاه بود و خطرات آن که امروز دامنگیر جهان اسلام شده است را هشدار داده بود و اسلامگرای بزرگ عصر حاضر با آگاهی از اثرات ویرانگر تفرقه در میان مسلمانان با درایتی خاص تبدیل به فرصتی برای رفع اختلافات تاریخی کرد.
خوش اقبال افزود: حضرت امام خمینی(ره)که ایجاد تفرقه مذهبی میان شیعه و سنی را محصول دست های پلید استکبار و اجانب می دانست گسترش اخوت دینی میان پیروان تمامی مذاهب را به عنوان فرصتی برای رفع اختلافات و تضادها دانسته و با آگاهی از اثرات ویرانگر این اختلافات، پیروان مذاهب تشیع و تسنن را از آن بر حذر داشته و به برادری و رفتار نیک با همدیگر سفارش فرموده است.
وی یادآور شد: یکی از آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره)که ریشه در اندیشه ناب توحیدی ایشان داشت، همانا اقتدار و عزت و سرافرازی مسلمین در جهان و اعتلای آنان در میان دیگر ادیان بود و به همین دلیل حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در بیان و دیدگاههای ایشان ضرورت وحدت مسلمانان به طور مستمر تأکید داشتند.
خوش اقبال اظهار داشت: وی هفته وحدت را نمادی برای دوری از تعصبات مذهبی و اختلافات جزئی میان پیروان دین اسلام قرار داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: این ایده که شاید بسیاری از زمامداران ممالک اسلامی تازه به اهمیت و قدرت آن در مقابل قدرت های استعماری پی برده اند و شعار وحدت و یکپارچگی را برای نجات خاورمیانه و سایر ملت های مسلمان دنیا سر می دهند، امروز که تحولات اخیر منطقه خاورمیانه دسیسه های استعمارگران را برای همه مشخص کرده نقش وحدت میان مسلمان بیش از پیش اهمیت یافته است.
تداوم وحدت رکن پایداری اسلام ناب محمدی است
وی با بیان اینکه وحدت از صدر اسلام تاکنون موجب مصون ماندن اسلام از انواع توطئه های دشمنان شده است گفت: نباید وحدت تنها در یک دوره و زمان خاصی که دشمن به دنبال توطئه است وجود داشته باشد بلکه باید مسلمانان همیشه با حرکت در مسیر آموزه های دینی خود برای حفظ و حراست از جامعه اسلامی وحدت و همدلی خود را حفظ کنند.
خوش اقبال یادآور شد: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی محور اصلی وحدت در کشور هستند و همه ما باید در مسیر این وحدت حرکت کنیم و بدون شک عزت و سربلندی و تعالی هر کشوری در یگانگی و هم بستگی آنها است.
وی افزود: با حلول انقلاب اسلامی ایران نیز ترس و وحشت بزرگی بر خیمه دشمنان اسلام وارد شد و آنان برای مقابله با موج اسلام خواهی و بیداری اسلامی در جهان اقدام به توطئه های مختلفی علیه مردم مسلمان ایران کردند که راه انداختن جنگ هشت ساله و ناامنی در مناطق مختلف ایران از جمله این توطئه ها بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: در خاورمیانه امروزی هم اکنون شاهد توطئه های پیچیده دشمنان علیه مسلمانان هستیم و از یمن تا فلسطین و آن طرف سوریه، لبنان، لیبی و عراق توطئه هایی علیه کشورهای مسلمان برنامه ریزی شده و با بهره مندی از ابزارهای رسانه ای، به جهانیان القا می شود.
وی یادآور شد: ایران اسلامی و استان کردستان نیز از این توطئه ها مصون نبوده و همواره مردم مسلمانان ایران در برابر این توطئه های دشمنان ایستادگی کرده اند.
خوش اقبال گفت: اکنون و با توجه به پیامدهای منفی اقدامات تکفیری در جهان اسلام بستر مناسبی برای تحقق و وحدت و همگرایی اسلام و مسلمانان ایجاد شده است که ضرورت برنامهریزی و عملکرد هوشمندانه مسئولان، علما و دستاندرکاران جهان اسلام و به ویژه نظام جمهوری اسلامی را میطلبد.
وی اظهار داشت: مردم مسلمان کردستان نیز اعم از اهل سنت و اهل تشیع با تقدیم بیش از پنج هزار و 400 شهید و هزاران جانباز و آزاده، وفاداری خود را به انقلاب اسلامی و دفاع از وحدت و انسجام کشور نشان داده اند.
وی گفت: ماه ربیع الاول و ایام هفته وحدت نیز فرصت مناسبی برای بازگو کردن مبانی وحدت بخش اسلامی و تقویت پایه های انسجام و وحدت در بین پیروان مذاهب اسلامی است .
وی افزود: مردم استان کردستان سالهای مدیدی است که در کنار هم زندگی مسالمتآمیزی داشته و کمترین تفرقه ای از بابت مسائل قومیتی و یا مذهبی وجود ندارد و همین در کنار هم بودن به نماد وحدت ملی و وحدت اسلامی در جهان مبدل شده است.
برچسب‌ها
کردستان هفته وحدت دولت استانداری کردستان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عملیات احداث یک هزار واحد مسکن شهری مددجویی در کردستان آغاز شد

نپیوستن ایران به FATF فرایند توسعه کشور را دچار مشکل می‌کند

سارق طلای کودکان در سنندج دستگیر شد

اعتبار پروژه راه آهن همدان به سنندج تامین می شود

29 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور تخصیص یافت

70 قلم داروی دامی قاچاق غیرمجاز در بیجار کشف شد

از الویت‌بندی تخصیص اعتبار برای طرح‌های عمرانی تا راهبردهای دولت برای بی‌اثرکردن تحریم‌ها

معاون رئیس جمهور وارد سنندج شد

22 مرکز استان به شبکه راه آهن متصل است

تشکیل پارلمان زنان فرصت برای توانمندسازی این قشر است

رئیس سازمان برنامە و بودجە کشور بە کردستان سفر می‌کند

هشتمین همایش شعر انتظار در بیجار برگزار شد

استاندار: باید آب شرب با کیفیت در اختیار مردم کردستان قرار گیرد

بیش از 30 دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در سقز کشف شد

برخورد با اراذل و اوباش در سقز تشدید می‌شود

55 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در بانه توزیع شد

شهردار جدید دیواندره معرفی شد

کانون پرورش فکری کردستان به مناسبت هفته وحدت 100 برنامه برگزار می‌کند

همسریاب اینترنتی در قروه با قرار وثیقه روانه زندان شد

کالاهای استراتژیک کشور تا یکسال ذخیره شده است

800 مناظره دانشجویی در هشتمین مرحله مناظرات منطقه‌ای برگزار شد

بستر برای گفت وگوی دانشجویان فراهم است

نیروی انتظامی خدمتگزار و امین مردم است

دولت نمی تواند خرید تضمینی سیب زمینی را عملی کند

پاسخ سخنگوی قوه‌ قضائیه به اظهارات رئیس جمهور

روحانی: اگر مذاکره، مشکلات را حل‌کند، صبر نمی‌ کنم

زیباکلام: رئیس‌ جمهورِ نظامی معجزه نمی‌ کند

انفجار گاز در قروه یک مصدوم بر جا گذاشت

راه یاب ملل مریوان برابر شهرداری ارومیه شکست خورد

درخواست کردهای عراق از روسیه برای حمایت از کردهای سوریه در برابر ترکیه

چرا ترکیه خواستار عملیات نظامی علیه کردهای سوریه است؟

"چشمه صلح"؛ آبشخور وارثان عظمت عثمانی

کُردها به غیر از کوه‌ها دوستان دیگری هم دارند

مشکلات مرزهای باشماق و سیران بند با حضور وزیر کشور بررسی شد

طرح بوم‌سازگان زاگرس در کردستان آغاز شد

منتخبین سمن‌ جوانان کردستان نمایندگان استان در کشور هستند

شهرداری های کردستان 4300 میلیارد ریال بودجه مصوب دارند

سازمان تبلیغات اسلامی نهادهای مردمی را تقویت می‌کند

ماندگاری حکومت اسلامی بر فطرت و عقل منطبق است

موحدی کرمانی: پالرمو و CFT تائید نخواهند شد

ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از طریق سایت امکان پذیر است

ظرفیت‌ شهرها می‌تواند محرک توسعه و پیشرفت باشد

دشمنان از افزایش نفوذ سیاسی ایران در منطقه هراس دارند

عراقچی: حمله به نفتکش ایران بدون پاسخ نمی‌ ماند

تجزیه قومی توطئه دشمن برای گسست وحدت امت اسلامی است

دندانپزشک قلابی در سقز دستگیر شد

وحدت شیعه و سنی در ایران خاری در چشم دشمنان اسلام است

سیاست اصلی دولت در زمان انتخابات صیانت از حق الناس است

توسعه راه یکی از مطالبات جدی مردم استان کردستان است

واحدهای تولیدی و بنگاه های کوچک زمینه ساز تولید و اشتغال هستند