عصر کرد

آخرين مطالب

نخستین گام؛ حضور از دل مردم سياسي

نخستین گام؛ حضور از دل مردم
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - دومین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی سپری می‌شود که در حوزه‌های انتخابیه کردستان شاهد حضور افراد مختلف به عنوان نخستین فرصت مردمی برای شکل‌گیری یک حماسه سیاسی ملی هستیم.

استان کردستان به علت موقعیت استراتژیک خود مردمانی از اقوام و مذاهب مختلف را در خود جای داده و همواره به عنوان یکی از مناطق مهم و تاثیر گذار در حماسه های سیاسی، دینی، فرهنگی و اجتماعی ایران اسلامی محسوب میشود است.
مردمان این دیار در 40 سال گذشته بارها و بارها به جامعه جهانی به ویژه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده اند که پشت این نظام ایستاده و در مواقع حساس تفاوت‌ها و اختلاف نظرها را کنار گذاشته و برای یک ایران یکپارچه تلاش می‌کنند.
امروز نیز برخی از افراد سرشناس و صاحب‌نظر این خطه با حضور در مرکز پنج حوزه انتخابیه درصدد هستند با محک زدن توانایی خود برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگی دیگر از سهم مردمی انتخابات را ورق بزنند.
این افراد به دلیل اینکه بخشی از مردم ایران زمین می‌خواهند ستون خیمه دموکراسی انقلاب را ایستا نگه دارند سعی می‌کنند از اولین لحظات ثبت نام تا روز برگزاری انتخابات آحاد جامعه را برای شرکت در این حماسه تشویق کنند.
در درجه اول بیکار هستم
جوانی 36 ساله، دانش‌آموخته رشته مدیریت بازرگانی و جوای کار، نخستین ثبت نام کننده حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره در دومین روز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود و در خصوص انگیزه خود به ایرنا گفت: در درجه اول بیکار هستم ولی شوق خدمت رسانی به مردم را دارم.
وی اظهار داشت: در صورت موفقیت در انتخابات، کمک به دولت در مجلس برای رفع مشکلات بیکاری جامعه نخستین اولویت کاری‌ام خواهد بود.
او با اشاره به اینکه تدوین قوانین نظارت بر اجرای قوانین مربوط به حوزه رفع مشکلات بیکاری در تمام دستگاه و نهادها را به صورت ویژه پیگیری خواهم کرد، افزود: همچنین رفع مشکلات اقتصادی تا حد توان یک نماینده مجلس شورای اسلامی نیز دیگر اولویت برنامه کاریم است.
این داوطلب در خصوص اهمیت حضور مردم در انتخابات نیز گفت: خودم در نظر دارم حتی اگر از سوی مراجع ذیصلاح رد صلاحیت شدم مردم را برای حضور در انتخابات به صورت گسترده و حداکثری تشویق و دعوت کنم.
وی با بیان اینکه از سوی جناح خاصی نیامده‌ و وابستگی سیاسی ندارم، اظهار داشت: انتخابات به منزله تعیین سرنوشت یک ملت در یک دوره زمانی بوده که حضور آحاد مختلف جامعه مهمترین رکن این مهم است.
پیگیری معجزه‌گر توسعه است
یکی دیگر از ثبت نام کنندگان حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران که سابقه تصدی‌گری فرمانداری و ریاست آموزش و پرورش را در کارنامه و سوابق خود داشت با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی امروز بر خلاف رسالت خود وارد فاز اجرایی شده است، گفت: نماینده مجلسی موفق است که بتواند در دوره فعالیت خود در کنار انجام رسالت نظارتی، پیگیری را نیز سرلوحه کار خود قرار دهد.
وی با تنبل خواندن برخی مسوولان استان افزود: معتقد هستم پیگیری معجزه‌گر توسعه است و استان کردستان نیز نیازمند مسوولانی پیگیر و جدی است.
او با بیان اینکه تولید ثروت در شهرستان های حوزه انتخابیه است، اظهار داشت باور دارم با تحقق این مساله هم می توان توسعه را به استان آورد و هم مشکلات بیکاری و اقتصادی را رفع کرد.
این ثبت نام کننده در خصوص سلیقه سیاسی خود اضافه کرد: مستقل آمده و نمی‌خواهم در دوران فعالیتم وامدار شخص یا اشخاص خاصی باشم چرا که در این صورت باید ایرادات حزب سیاسی همسو خودم را نادیده بگیرم.
وی همچنین با انتقاد از مدت محدود تبلیغات انتخابات و اهمیت تشویق مردم برای حضور در این حماسه گفت: یک نامزد به صورت رسمی تنها در مدت زمان رسمی تبلیغات می تواند مردم را تشویق به حضور کند.
این داوطلب یادآور شد: حضور پرشور مردم در انتخابات الزامی است و برای حضور باشکوه مردم در این حماسه از هر فرصتی استفاده خواهم کرد.
مردم اجازه خودنمایی به افراد دست نشانده را ندهند
دومین ثبت نام کننده این حوزه مردی بود که 50 بهار زندگی خود را پشت سر گذاشته و در دهمین دوره انتخابات یکی از نامزدها بود نیز او به خبرنگار ایرنا گفت: افراد دست نشانده اسپانسرهای غول‌پیکر در دوره های مختلف به این مجلس راه یافتند که در چهار سال فرصت خود تنها برای ادای دین به حامیانشان فعالیت کردند.
وی اضافه کرد: از این رو در دوره تبلیغات علاوه بر تشویق مردم برای حضور در این حماسه آنان را به عدم رای دادن به افراد دست نشانده تشویق خواهم کرد.
حقوقم را صرف امور خیریه می‌کنم
وی در خصوص برنامه کاری خود نیز اظهار داشت: در صورت موفقیت کارگروه ویژه بررسی مشکلات جامعه با حضور اقشار مختلف مردم از جمله ورزشکاران، دانشگاهیان، فرهنگیان، کارگران، بازاریان و دیگر افراد را تشکیل و در خصوص ارایه راهکارهای رفع این مشکلات مصلحت اندیشی می‌کنم.
وی با بیان اینکه مرحوم مهندس بهاالدین ادب نماینده پیشین مردم این حوزه انتخابیه یکی از اسطورهای نمایندگی مناطق محروم کشور است، افزود: با تاسی از این فرد حقوق نمایندگی خود را صرف امور خیریه مردم حوزه انتخابیه خواهم کرد.
ثبت نام برای همه اقشار آزاد است
فرماندار سنندج نیز در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات گفت: ثبت نام جهت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای همه اقشار آزاد است.
محمد ابراهیم زارعی تاکید کرد: داشتن شرایط لازم ثبت نام الزامی است و کارکنان ستاد انتخاب حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره تا ساعت 18 روز شنبه 16 آذر آماده خدمت رسانی به ثبت نام کنندگان هستند.
وی افزود: در روز اول 10 نفر برای انتخابات در این حوزه ثبت نام کردند که 9 تن با حضور در این فرمانداری و یک تن نیز در وزارت کشور ثبت نام کرد.
زارعی یادآور شد: همچنین 9 تن از این افراد مرد و یک تن نیز زن بود و امروز نیز روند ثبت نام به صورت عادی در حال انجام است.
تا ظهر دومین روز از ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سنندج؛ کامیاران و دیواندره پنج نفر برای ثبت نام نامزدی خود اقدام کرده اند.
در اولین روز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه این استان در مجموع 22 نفر شامل 21 مرد و یک زن برای حضور در این عرصه نام نویسی کردند.
استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و 6 نماینده در مجلس شورای اسلامی است، فرمانداری ویژه سقز به عنوان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های سقز و بانه محسوب می شود و فرایند ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از روز یکشنبه 10 آذرماه در ستاد انتخابات مستقر در این فرمانداری آغاز و تا ساعت 18 روز شنبه 16 آذر نیز ادامه خواهد داشت.
برچسب‌ها
کردستان وزارت کشور ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی
پروندهٔ خبری
ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زیباکلام، روحانی را به گِل‌ گیرِ ماشین تشبیه کرد!

اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در کشور ضروری بود

500 میلیارد ریال برای تکمیل سد سیازاخ اختصاص یافت

نمایشگاه نقاشی، طراحی و خوشنویسی در سقز گشایش یافت

سه عنوان استاندارد آموزشی در کردستان رونمایی شد

آغوش کردستان گرم هنرهای نمایشی

لرزه‌ بر قامت خانه‌های خشتی در روستاهای آذربایجان‌شرقی

بساط مدارس خشتی و گلی در کردستان برچیده شد

جشن جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس دی‌ماه برگزار می‌شود

یک قهوه‌خانه در منطقه حفاظت شده کوسالان سروآباد تخریب شد

توزیع 176میلیارد و 922 میلیون ریال اعتبار بین دستگاه‌های اجرایی

دستگاه‌های اجرایی آموزش و پرورش را در رسیدن به اهداف متعالی یاری دهند

108 مدرسه مناطق حاشیه کردستان تجهیز و هوشمند سازی می شوند

اعضای کتابخانه‌های کردستان 15 درصد بیشتر شد

6700 نفر از روستاییان کردستان تسهیلات اشتغال پایدار گرفتند

جشنواره هنرهای نمایشی کردستان 18 گروه را به رقابت فرا خواند

چراغ سبز آمریکا به دیدار میانجی‌ گرایانه آبه و روحانی

تاکید اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام

پنج فضای آموزشی توانبخشی در قروه افتتاح شد

سه شهر کردستان سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند

بصیرت دانشگاهیان سدی در برابر نفوذ دشمن است

بانک قرض‌الحسنه مهر 107 هزار فقره تسهیلات در کردستان پرداخت

فرمانده انتظامی استان کردستان از ایرنا بازدید کرد

رسانه‌ها، امیدبخشی در جامعه را ترویج کنند

1950 نفر به مراکز مشاوره پلیس کردستان مراجعه کردند

ترامپ ضمن تشکر از ایران: می‌ توانیم توافق کنیم

ثبت نام 42 داوطلب در انتخابات قروه/روز آخر به نام زنان بود

استاندار کردستان: ساماندهی دست‌فروشان گام‌ به گام اجرا شود

ثبت‌ نام فائزه هاشمی تکذیب شد

ثبت‌نام‌هایی برای گرم کردن تنور انتخابات

استاندار کردستان: با شهرداران متخلف برابر قانون برخورد می کنیم

استاندار کردستان: ساماندهی دست‌فروشان به صورت گام‌به گام اجرا شود

نیروی انتظامی با حفظ امنیت به توسعه جامعه کمک می‌کند

استاندار کردستان: اولویت واگذاری زمین‌های آموزشی با فرهنگیان باشد

گام نخست ماراتن انتخابات با ثبت نام 278 نفر در کردستان پایان یافت

جاده‌های کردستان لغزنده و مه‌آلود است

استاندار کردستان بر اتمام ساخت سالن 6 هزار نفری سنندج تاکید کرد

مردم هیچ مبلغی بابت دریافت رمز یکبار مصرف پرداخت نکنند

نتایج آرای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی کامیاران و موچش اعلام شد

31 هیات اجرایی صلاحیت داوطلبان کردستانی را بررسی می‌کنند

تک تک مردم کامیاران مسئول نظارت بر امر انتخابات باشند

حمله‌ افراد ناشناس به دفتر مقتدی صدر در نجف

لاوروف: تحریم‌ های آمریکا علیه ایران غیرقانونی است

واکسیناسیون دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در کردستان آغاز شد

نمایشگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی در دیواندره گشایش یافت

جایگاه روابط عمومی‌ها در ادارات تضعیف شده است

پوستر شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز رونمایی شد

پنجمین بیمار کردستانی قربانی بیماری آنفلوآنزا شد

مرکز رشد در دانشگاه پیام نور بیجار راه‌اندازی شد

دانشجویان مطالبه‌گر و منتقد منصف باشند