عصر کرد

آخرين مطالب

تضمین برای برگزاری انتخاباتی سالم در کردستان؛

نشست هم اندیشی با چاشنی اعتراض/مشارکت حداکثری در اولویت است سياسي

نشست هم اندیشی با چاشنی اعتراض/مشارکت حداکثری در اولویت است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – نشست هم اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات با سخنرانی فعالان سیاسی و همچنین مسئولان ارشد استان کردستان با اعتراض یکی از فعالان سیاسی به ترکیب اعضا هیات های اجرایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، چهارشنبه شب نزدیک به 400 نفر از فعالان سیاسی و مدنی، اعضای احزاب و گروه های سیاسی، جمعی از مدیران ادارات و سازمان های دولتی و شماری از افراد داوطلب ثبت نام شده در سالن مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گردهم آمدند.
در این مراسم که به نام نشست هم اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی و به همت دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان برگزار شد، علاوه بر شماری از مدیران ارشد استان، جمعی از فعالان سیاسی نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
نماینده ولی فقیه در کردستان، فرماندهان سپاه بیت المقدس و انتظامی کردستان، مدیران کل اطلاعات و دادگستری به همراه استاندار کردستان با حضور بر روی سن، هر کدام در سخنانی به اهمیت برگزاری انتخابات و لزوم مشارکت حداکثری مردم در این عرصه پرداختند.
در لابلای سخنرانی های مسئولان حاضر بر روی سن، به صورت نوبتی از میان چهره های اصولگرا و اصلاح طلب نیز افراد مختلف دعوت شده و آنها نیز به بیان دیدگاه های خود در خصوص برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی می پرداختند.
نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان به عنوان شروع کننده مراسم در ابتدا به اهمیت برگزاری انتخابات اشاره کرده و هر کدام به بیان اهمیت حضور مردم در این عرصه، بر حفظ وحدت و همدلی برای برگزاری انتخاباتی پرشور تاکید کردند.
استاندار کردستان بخشی از وقت سخنرانی خود را به بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان داد و از وی خواست تا در خصوص اقدامات و کارهای دولت در راستای توسعه این استان سخنرانی داشته باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان هم در سخنان خود ضمن اشاره به شرایط سخت حاکم بر مسائل اقتصادی کشور، گفت: کردستان در مسیر توسعه است و هیچ کدام از پروژه های توسعه ای در این استان متوقف نشده اند.
وی با اشاره به شماری از پروژه ها و طرح های در دست اقدام، افزود: بحث اختصاص آب به زمین های دیم، راه آهن همدان – سنندج و احداث فرودگاه دوم در استان کردستان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
الزامات مورد نیاز برای حضور حداکثری مردم در انتخابات
در ادامه نوبت به بهروز خیریه از چهره های اصولگرا رسید تا وی نیز به بیان دیدگاه های خود در خصوص الزامات مشارکت حداکثری و همچنین لزوم انتخاب افراد توانمند و لایق برای انتخابات پیش رو اشاره داشته باشند.
رمضان یوسفی به نمایندگی از اصلاح طلبان نیز دیگر سخنران این مراسم بود که وی نیز در سخنانش بر اهمیت حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان یک اصل مهم تاکید کرد.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان دیگر سخنران این نشست هم اندیشی بود که وی نیز با اشاره به شرایط و وضعیت حاکم بر کشور و توطئه های دشمنان، گفت: دشمن از هر فرصت و بهانه ای برای ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی استفاده می کند و ما باید هوشیار باشیم.
سردار حسینی از تامین امنیت انتخابات خبر داد و گفت: تلاش برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات یک رسالت عمومی است و همه باید در این مسیر حرکت کنیم.
سردار آزادی فرمانده انتظامی استان کردستان نیز دیگر سخنرانی این نشست هم اندیشی بود که وی نیز در سخنان خود به اهمیت برگزاری انتخابات و تلاش همگانی در راستای حضور حداکثری مردم در صحنه اشاره کرد.
شعبان سپهر از چهره های اصلاح طلب و معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دیگر سخنران این مراسم بود که وی نیز با اشاره به حساسیت های کشور بر حفظ وحدت در بین تمامی نیروها در راستای حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد.
اما سخنران بعدی که به نوعی فضای سالن را به هم ریخت جلیل مهدی عراقی از چهره های پیشکسوت اصولگرای کردستان بود که در ابتدای سخنان خود به اختصاص وقت برای سخنرانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتراض کرد.
اعضای هیات های اجرایی از یک طیف سیاسی انتخاب شده اند
وی گفت: نکته اول اینکه سخنرانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان کاملا انتخاباتی و تبلیغاتی بود و اتفاقا ما نسبت به عملکرد تیم اقتصادی دولت در کردستان اعتراض داشته و داریم و بارها نیز اعلام کرده ایم که حاضریم با آنها به صورت حضوری مناظره داشته باشیم.
وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به مواردی از قوانین و آئین های نامه برگزاری انتخابات، نسبت به چینش اعضای هیات های اجرایی در سراسر استان کردستان و انتخاب آنها از یک طیف و جریان خاس سیاسی انتقاد کرد.
این انتقاد وی با کف و سوت چهره های اصولگرا و با اعتراض اصلاح طلبان و نزدیکان به دولت در کردستان مواجه شد به حدی که الیاسی سرپرست فرمانداری قروه ضمن حضور در مقابل سن به وی اعتراض کرد.
اعتراض جلیل مهدی عراقی برای لحظاتی فضای مراسم را عوض کرد تا جایی که نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تاکید بر لزوم حفظ آرامش جلسه و همچنین تسلط افراد بر احساسات خود گفت: این نشست هم اندیشی است و قرار است که هم دور هم جمع شده و برای حضور حداکثری در انتخابات برنامه ریزی داشته باشیم.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: من به همه شما قول می دهم که هر گونه مسئله و موردی در خصوص انتخابات باشد شخصا پیگیری خواهم کرد و به همین دلیل این نشست جای طرح این گونه مسائل نیست.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان دیگر سخنران این نشست بود که وی نیز همه گروه ها و جریان های سیاسی را فرزندان این انقلاب و نظام عنوان کرد و شماری از اقدامات و توطئه های دشمن در راستای مقابله با انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد.
رئیس کل دادگستری و همچنین دادستان سنندج نیز دیگر سخنرانان این نشست هم اندیشی بود که به بیان شماری از قوانین و مقررات در خصوص تخلفات انتخاباتی پرداخته و از آمادگی کامل در راستای برخورد با هر گونه تخلفی انتخاباتی در استان کردستان خبر دادند.
خسرو قاضی زاده و فاطمه سهرابی دو چهره دیگری اصلاح طلب و اصولگرا بودند که آنها نیز در سخنان خود به اهمیت انتخاب اصلح و همچنین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اشاره کردند.
استاندار کردستان و نماینده ولی فقیه در استان نیز در پایان ضمن جمع بندی موارد بر اهمیت حضور حداکثری مردم و همچنین تلاش در راستای برگزاری انتخاباتی سالم در امنیت کامل تاکید کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هنرِ زیر پا مانده

دهه فجر با هویت دینی و انقلابی ملت ایران گره خورده است

دهه فجر بهترین فرصت برای بیان مولفه‌های گام دوم انقلاب است

واکنش هاشمی به رد صلاحیت‌ ها در انتخابات

62 شعبه آرای مردم شهرستان سروآباد را جمع‌آوری می‌کنند

حضور مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی نمایش وحدت کشور بود

مدارس سقز و دیواندره تعطیل شد

طرح سلامت روانی و مراقبت‌ اجتماعی در کردستان اجرا می‌شود

ثواب طرح تلاوت نور به روح سردار شهید سلیمانی هدیه می‌شود

9 هزار نفر بخاطر نزاع به پزشکی قانونی کردستان مراجعه کردند

800 کیلوگرم فرآورده دامی غیر بهداشتی در سقز کشف شد

28 دی روزی ماندگاری کردستان در تاریخ است

اخبار آسیب‌های اجتماعی با حساسیت و توجه ویژه‌ منتشر شود

بیش از 263 هزار مترمربع اراضی دولتی در کردستان رفع تصرف شد

ترامپ، خواستار با عظمت شدن دوباره ایران شد!

پروانه سلحشوری: مردم انقلاب دوباره نمی‌ خواهند

صنایع دستی کردستان بدلیل مشکلات گمرکی، چمدانی صادر می‌شود

54 باند قاچاق کالا در کردستان متلاشی شد

مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی کردستان افتتاح شد

کتاب «ساعت هفت» شاعره کردستانی روانه بازار شد

28 دی روزی ماندگار در تاریخ پرافتخار مردم کردستان

فرمانده سپاه کردستان: رمز پیروزی جمهوری اسلامی حفظ یکپارچگی است

مرغ تولیدی در کردستان تضمینی خریداری می‌شود

واکنش هاشمی به تلاش‌ ها برای سقوط دولت

کردستان در هفته‌ای که گذشت

پیام رهبری در پی عارضه جسمانی آیت‌ الله سیستانی

ترودو: ایران باید غرامت حادثه‌ 737 را پرداخت کند

ظریف: به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره نمی‌ کنیم

آمریکا یک فرمانده ارشد سپاه را تحریم کرد

شهادت سردار سلیمانی ریشه‌های جبهه مقاومت را محکم‌تر خواهد کرد

امنیت امر خطیر و اصلی‌ترین نیاز کشور است

طرح رصد شیوع کم‌توانی(معلولیت) در کردستان اجرا می‌شود

تصفیه‌خانه فاضلاب روستای خامسان 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

نمازگزاران سنندجی از اقتدار و صلابت نظام اسلامی حمایت کردند

بیانات رهبری در خطبه‌ های نماز جمعه تهران

امام جمعه سروآباد: راه و هدف شهید سلیمانی متوقف نخواهد شد

امام جمعه بیجار: سپاه هویت نظام اسلامی است

هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام 3 تفاوت دارد

تردد در جاده‌های کردستان با زنجیر چرخ امکان پذیر است

نیروهای ضامن امنیت کشور را پشتیبانی کنیم

نقویان: می‌ ترسم روزی «معمای روحانیت» را بسازند

پوتین بر اهمیت حفظ برجام تاکید کرد

پل آدینان سقز زیر بار ترافیک رفت

برف جاده‌های کردستان را فرا گرفته است

مرکز تحقیقات کشاورزی کردستان 91 پروژه در دست اجرا دارد

200 مدرسه کردستان مجری طرح سراسری بازی و یادگیری است

50 درصد مشترکان خانگی کردستان الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند

تصادف در محور بیجار به زنجان 2 کشته بر جا گذاشت

کارگاه حقوقی نجات غریق در کردستان برگزار می‌شود

مسابقه عکاسی تالاب‌ها در کردستان برگزار می‌شود