عصر کرد

آخرين مطالب

سهم کردستان در لایحه بودجه 29 درصد افزایش یافت سياسي

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رییس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: اعتبارات این استان از سه ردیف تملک‌ دارایی‌های استانی، ملی استانی‌ شده و ملی در لایحه بودجه سال آینده در مقایسه با امسال بیش از 29 درصد افزایش دارد.

بهرام نصراللهی‌زاده عصر چهارشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: در چند سال اخیر دولت پایبند به تقدیم لایحه بودجه در مهلت مقرر به مجلس بود که باعث شد طرح‌های اجرایی چند ماه اول سال در انتظار تخصیص بودجه نباشد و به موقع آغاز شوند.
وی با اشاره به سفر مسوولان کشوری به این استان تاکید کرد: کردستان از نظر تعداد سفرها و بازدید از طرح‌های عمرانی توسط رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سال جاری، استان دوم است.
وی با اشاره به افزایش 5.2 درصدی بودجه عمرانی کشور در لایحه 99 نسبت به امسال یادآور شد: بودجهسال 98 نسبت به 97 نیز حدود 11 درصد رشد داشت ولی بودجه کردستان همان سال افزایش 38 درصدی داشت.
نصراللهی زاده افزود: اعتبار کردستان از تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای 919 میلیارد تومان بود که امسال به 922 میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی افزایش سهم اعتبارات عمرانی کردستان از لایحه بودجه 99 را 6 برابر افزایش بودجه کشور اعلام کرد و گفت: در طرح‌های پیوست شماره یک قانون بودجه که طرح‌های مشخصی را شامل می‌شود، سهم کردستان در سه بخش اعتبارات تملک دارایی، ملی استانی شده و ملی 29 درصد افزایش دارد و از یک هزار و 396 میلیارد تومان در سال گذشته به یک هزار و 800 میلیارد تومان در لایحه بودجه 99 رسیده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان به طرح‌های مهم و کلیدی استان از جمله راه‌آهن اشاره کرد و اظهار داشت: اعتبار راه آهن در سال 97 حدود 48 میلیارد تومان بود که این میزان در سال 98 به 150 میلیارد تومان افزایش یافت و امسال در لایحه بودجه 350 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: برای سدهای گاران امیرآباد و رمشت و شبکه‌های انتقال آنها 135 میلیارد تومان اعتبار در لایحه قانون بودجه سال آینده پیش بینی شده است.
وی افزود: 10 طرح ملی مشترک در استان وجود دارد که از جمله مهمترین آنها کریدور شمال به جنوب است که در لایحه بودجه 205 میلیارد تومان اعتبار دارد.
نصراللهی زاده با بیان اینکه سال گذشته 23 طرح ملی استانی شده داشتیم، یادآور شد: بخشی از این طرح‌ها به اتمام رسیده و بخشی دیگر نیز به پروژه های ملی تبدیل شدند و امسال 15 طرح در لایحه بودجه 99 اعتبار دارند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مساله اول کشور را رونق تولید و بهبود اقتصاد دانست و افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند جنگ از وزارت جنگ آمریکا به وزارت خزانه‌داری این کشور منتقل شده است.
نصراللهی‌زاده همچنین از تلاش سرادر رجبی فرمانده سابق سپاه بیت‌المقدس در اجرای طرح های محرومیت زدایی تقدیر کرد و گفت: امنیت نقش مهمی در ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه نقش اساسی دارد.
برچسب‌ها
کردستان سنندج بودجه اعتبار عمرانی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از رقابت لیلا حاتمی و مریلا زارعی تا مدیری و تنابنده، در جشن حافظ 99 + عکس

اولویت، حفظ ایمنی شهروندان است

کودک بدحال سروآبادی با بالگرد به بیمارستان سنندج اعزام شد

شناسایی 200 کانون تجمع زباله گردهای پایتخت

بومی‌سازی کیت‌های تشخیص جهش‌های ژنتیکی در سرطان

‌ محققان ایرلندی: از دست دادن حس بویایی در جوانان کرونایی، بیشتر از میانسال هاست

علت مرگ ماه چهره خلیلی مشخص شد + عکس

آمار مبتلایان به کرونا در تهران افزایش می‌ یابد

دادگستری کردستان در برخورد با متجاوزین به حقوق بیت المال خط قرمز ندارد

درخواست شهرداری برای برخورد با بازار غیر قانونی فروش حیوانات

خطر خشک‌سالی بیخ گلوی قروه

110 میلیارد ریال برای جابجایی جاده جایگزین سقز به مریوان اختصاص یافت

شهرآفتاب تخصصی می شود

تدفین 50درصد متوفیان کرونایی در بهشت زهرا

بوستان ابریشم؛ 10 میلیارد تومان از تملک تا اجرا

امکان تجزیه پلاستیک و تولید سوخت با کاتالیست نانواسفنجی

کشف روشی برای بازگشت حس بویایی مبتلایان به کرونا

​تصویب افزایش حق مسکن کارگری در کمیسیون اقتصادی دولت

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس