عصر کرد

آخرين مطالب

روانشناس و زوج درمانگر در کردستان:

رابطه بدون صمیمیت با همسر می‌تواند دوام داشته باشد؟ گفتگو

رابطه بدون صمیمیت با همسر می‌تواند دوام داشته باشد؟
  بزرگنمايي:

عصر کرد  روانشناس و زوج درمانگر در کردستان، گفت: رابطه بدون صمیمیت با همسر نمی‌تواند دوام داشته باشد؛ مگر اینکه شما علاقه‌مند به حفظ رابطه سطحی نه یک رابطه جدی باشید. اگر خواهان برقراری رابطه عاشقانه با همسر خود هستید آنگاه ایجاد صمیمیت بین زوجین در هر شکلی کاملاً ضرورت دارد.

تریفه منقی در گفت‌وگویی  اظهار کرد: مهم نیست احساس صمیمیت از نظر زوج چه معنایی دارد رفتن به مراسم جشن و مهمانی، داشتن رابطه جنسی پرشور یا گفت‌وگوهای برانگیزنده درباره زندگی، عشق و هر چیز دیگر زیر نور خورشید باشد. مادامی‌که زوج در حال رفع نیازهای عاطفی و فیزیکییکدیگر هستند، این احساس صمیمیت در ازدواج حفظ می‌شود.
وی افزود: یک رابطه می‌تواند بدون صمیمیت وجود داشته باشد اما این صرفاً زندگی دو غریبه زیر یک سقف است، ادامه چنین رابطه ناشادی می‌تواند برای زن و مرد بسیار طاقت‌فرسا باشد.
این مشاور خانواده و درمانگر در کردستان، با ذکر این مطلب که افزایش صمیمیت در ازدواج مستلزم صرف زمان و تلاش فراوان است، بیان کرد: شما باید زمان، شکیبایی و تعهد زیادی برای ایجاد صمیمیت در یک رابطه صرف کنید، روشن نگه‌داشتن شعله صمیمیت در ازدواج حتی چیزی بیشتر از این‌ها می‌طلبد چراکه وقتی خاموش شد، جرقه مجدد آن می‌تواندچالش‌انگیز باشد.
صمیمیت بی‌قیدوشرط در ازدواج
منقی، معتقد است این نوع از صمیمیت از سخت‌ترین انواع صمیمیت بین زوجین بوده که دستیابی به آن مستلزم شکیبایی و تلاش زیاد است، اما هنگامی‌ که به آن دست‌ یافتید، رابطه می‌تواند ماندگار شود. صمیمیت بی‌قیدوشرط به شما اجازه می‌دهد تا یکدیگر را همان‌طور که هستید بپذیرید و اشتباهات یکدیگر را ببخشید و فراموش کنید البته فقط هنگامی‌که متوجه اشتباهتان شوید و حقیقتاً برای آن متأسف باشید.
وی می‌گوید: ایجاد صمیمیت بی‌قیدوشرط کار ساده‌ای نیست چراکه مسبب این است زوج یکدیگر را کاملاً با تمام خوبی‌ها و بدی‌ها همان‌طور که واقعاً هستند بپذیرند، این نوع صمیمیت ناشی از عشق بی‌قیدوشرط است که شما را مایل به کوه کندن برای شریک‌تان می‌کند و در ازای آن هیچ انتظاری از همسر خود ندارید.
این مشاوره خانواده، می‌افزاید: از کارهای کوچک شروع کنید، به‌عنوان‌ مثال اگر همسر شما عادت به بی‌نظمی دارد سعی کنید که بی‌نظمی‌هایش را مرتب کنید و به او یادآور شوید اگر مرتب باشد شما قدر کارهایش را بیشتر می‌دانید.
منقی ادامه می‌دهد: شاید این اقدامات همان لحظه نتیجه ندهد اما بعد از مدتی همسرتان نیز قادر به جبران زحمات شما با همان عشق بی‌قیدوشرط خواهد شد، در این راستا باید در خصوص بخشش همسر مراقب باشید؛ چراکه این خطر وجود دارد عشق بی‌قیدوشرط به همسر بدیهی فرض شود و فداکاری شما از جانب او نادیده گرفته شود.
وی معتقد است هوش عقلانی زوجین در صمیمیت بین آن‌ها مرتبط است؛ اگر زوجین در حفظ رابطه خود جدی باشند این شکل از صمیمیت حائز اهمیت است درواقع صمیمیت عقلانی به شما و همسرتان اجازه می‌دهد هنگامی‌که نوبت به تصمیم‌گیری‌های مهم در زندگی و تربیت کودک و فرزندان می‌رسد با یکدیگر تفاهم داشته باشید.
این روانشناس کردستانی، می‌گوید: صمیمیت عقلانی همچنین به زوج کمک می‌کند تا پیوندی فراتر از صمیمیت عاطفی یا فیزیکی با هم برقرار کنند و کارهای خوب یکدیگر را یاد بگیرید. این صمیمیت نه‌تنها به بهبود روابط زن و شوهر می‌انجامد، بلکه به زوجین کمک می‌کند در سطح فردی نیز انسان‌های بهتری باشند.
منقی با اشاره به اینکه زوجین برای ایجاد صمیمیت عقلانی باید به‌ واسطه بحث و گفت‌وگو درباره مسائل مورد علاقه یکدیگر، پیوندی عقلانی برقرار کنند، می‌افزود: گفت‌وگو با همسر درباره مسائل مرتبط با سیاست، جامعه، سلامت و محیط پیرامون ضمن پذیرا بودن در خصوص نظرات و ایده‌های شریک، می‌تواند راه خوب برای ایجاد صمیمیت عقلانی باشد.
وی ادامه می‌دهد: هرگونه گفت‌وگوی هدفمند میان زوجین می‌تواند به ایجاد صمیمت عقلانی کمک کند که این به‌نوبه خود می‌تواند برای احترام به همسر نیز مؤثر باشد.
این روانشناس و زوج درمانگر در کردستان، با طرح این سوال مبنی بر اینکه آیا مسائل مالی هم به صمیمت زوجین در ارتباط است، پاسخ داد: قطعاً بله اما افراد بسیاری به آن توجه نمی‌کنند یا درکی از این نوع صمیمیت ندارند. در دستیابی به یک ازدواج موفق صمیمیت مالی حائز اهمیت است چراکه تحقق برخی اهداف مادی نیازمند پول است.
منقی ذکر کرد: صمیمیت مالی بدین معناست که هم شما و هم همسرتان به یک هدف مشترک متعهد باشید و برای دستیابی به آن هدف با هم تلاش می‌کنید.
زوجین باید در خصوص مسائل مالی با همسر خود شفاف باشند
وی به گام اول در جهت ایجاد صمیمیت مالی اشاره کرد و افزود: در خصوص مسائل مالی با همسر خود شفاف باشید، اگر زوجین تمایل داشته باشند هزینه‌های زندگی، منابع درآمد و میزان پس‌انداز خود را با یکدیگر در میان بگذارند این بدین معناست که چیزی برای پنهان‌کاری از یکدیگر ندارند، هنگامی‌که این صمیمیت برقرار شود آنگاه زوجین می‌توانند با یکدیگر در خصوص داشتن یک هدف بلندمدت مانند خرید مسکن یا تأمین مالی آینده فرزندان خود با هم بحث و گفت‌وگو کنند.
این روانشناس، بیان کرد: زوج با تعهد به اهداف مالی مشترک می‌توانند به یکدیگر نزدیک‌تر شوند. راه دیگری برای ایجاد صمیمیت مالی خرج کردن برای چیزهایی است که از نظر زوج بیشترین اهمیت را دارد.
منقی با اشاره به ایجاد صمیمیت تفریحی بین زوجین، اذعان کرد: این سطح از صمیمیت با انجام کارهای موردعلاقه در ازدواج ایجاد می‌شود. صمیمیت تفریحی می‌تواند شامل بازدید از یک مکان هیجان‌انگیز، انجام بازی ورزشی که دوست دارید، کاوش مکان‌های جدید یا قدم زدن در کنار ساحل باشد.
وی گفت: ایجاد صمیمیت تفریحی به زوج یاد می‌دهد چگونه مانند یک تیم کارها را با یکدیگر انجام دهند. در این نوع از صمیمیت زوج متوجه می‌شوند در هنگام مقابله با مشکلات زندگی در کنار هم بایستند نه در مقابل هم.
این روانشناس، خاطرنشان کرد: برای ایجاد صمیمت تفریحی می‌توانید گزینه‌هایی همچون ورزش کردن، مشغول شدن به یک فعالیت سرگرمی یا رفتن به سینما و مسافرت را امتحان کنید. این نوع کارها موجب بهبود سلامت روانی و جسمی زوج می‌شود که پس از اینبه بهبود روابط زناشویی می‌انجامد.
منقی در پایان یادآور شد: همچنین می‌توانید با همسر خود یک رژیم غذایی سالم یا تصمیم به تناسب‌ اندام بگیرید و یکدیگر را ترغیب به پیروی از آن کنید. تازمانی که در حال شناخت همسر خود هستید، مهم نیست چه‌کاری انجام می‌دهید، مهم‌ترین مسئله این است که به هردوی شما خوش بگذرد و اینکه بتوانید با برنامه‌ریزی به صورت نوبتی منابع لذت همدیگر را بیشتر بشناسید و با هم همراه باشید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زیرساخت‌ مخابراتی برای برگزاری انتخابات در کردستان فراهم است

راه ارتباطی 38 روستای کردستان مسدود است

جاده‌های کردستان لغزنده است با احتیاط رانندگی کنید

سامانه جدید بارشی در آسمان کردستان مستقر می‌شود

کردستان در هفته‌ای که گذشت

ثبت‌نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان 9 اسفند آغاز می‌شود

سرما در کردستان رکورد 30 ساله را شکست

ادامه بارش‌های پراکنده برف و برودت هوا/ زرینه سردترین ایستگاه امروز کشور

اکثر محورهای کردستان به علت بارش برف مسدود است

بارش برف همچنان ادامه دارد/انسداد راه های شهری و روستای کردستان

کولاک شدید مانع بازگشایی راه‌های ارتباطی کردستان شد

نمایشگاه کتاب دهه فجر در بیجار بر پا شد

کلید 33 واحد مسکونی مددجویی تحویل خانوارهای کردستانی شد

بیش از 10 تن چوب قاچاق در مریوان کشف شد

کولاک و یخبندان مانع از بازگشایی راه ارتباطی 50 روستای کردستان شد

کولبر سقزی بر اثر سرما جان باخت

مریوان رکورددار بارش برف/ دمای هوای کردستان کاهش می‌یابد

برف راه ارتباطی 795 روستای کردستان را مسدود کرد

زنان روستایی نقش بی بدیلی در کارآفرینی گردشگری دارند

تصادف در جاده های کردستان4 کشته و 2 مجروح برجای گذاشت

یک هزار خانوار کردستانی از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شدند

محدودیت ترافیکی گردنه ژالانه در سروآباد برداشته شد

بازگشایی راه 105 روستای کردستان آغاز شد

بانک مسکن با نقاشی و یار مهربان بدنبال جذب آینده‌سازان

برف راه 40 روستای کردستان را بست

موج بارشی در راه کردستان/احتمال وقوع کولاک در گردنه ها وجود دارد

کشف 256 هزار نخ سیگارت در قروه/26 پرونده قاچاق تشکیل شد

250 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک مسکن کردستان پرداخت شد

نخستین گرمخانه در سنندج راه‌اندازی شد

آتش سوزی در سقز 5 میلیارد ریال خسارت بر جا گذاشت

انتقال بیش از 22400 بیمار توسط فوریت‌های پزشکی کردستان در سال جاری

راه ارتباطی روستاهای کردستان بازگشایی شد

اطلاعات 2 هزار و 170 رقبه کردستان در سامانه جامع موقوفات ثبت شد

برف و باران برخی مناطق کردستان را فرا می‌گیرد

17 محله شیب‌دار سنندج پله‌گذاری شد

شهروندان خوش حساب از شهرداری سنندج تخفیف می‌گیرند

بروز یخبندان در کردستان/دمای هوای استان 7 درجه درجه کاهش می یابد

فعالیت رسمی ٧٥هزار نفر از فعالان صنایع دستی

30 هزار تعمیرات آب و فاضلاب در کردستان انجام می‌شود

460 هزار قرص آهن و ویتامین دی در مدارس دخترانه کردستان توزیع شد

سردار سلیمانی محور مقاومت را زنده کرد

بیش از 450 هزار مسافر از مرز باشماق وارد کشور شدند

بارش برف راه 10 روستای بانه را مسدود کرد

«سردار سلیمانی» اسطوره ای ماندگار در دل تاریخ است

کاهش دید موجب اختلال تردد در جاده‌های کردستان شده است

نیروی جدید در شهرداری سنندج استخدام نشده است

دید افقی در برخی جاده‌های کردستان تا 50 متر کاهش یافت

20 قلم داروی کمیاب در داروخانه‌های منتخب کردستان توزیع می‌شود

270 پرونده تخلف صنفی در قروه تشکیل شده است

رابطه بدون صمیمیت با همسر می‌تواند دوام داشته باشد؟