عصر کرد

آخرين مطالب

روانشناس و زوج درمانگر در کردستان:

رابطه بدون صمیمیت با همسر می‌تواند دوام داشته باشد؟ گفتگو

  بزرگنمايي:

عصر کرد  روانشناس و زوج درمانگر در کردستان، گفت: رابطه بدون صمیمیت با همسر نمی‌تواند دوام داشته باشد؛ مگر اینکه شما علاقه‌مند به حفظ رابطه سطحی نه یک رابطه جدی باشید. اگر خواهان برقراری رابطه عاشقانه با همسر خود هستید آنگاه ایجاد صمیمیت بین زوجین در هر شکلی کاملاً ضرورت دارد.

تریفه منقی در گفت‌وگویی  اظهار کرد: مهم نیست احساس صمیمیت از نظر زوج چه معنایی دارد رفتن به مراسم جشن و مهمانی، داشتن رابطه جنسی پرشور یا گفت‌وگوهای برانگیزنده درباره زندگی، عشق و هر چیز دیگر زیر نور خورشید باشد. مادامی‌که زوج در حال رفع نیازهای عاطفی و فیزیکییکدیگر هستند، این احساس صمیمیت در ازدواج حفظ می‌شود.
وی افزود: یک رابطه می‌تواند بدون صمیمیت وجود داشته باشد اما این صرفاً زندگی دو غریبه زیر یک سقف است، ادامه چنین رابطه ناشادی می‌تواند برای زن و مرد بسیار طاقت‌فرسا باشد.
این مشاور خانواده و درمانگر در کردستان، با ذکر این مطلب که افزایش صمیمیت در ازدواج مستلزم صرف زمان و تلاش فراوان است، بیان کرد: شما باید زمان، شکیبایی و تعهد زیادی برای ایجاد صمیمیت در یک رابطه صرف کنید، روشن نگه‌داشتن شعله صمیمیت در ازدواج حتی چیزی بیشتر از این‌ها می‌طلبد چراکه وقتی خاموش شد، جرقه مجدد آن می‌تواندچالش‌انگیز باشد.
صمیمیت بی‌قیدوشرط در ازدواج
منقی، معتقد است این نوع از صمیمیت از سخت‌ترین انواع صمیمیت بین زوجین بوده که دستیابی به آن مستلزم شکیبایی و تلاش زیاد است، اما هنگامی‌ که به آن دست‌ یافتید، رابطه می‌تواند ماندگار شود. صمیمیت بی‌قیدوشرط به شما اجازه می‌دهد تا یکدیگر را همان‌طور که هستید بپذیرید و اشتباهات یکدیگر را ببخشید و فراموش کنید البته فقط هنگامی‌که متوجه اشتباهتان شوید و حقیقتاً برای آن متأسف باشید.
وی می‌گوید: ایجاد صمیمیت بی‌قیدوشرط کار ساده‌ای نیست چراکه مسبب این است زوج یکدیگر را کاملاً با تمام خوبی‌ها و بدی‌ها همان‌طور که واقعاً هستند بپذیرند، این نوع صمیمیت ناشی از عشق بی‌قیدوشرط است که شما را مایل به کوه کندن برای شریک‌تان می‌کند و در ازای آن هیچ انتظاری از همسر خود ندارید.
این مشاوره خانواده، می‌افزاید: از کارهای کوچک شروع کنید، به‌عنوان‌ مثال اگر همسر شما عادت به بی‌نظمی دارد سعی کنید که بی‌نظمی‌هایش را مرتب کنید و به او یادآور شوید اگر مرتب باشد شما قدر کارهایش را بیشتر می‌دانید.
منقی ادامه می‌دهد: شاید این اقدامات همان لحظه نتیجه ندهد اما بعد از مدتی همسرتان نیز قادر به جبران زحمات شما با همان عشق بی‌قیدوشرط خواهد شد، در این راستا باید در خصوص بخشش همسر مراقب باشید؛ چراکه این خطر وجود دارد عشق بی‌قیدوشرط به همسر بدیهی فرض شود و فداکاری شما از جانب او نادیده گرفته شود.
وی معتقد است هوش عقلانی زوجین در صمیمیت بین آن‌ها مرتبط است؛ اگر زوجین در حفظ رابطه خود جدی باشند این شکل از صمیمیت حائز اهمیت است درواقع صمیمیت عقلانی به شما و همسرتان اجازه می‌دهد هنگامی‌که نوبت به تصمیم‌گیری‌های مهم در زندگی و تربیت کودک و فرزندان می‌رسد با یکدیگر تفاهم داشته باشید.
این روانشناس کردستانی، می‌گوید: صمیمیت عقلانی همچنین به زوج کمک می‌کند تا پیوندی فراتر از صمیمیت عاطفی یا فیزیکی با هم برقرار کنند و کارهای خوب یکدیگر را یاد بگیرید. این صمیمیت نه‌تنها به بهبود روابط زن و شوهر می‌انجامد، بلکه به زوجین کمک می‌کند در سطح فردی نیز انسان‌های بهتری باشند.
منقی با اشاره به اینکه زوجین برای ایجاد صمیمیت عقلانی باید به‌ واسطه بحث و گفت‌وگو درباره مسائل مورد علاقه یکدیگر، پیوندی عقلانی برقرار کنند، می‌افزود: گفت‌وگو با همسر درباره مسائل مرتبط با سیاست، جامعه، سلامت و محیط پیرامون ضمن پذیرا بودن در خصوص نظرات و ایده‌های شریک، می‌تواند راه خوب برای ایجاد صمیمیت عقلانی باشد.
وی ادامه می‌دهد: هرگونه گفت‌وگوی هدفمند میان زوجین می‌تواند به ایجاد صمیمت عقلانی کمک کند که این به‌نوبه خود می‌تواند برای احترام به همسر نیز مؤثر باشد.
این روانشناس و زوج درمانگر در کردستان، با طرح این سوال مبنی بر اینکه آیا مسائل مالی هم به صمیمت زوجین در ارتباط است، پاسخ داد: قطعاً بله اما افراد بسیاری به آن توجه نمی‌کنند یا درکی از این نوع صمیمیت ندارند. در دستیابی به یک ازدواج موفق صمیمیت مالی حائز اهمیت است چراکه تحقق برخی اهداف مادی نیازمند پول است.
منقی ذکر کرد: صمیمیت مالی بدین معناست که هم شما و هم همسرتان به یک هدف مشترک متعهد باشید و برای دستیابی به آن هدف با هم تلاش می‌کنید.
زوجین باید در خصوص مسائل مالی با همسر خود شفاف باشند
وی به گام اول در جهت ایجاد صمیمیت مالی اشاره کرد و افزود: در خصوص مسائل مالی با همسر خود شفاف باشید، اگر زوجین تمایل داشته باشند هزینه‌های زندگی، منابع درآمد و میزان پس‌انداز خود را با یکدیگر در میان بگذارند این بدین معناست که چیزی برای پنهان‌کاری از یکدیگر ندارند، هنگامی‌که این صمیمیت برقرار شود آنگاه زوجین می‌توانند با یکدیگر در خصوص داشتن یک هدف بلندمدت مانند خرید مسکن یا تأمین مالی آینده فرزندان خود با هم بحث و گفت‌وگو کنند.
این روانشناس، بیان کرد: زوج با تعهد به اهداف مالی مشترک می‌توانند به یکدیگر نزدیک‌تر شوند. راه دیگری برای ایجاد صمیمیت مالی خرج کردن برای چیزهایی است که از نظر زوج بیشترین اهمیت را دارد.
منقی با اشاره به ایجاد صمیمیت تفریحی بین زوجین، اذعان کرد: این سطح از صمیمیت با انجام کارهای موردعلاقه در ازدواج ایجاد می‌شود. صمیمیت تفریحی می‌تواند شامل بازدید از یک مکان هیجان‌انگیز، انجام بازی ورزشی که دوست دارید، کاوش مکان‌های جدید یا قدم زدن در کنار ساحل باشد.
وی گفت: ایجاد صمیمیت تفریحی به زوج یاد می‌دهد چگونه مانند یک تیم کارها را با یکدیگر انجام دهند. در این نوع از صمیمیت زوج متوجه می‌شوند در هنگام مقابله با مشکلات زندگی در کنار هم بایستند نه در مقابل هم.
این روانشناس، خاطرنشان کرد: برای ایجاد صمیمت تفریحی می‌توانید گزینه‌هایی همچون ورزش کردن، مشغول شدن به یک فعالیت سرگرمی یا رفتن به سینما و مسافرت را امتحان کنید. این نوع کارها موجب بهبود سلامت روانی و جسمی زوج می‌شود که پس از اینبه بهبود روابط زناشویی می‌انجامد.
منقی در پایان یادآور شد: همچنین می‌توانید با همسر خود یک رژیم غذایی سالم یا تصمیم به تناسب‌ اندام بگیرید و یکدیگر را ترغیب به پیروی از آن کنید. تازمانی که در حال شناخت همسر خود هستید، مهم نیست چه‌کاری انجام می‌دهید، مهم‌ترین مسئله این است که به هردوی شما خوش بگذرد و اینکه بتوانید با برنامه‌ریزی به صورت نوبتی منابع لذت همدیگر را بیشتر بشناسید و با هم همراه باشید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزش باد و وقوع گرد وغبار از اواخر هفته در کرمانشاه

نمایش دفاع مقدس در قلب فرهنگی پایتخت

دو نفر از دریافت‌کنندگان واکسن آسترا-زنکا دچار عارضه نخاعی شده بودند/ نگرانی‌ها درباره بی‌خطر بودن واکسن انگلیسی کرونا

آمریکا، وزارت دفاع ایران را تحریم کرد

گربه بهنوش طباطبایی، عامل توقیف یک نمایش شد؟!+ عکس و واکنش خانم بازیگر

انفجار منزل مسکونی در باغ‌ابریشم کرمانشاه بر اثر تجمع گاز

عده ای ناخواسته در تلاشند شهرداری را از عملگرایی به شعارزدگی سوق دهند

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل در منطقه9

آخرین آمار بیماری کرونا در استان کرمانشاه

نشت گاز عامل انفجار در یک منزل مسکونی در کرمانشاه

محور ایلام-حمیل-کرمانشاه همچنان قربانی می‌گیرد

شهر شما در دوران باستان کجای کره‌ زمین بوده است؟/ تهران میلیون‌ها سال قبل در زیر آب قرار داشته

پیام شهردار تهران به سفرای خارجی در ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

نماینده مهاباد: شأن جوانان ما بار 200 کیلویی‌ است؟

دومین پروانه استاندارد حلال در کردستان صادر شد

تهران، به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو پیوست

جزئیات طرح مجلس برای تنظیم بازار خودرو

شاخص کل بورس باز هم کاهشی شد

ماجرای کتک کاری وسط برنامه زنده در شبکه "من و تو" ! + عکس

همکاری 52 مرکز علمی در دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران

ممنوعیت تردد خودرو در ٢٢ معبر شهر تهران

31 کیلومتر از رودخانه‌های دیواندره لایروبی شد

بازگشایی گره ترافیکی محور بهرامی؛ به زودی

روماتیسم مفصلی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد

اسامی خیابانهای بدون خودرو اعلام شد

نمایشگاه یاد یاران در منطقه 7 برپا می شود

لازمه موفقیت کاپ؛ آموزش و مشارکت مردم

نمایندگان کشاورزان برای کاهش تعارض با حیات وحش در چهارمحال و بختیاری پیش‌قدم شدند

تاکنون بالغ بر 45 غار در سطح استان خراسان جنوبی شناسایی شده است

خودروهای متخلف تخلیه نخاله  از یک تا ده هفته با تشخیص مقام قضایی متوقف میشوند

لزوم حفاظت از تنوع زیستی غارها

کمک 4 میلیارد تومانی «خیرین کرمانشاهی» به دانش آموزان نیازمند

توقیف 18 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در کنگاور

پذیرش مسافر بدون ماسک در حمل و نقل عمومی کرمانشاه ممنوع شد

وضعیت کرونایی شهرستان کرمانشاه قرمز است

بیش از 11 هزار نفر در استان زنجان برای مسکن کارگری ثبت نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: رونمایی از سامانه‌های شفافیت، نمود بارز مبارزه با فساد است

سهم یک هزار و 800 نفری زنجان از مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: عزت و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون و ثمره فداکاری‌های دوران دفاع مقدس است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: شفافیت اساس اعتمادسازی در جامعه است

‏شریعتمداری خبر داد: پرداخت دومین قسط از معوقات 8ساله بازنشستگان صندوق فولاد

پنج مصوبه جدید در شورای سلامت کیش

جزئیات مرگ 3 کودک بر اثر مسمومیت در گیلان + عکس

قتل زن جوان توسط شوهرش در کرمان

قتل در کارواش؛ دفاع در برابر آشنای خانوادگی

پمپئو: اروپا همچنان احمقانه در برجام مانده است!

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 31 شهریور 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 31 شهریور 99

کرباسچی بعد از 10سال با کروبی دیدار کرد

بوستان ولایت؛ میزبان از دوچرخه سواران